10 kultovních herních pecek, co by stálo za to oživit

vytisknout velikost písma
Remaky a remastery v dnešní době vycházejí jak na běžícím páse. Pojďme se tedy podívat na 10 her, které by si ten remaster opravdu zasloužily.

Mafia

Možná si říkáte, co tady dělá Mafia? Vždyť stále vypadá dobře. I já jsem podobného názoru. V poslední době se ale čím dál víc setkávám s lidmi, kteří Mafii nehráli především kvůli jejímu vzhledu. Hlavně tomu tak je u mladších hráčů. Proto si myslím, že právě první Mafia si předělávku do moderní podoby zaslouží. Něco takového si prostě nesmíte nechat ujít. A co si budeme povídat, chystaná trojka prostě není Mafia.

mafia.jpgmafia2.jpgmafia3.jpgmafia4.jpg

Pokud nesouhlasíte a stále zastáváte názor, že je Mafia dokonalá ve své původní podobě, zkuste si ji zahrát. Hodně také mohou působit nostalgické vzpomínky. Takhle je to ostatně u všech her, které tady budou ještě zmíněny. Sám si pamatuji, jak jsem byl z Mafie unešen a nedokázal si představit nic realističtějšího. Časy se ale mění a spolu s nimi i technologie. Příběh o tom, jak taxikář Tom Angelo k mafiánství přišel, by tedy mohl dostat důstojný remaster, jaký si určitě zaslouží.

Pokud bych ještě něco krom vzhledu pozměnil, byl by to asi systém střelby. Nemám na mysli přímo chování zbraní, ale nějaké to míření by neškodilo a dneska by se tam určitě narval systém krytí. Co by ale mělo zůstat při starém je jednoznačně jízdní model. Když jste měli auto jako obří plechovou krabici, tak se zkrátka jako krabice řídilo, a ne jako ve třetím GTA, kde bylo skoro jedno, v čem to vlastně sedíte.

V moderské komunitě se už před dlouhou dobou objevily informace o tvorbě remaku od jednoho fanouška. Ale pro jednoho člověka je to takové množství práce, že by to klidně mohlo trvat 10 let.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto V opět blíže realitě: nová modifikace vyráží dech

Grand Theft Auto V opět blíže realitě:…

Grand Theft Auto V je doslova pískovištěm pro hrátky všeho druhu. A tím myslíme i piplání grafické stránky.

10.  3.  2017 | | 20 N/A
10 skvělých her, které si na PC nezahrajete

10 skvělých her, které si na PC nezahr…

Na počítače vychází spousta skvělých her. Jsou tady ale takové, které si jinde, než na konkrétní konzoli nezahrajete. Dneska se podíváme na 10 exkluzivit, pro které se vyplatí kupovat konzole.

13.  3.  2017 | | 61 N/A
Hry jsou uměním: když grafika zraje (galerie)

Hry jsou uměním: když grafika zraje (g…

Občas vyjde populární hra a časem se člověk nemůže uvěřit, co vše je z ní možné graficky vytáhnout. Pojďme si podat zub času.

14.  3.  2017 | | 5 N/A
FlatOut 4: Total Insanity – návrat legendy? (recenze)

FlatOut 4: Total Insanity – návrat leg…

Závodní série FlatOut se dvanáct let své existence jistě stala kultovní záležitostí, a to i navzdory hodně nepovedenému třetímu dílu. Přest,o nebo právě proto jsme na plnohodnotného následovníka museli čekat dlouhých šest let. Vyplatila se taková dlouhá odmlka?

17.  3.  2017 | | 10 N/A
10 důvodů, proč se ponořit do hry Total War

10 důvodů, proč se ponořit do hry Tota…

Strategie nepatří dnes k nejpopulárnějším žánrům, nicméně nikde jinde neokusíte tak sladký pocit moci se všemi výhodami a nevýhodami. V Total War se dostanete do role vůdce zodpovědného za celý národ a závisí jen na vás, zda vaše země bude prosperovat.

15.  3.  2017 | | 8 N/A
Hrajeme Mass Effect Andromeda: vzhůru do cizích světů (galerie)

Hrajeme Mass Effect Andromeda: vzhůru …

Mass Effect: Andromeda vychází až 23. března, ale díky EA Access jsme si od 16. března mohli k plné hře přičichnout. Podívejte se na naše pohlednice z cest.

19.  3.  2017 | | 5 N/A
Simulátor skládání počítače - naučte se stavět stolní počítač

Simulátor skládání počítače - naučte s…

V době, kdy simulátor zemědělské techniky patří k nejúspěšnějším hrám, bylo jen otázkou doby, kdy někdo udělá simulátor, který skutečně využijete - simulátor skládání počítače.

16.  3.  2017 | | 4 N/A
10 tipů, jak být ostříleným borcem v Mass Effect: Andromeda

10 tipů, jak být ostříleným borcem v M…

Nový Mass Effect je plný nástrah a novinek. Pomůžeme vám se s nimi vypořádat.

22.  3.  2017 | | 6 N/A