10 nejlepších zrušených her, které bychom si rádi zahráli

vytisknout velikost písma
Chcete si zahrát ten slibně vypadající nářez? Smůla. A takových smůl je více...

Vždy je to špatná zpráva, když se ruší vývoj nějaké hry. Ale ještě horší je to, když už víte kopu informací, přibližné datum vydání a těšíte se, až se do ní konečně budete moct pustit. Protože to vypadá zatraceně dobře. Tedy...vypadalo. Podíváme se na 10 případů, kdy byly zrušeny hry, které opravdu stály za to. Minimálně od pohledu.

Prey 2

Jakmile jsem začal přemýšlet o tématu zrušených her, přišla mi jako první na mysl hra Prey 2. Její neslavný vývoj se táhl pěkných pár let a bohužel se jí už asi nikdy nedočkáme.

První díl vznikal pod hlavičkou studia Human Head Studios. Hra to byla poměrně chválená. Příběh ve zkratce: Jste v roli indiánského týpka jménem Tommy, který musí nakopat nějaké zelené zadky. Prý zase nějaká invaze mimozemšťanů. Samozřejmě je příběh daleko rozsáhlejší, ale jím se teď nebudeme zabývat. Možná někdy v retru?

prey4.jpgprey.jpgprey2.jpgprey3.jpg

Při oznámení Prey 2 si všichni sedli na zadek. První trailer připoutal k sérii Prey takovou pozornost, kterou nikdy před tím neměla a daleko víc se o ní dozvídali mainstream hráči. Čím to ale bylo tak super? Tak hlavně vypadala neuvěřitelně. Běžela na id Tech 4 enginu a bylo vidět, že si tehdy v Human Head Studios dali záležet. To ale nikdo nevěděl, co bude následovat.

První info o dvojce přišlo chvíli po vydání prvního dílu. Plánované vydání bylo původně po dvou letech. Následující roky ale bylo ticho po pěšině. Až v roce 2011 vyšlo najevo, že se k licenci na Prey dostala přes Zenimax Bethesda. Další plán byl vydat hru následující rok a vývojáři slibovali akční zážitek v otevřeném světě. Na E3 toho roku bylo vydané právě to video, o kterém jste četli v předchozím odstavci. A dojmy byly opravdu pozitivní. Jak od hráčů, tak od novinářů. Ještě se hra ukázala na Gamescomu a potom nastalo opět ticho. O rok později už začalo vylézat na povrch něco o zrušení. Následně jsme se ale dočkali infa o tom, že vývoj stále pokračuje. Pořád ale nikdo jasně neřekl, jak to s Prey 2 ve skutečnosti je.

Přesouváme se do roku 2013. Bethesda údajně předává vývoj do rukou vývojářů akce Dishonored. Sami vývojáři to popřeli, ale o nějaký měsíc později se tato informace potvrdila a zase to s Prey vypadalo dobře. A zase o rok později přišla rána pro ty, kteří stále ještě doufali. Bethesda definitivně zrušila vývoj druhého dílu Prey. I takový může být vývoj velmi očekávané hry. Jeden z vývojářů, který se na hře podílel, tvrdil, že už to nebyl jen nějaký rozdělaný prototyp. Už to v podstatě byla dokončená hra, což je celkem zarážející. Ale kdo ví? Podle jiných zdrojů se zase několik let vývoj nepohnul z místa, a tak Bethesdě nezbylo nic jiného, než jej zrušit. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

5 nostalgických her, které si prostě musíte zahrát

5 nostalgických her, které si prostě m…

Jsou hry, které nikdy nezemřou. My pro vás máme pětici, ze které rozhodně musíte sfouknout prach.

9.  1.  2017 | | 38 N/A
10 herních pecek, jež měly opravdu dlouhou cestu

10 herních pecek, jež měly opravdu dlo…

Aneb těch, kterým mezi oznámením a samotným vydáním uběhlo nejvíce času. A začaly připomínat čekání na Godota.

16.  1.  2017 | | 9 N/A
GTA V téměř nerozeznáte od reality! Stačí do hry nahrát pár modifikací

GTA V téměř nerozeznáte od reality! St…

Stále velmi oblíbená hra Grand Theft Auto V má silnou komunitu fanoušků a mezi nimi řadu šikovných moderů. Ti hru graficky stále vylepšují. S použitím modů je leckdy problém určit, zda není screenshot ze hry reálná fotografie.

7.  1.  2017 | | 8 N/A
Nintendo Switch: známe cenu, příslušenství, datum vydání i hry

Nintendo Switch: známe cenu, příslušen…

Koncem října minulého roku nám Nintendo po dlouhém čekání konečně představilo konzoli Nintendo Switch. Představení ale přineslo více otázek než odpovědí. Po konferenci se však zdá, že Nintendo Switch je v možná ještě lepší formě, než jsme si mysleli.

15.  1.  2017 | | 3 N/A
Podívejte se, jak budete doma používat AR brýle HoloLens

Podívejte se, jak budete doma používat…

Doma jako Iron Man? S brýlemi rozšířené reality HoloLens od Microsoftu je to možné!

13.  1.  2017 | | 6 N/A
9 tipů, jak být profi zabijákem v novém Hitmanovi

9 tipů, jak být profi zabijákem v nové…

Kompletní balíček epizod novodobého Hitmana je venku. Naučíme vás, jak být tím zaručeně nejlepším zabijákem.

17.  1.  2017 | | 1 N/A
Assassin

Assassin's Creed: historie jedné značk…

V herní branži pravděpodobně není diskutovanější série, než je Assassin's Creed. Proč ten humbuk? Pojďme si to rozebrat.

13.  1.  2017 | | 7 N/A
Globální prodeje PS4 se vyšplhaly na úctyhodných 53,4 milionů

Globální prodeje PS4 se vyšplhaly na ú…

Sony i nadále pokračuje v úspěšném tažení napříč konzolovým trhem. PS4 jde na dračku.

5.  1.  2017 | | 7 N/A