10 kultovních herních pecek, co by stálo za to oživit

vytisknout velikost písma
Remaky a remastery v dnešní době vycházejí jak na běžícím páse. Pojďme se tedy podívat na 10 her, které by si ten remaster opravdu zasloužily.

Mafia

Možná si říkáte, co tady dělá Mafia? Vždyť stále vypadá dobře. I já jsem podobného názoru. V poslední době se ale čím dál víc setkávám s lidmi, kteří Mafii nehráli především kvůli jejímu vzhledu. Hlavně tomu tak je u mladších hráčů. Proto si myslím, že právě první Mafia si předělávku do moderní podoby zaslouží. Něco takového si prostě nesmíte nechat ujít. A co si budeme povídat, chystaná trojka prostě není Mafia.

mafia.jpgmafia2.jpgmafia3.jpgmafia4.jpg

Pokud nesouhlasíte a stále zastáváte názor, že je Mafia dokonalá ve své původní podobě, zkuste si ji zahrát. Hodně také mohou působit nostalgické vzpomínky. Takhle je to ostatně u všech her, které tady budou ještě zmíněny. Sám si pamatuji, jak jsem byl z Mafie unešen a nedokázal si představit nic realističtějšího. Časy se ale mění a spolu s nimi i technologie. Příběh o tom, jak taxikář Tom Angelo k mafiánství přišel, by tedy mohl dostat důstojný remaster, jaký si určitě zaslouží.

Pokud bych ještě něco krom vzhledu pozměnil, byl by to asi systém střelby. Nemám na mysli přímo chování zbraní, ale nějaké to míření by neškodilo a dneska by se tam určitě narval systém krytí. Co by ale mělo zůstat při starém je jednoznačně jízdní model. Když jste měli auto jako obří plechovou krabici, tak se zkrátka jako krabice řídilo, a ne jako ve třetím GTA, kde bylo skoro jedno, v čem to vlastně sedíte.

V moderské komunitě se už před dlouhou dobou objevily informace o tvorbě remaku od jednoho fanouška. Ale pro jednoho člověka je to takové množství práce, že by to klidně mohlo trvat 10 let.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Parta nadšenců tvoří v Minecraftu celou Vídeň, podívejte se

Parta nadšenců tvoří v Minecraftu celo…

V Minecraftu můžete vytvořit téměř cokoliv, od fantasy dungeonů až po vesničku své babičky. Co ale takhle kompletně celou Vídeň?

14.  2.  2017 | | 11 N/A
10 skvělých českých her, které vyšly v roce 2016

10 skvělých českých her, které vyšly v…

Češi mají na hry talent a ten prokázali i v minulém roce. Vybrali jsme deset her českých tvůrců vydaných v roce 2016, které považujeme za nejlepší!

14.  2.  2017 | | 7 N/A
10 herních světů, do kterých je radost se podívat

10 herních světů, do kterých je radost…

V posledních letech čím dál častěji vídáme hry s otevřeným světem. Ne všechny jsou ale takové, jaké bychom si přáli. Jeden je prázdný, ve druhém není co dělat a ten třetí ani nevypadá dobře. Na druhou stranu jsou tu ale světy, které bez ohledu na to, jaká hra ve výsledku je, působí sami o sobě opravdu skvělým dojmem. Dneska si tedy ukážeme 10 virtuálních otevřených světů, do kterých je radost se podívat.

26.  2.  2017 | | 12 N/A
Logitech G502 Proteus Spectrum: co všechno dokáže herní myš (recenze)

Logitech G502 Proteus Spectrum: co vše…

Co speciálního hráčům vlastně nabízí herní myš? Otestovali jsme jednu z nejoblíbenějších herních myší vyšší kategorie. Některé herní vychytávky jsou zbytečné, jiné ale ve hrách pomohou.

22.  2.  2017 | | 23 N/A
Assetto Corsa: špička mezi automobilovými simulátory (galerie)

Assetto Corsa: špička mezi automobilov…

Gran Turismo? Project CARS? Kdepak, to jsou jen slabé odnože pravého simulátoru.

23.  2.  2017 | | 8 N/A
Herní filosofie: Moderní střílečky jsou slabé, nudné a po kastraci

Herní filosofie: Moderní střílečky jso…

Dřív střílečky bavily. Bylo na koho střílet.

19.  2.  2017 | | 40 N/A
Jak Gran Turismo Sport posouvá laťku věrohodnosti (galerie)

Jak Gran Turismo Sport posouvá laťku v…

Mnozí vidí Gran Turismo Sport jen jako další nástavbu slavné série. Je v tom ale mnohem více, především z hlediska vizuálu.

13.  2.  2017 | | 6 N/A
Horizon: Zero Dawn – Zaklínač v Jurském Parku (recenze)

Horizon: Zero Dawn – Zaklínač v Jurské…

Další exkluzivní značka Sony je tu a my jsme se s Aloy vydali do dávno zapomenuté civilizace. Jak se nám výprava zamlouvala?

21.  2.  2017 | | 14 N/A