10 nejlepších zrušených her, které bychom si rádi zahráli

vytisknout velikost písma
Chcete si zahrát ten slibně vypadající nářez? Smůla. A takových smůl je více...

Vždy je to špatná zpráva, když se ruší vývoj nějaké hry. Ale ještě horší je to, když už víte kopu informací, přibližné datum vydání a těšíte se, až se do ní konečně budete moct pustit. Protože to vypadá zatraceně dobře. Tedy...vypadalo. Podíváme se na 10 případů, kdy byly zrušeny hry, které opravdu stály za to. Minimálně od pohledu.

Prey 2

Jakmile jsem začal přemýšlet o tématu zrušených her, přišla mi jako první na mysl hra Prey 2. Její neslavný vývoj se táhl pěkných pár let a bohužel se jí už asi nikdy nedočkáme.

První díl vznikal pod hlavičkou studia Human Head Studios. Hra to byla poměrně chválená. Příběh ve zkratce: Jste v roli indiánského týpka jménem Tommy, který musí nakopat nějaké zelené zadky. Prý zase nějaká invaze mimozemšťanů. Samozřejmě je příběh daleko rozsáhlejší, ale jím se teď nebudeme zabývat. Možná někdy v retru?

prey4.jpgprey.jpgprey2.jpgprey3.jpg

Při oznámení Prey 2 si všichni sedli na zadek. První trailer připoutal k sérii Prey takovou pozornost, kterou nikdy před tím neměla a daleko víc se o ní dozvídali mainstream hráči. Čím to ale bylo tak super? Tak hlavně vypadala neuvěřitelně. Běžela na id Tech 4 enginu a bylo vidět, že si tehdy v Human Head Studios dali záležet. To ale nikdo nevěděl, co bude následovat.

První info o dvojce přišlo chvíli po vydání prvního dílu. Plánované vydání bylo původně po dvou letech. Následující roky ale bylo ticho po pěšině. Až v roce 2011 vyšlo najevo, že se k licenci na Prey dostala přes Zenimax Bethesda. Další plán byl vydat hru následující rok a vývojáři slibovali akční zážitek v otevřeném světě. Na E3 toho roku bylo vydané právě to video, o kterém jste četli v předchozím odstavci. A dojmy byly opravdu pozitivní. Jak od hráčů, tak od novinářů. Ještě se hra ukázala na Gamescomu a potom nastalo opět ticho. O rok později už začalo vylézat na povrch něco o zrušení. Následně jsme se ale dočkali infa o tom, že vývoj stále pokračuje. Pořád ale nikdo jasně neřekl, jak to s Prey 2 ve skutečnosti je.

Přesouváme se do roku 2013. Bethesda údajně předává vývoj do rukou vývojářů akce Dishonored. Sami vývojáři to popřeli, ale o nějaký měsíc později se tato informace potvrdila a zase to s Prey vypadalo dobře. A zase o rok později přišla rána pro ty, kteří stále ještě doufali. Bethesda definitivně zrušila vývoj druhého dílu Prey. I takový může být vývoj velmi očekávané hry. Jeden z vývojářů, který se na hře podílel, tvrdil, že už to nebyl jen nějaký rozdělaný prototyp. Už to v podstatě byla dokončená hra, což je celkem zarážející. Ale kdo ví? Podle jiných zdrojů se zase několik let vývoj nepohnul z místa, a tak Bethesdě nezbylo nic jiného, než jej zrušit. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 skvělých her, které si na PC nezahrajete

10 skvělých her, které si na PC nezahr…

Na počítače vychází spousta skvělých her. Jsou tady ale takové, které si jinde, než na konkrétní konzoli nezahrajete. Dneska se podíváme na 10 exkluzivit, pro které se vyplatí kupovat konzole.

13.  3.  2017 | | 61 N/A
Hry jsou uměním: když grafika zraje (galerie)

Hry jsou uměním: když grafika zraje (g…

Občas vyjde populární hra a časem se člověk nemůže uvěřit, co vše je z ní možné graficky vytáhnout. Pojďme si podat zub času.

14.  3.  2017 | | 5 N/A
FlatOut 4: Total Insanity – návrat legendy? (recenze)

FlatOut 4: Total Insanity – návrat leg…

Závodní série FlatOut se dvanáct let své existence jistě stala kultovní záležitostí, a to i navzdory hodně nepovedenému třetímu dílu. Přest,o nebo právě proto jsme na plnohodnotného následovníka museli čekat dlouhých šest let. Vyplatila se taková dlouhá odmlka?

17.  3.  2017 | | 10 N/A
10 důvodů, proč se ponořit do hry Total War

10 důvodů, proč se ponořit do hry Tota…

Strategie nepatří dnes k nejpopulárnějším žánrům, nicméně nikde jinde neokusíte tak sladký pocit moci se všemi výhodami a nevýhodami. V Total War se dostanete do role vůdce zodpovědného za celý národ a závisí jen na vás, zda vaše země bude prosperovat.

15.  3.  2017 | | 8 N/A
Hrajeme Mass Effect Andromeda: vzhůru do cizích světů (galerie)

Hrajeme Mass Effect Andromeda: vzhůru …

Mass Effect: Andromeda vychází až 23. března, ale díky EA Access jsme si od 16. března mohli k plné hře přičichnout. Podívejte se na naše pohlednice z cest.

19.  3.  2017 | | 5 N/A
Simulátor skládání počítače - naučte se stavět stolní počítač

Simulátor skládání počítače - naučte s…

V době, kdy simulátor zemědělské techniky patří k nejúspěšnějším hrám, bylo jen otázkou doby, kdy někdo udělá simulátor, který skutečně využijete - simulátor skládání počítače.

16.  3.  2017 | | 4 N/A
10 tipů, jak být ostříleným borcem v Mass Effect: Andromeda

10 tipů, jak být ostříleným borcem v M…

Nový Mass Effect je plný nástrah a novinek. Pomůžeme vám se s nimi vypořádat.

22.  3.  2017 | | 6 N/A
11 tipů, jak se stát obávaným hráčem v NHL

11 tipů, jak se stát obávaným hráčem v…

Hokej a fotbal, to jsou v tuzemsku kolektivní sporty číslo jedna. Podobně je tomu potom i na poli sportovních her, kde se jak NHL, tak i fotbalové simulátory těší nemalé oblíbenosti. Přinášíme vám tedy 11 tipů, jak se stát obávaným hráčem v sérii NHL.

20.  3.  2017 | | 2 N/A