10 nejlepších zrušených her, které bychom si rádi zahráli

vytisknout velikost písma
Chcete si zahrát ten slibně vypadající nářez? Smůla. A takových smůl je více...

Vždy je to špatná zpráva, když se ruší vývoj nějaké hry. Ale ještě horší je to, když už víte kopu informací, přibližné datum vydání a těšíte se, až se do ní konečně budete moct pustit. Protože to vypadá zatraceně dobře. Tedy...vypadalo. Podíváme se na 10 případů, kdy byly zrušeny hry, které opravdu stály za to. Minimálně od pohledu.

Prey 2

Jakmile jsem začal přemýšlet o tématu zrušených her, přišla mi jako první na mysl hra Prey 2. Její neslavný vývoj se táhl pěkných pár let a bohužel se jí už asi nikdy nedočkáme.

První díl vznikal pod hlavičkou studia Human Head Studios. Hra to byla poměrně chválená. Příběh ve zkratce: Jste v roli indiánského týpka jménem Tommy, který musí nakopat nějaké zelené zadky. Prý zase nějaká invaze mimozemšťanů. Samozřejmě je příběh daleko rozsáhlejší, ale jím se teď nebudeme zabývat. Možná někdy v retru?

prey4.jpgprey.jpgprey2.jpgprey3.jpg

Při oznámení Prey 2 si všichni sedli na zadek. První trailer připoutal k sérii Prey takovou pozornost, kterou nikdy před tím neměla a daleko víc se o ní dozvídali mainstream hráči. Čím to ale bylo tak super? Tak hlavně vypadala neuvěřitelně. Běžela na id Tech 4 enginu a bylo vidět, že si tehdy v Human Head Studios dali záležet. To ale nikdo nevěděl, co bude následovat.

První info o dvojce přišlo chvíli po vydání prvního dílu. Plánované vydání bylo původně po dvou letech. Následující roky ale bylo ticho po pěšině. Až v roce 2011 vyšlo najevo, že se k licenci na Prey dostala přes Zenimax Bethesda. Další plán byl vydat hru následující rok a vývojáři slibovali akční zážitek v otevřeném světě. Na E3 toho roku bylo vydané právě to video, o kterém jste četli v předchozím odstavci. A dojmy byly opravdu pozitivní. Jak od hráčů, tak od novinářů. Ještě se hra ukázala na Gamescomu a potom nastalo opět ticho. O rok později už začalo vylézat na povrch něco o zrušení. Následně jsme se ale dočkali infa o tom, že vývoj stále pokračuje. Pořád ale nikdo jasně neřekl, jak to s Prey 2 ve skutečnosti je.

Přesouváme se do roku 2013. Bethesda údajně předává vývoj do rukou vývojářů akce Dishonored. Sami vývojáři to popřeli, ale o nějaký měsíc později se tato informace potvrdila a zase to s Prey vypadalo dobře. A zase o rok později přišla rána pro ty, kteří stále ještě doufali. Bethesda definitivně zrušila vývoj druhého dílu Prey. I takový může být vývoj velmi očekávané hry. Jeden z vývojářů, který se na hře podílel, tvrdil, že už to nebyl jen nějaký rozdělaný prototyp. Už to v podstatě byla dokončená hra, což je celkem zarážející. Ale kdo ví? Podle jiných zdrojů se zase několik let vývoj nepohnul z místa, a tak Bethesdě nezbylo nic jiného, než jej zrušit. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Parta nadšenců tvoří v Minecraftu celou Vídeň, podívejte se

Parta nadšenců tvoří v Minecraftu celo…

V Minecraftu můžete vytvořit téměř cokoliv, od fantasy dungeonů až po vesničku své babičky. Co ale takhle kompletně celou Vídeň?

14.  2.  2017 | | 11 N/A
Project CARS 2 ve 4K nerozeznáte od reality (galerie)

Project CARS 2 ve 4K nerozeznáte od re…

Závodní pecka Project CARS se oficiálně představuje ve svém druhém pokračování a kromě traileru se prezentuje i labužnickými 4K screenshoty. No nevypadá to famózně?

8.  2.  2017 | | 13 N/A
10 skvělých českých her, které vyšly v roce 2016

10 skvělých českých her, které vyšly v…

Češi mají na hry talent a ten prokázali i v minulém roce. Vybrali jsme deset her českých tvůrců vydaných v roce 2016, které považujeme za nejlepší!

14.  2.  2017 | | 7 N/A
Jak Gran Turismo Sport posouvá laťku věrohodnosti (galerie)

Jak Gran Turismo Sport posouvá laťku v…

Mnozí vidí Gran Turismo Sport jen jako další nástavbu slavné série. Je v tom ale mnohem více, především z hlediska vizuálu.

13.  2.  2017 | | 22 N/A
Odhaleno temné fantasy RPG GreedFall s příchutí Zaklínače a Bloodborne

Odhaleno temné fantasy RPG GreedFall s…

Pokud vám nestačil Zaklínač, Focus Home Interactive ve spolupráci se Spiders Games chystají zbrusu nové RPG.

11.  2.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: Jak grafika ovlivňuje přístup hráče?

Herní filosofie: Jak grafika ovlivňuje…

Než o hře víme cokoliv dalšího, uděláme si obrázek podle toho, co vidíme. Jak tenhle předpoklad ovlivní náš přístup a jak toho můžou vývojáři využít?

7.  2.  2017 | | 5 N/A
Technologický skvost jménem Horizon: zápisky z Pravěku (obrazový speciál)

Technologický skvost jménem Horizon: z…

Vydali jsme se do budoucího Pravěku a přibalili do batohu foťák. Podívejte se, co kluci ze studia Guerrilla dokázali ve svém nejnovějším počinu.

20.  2.  2017 | | 2 N/A
For Honor: když čest dává zabrat (recenze)

For Honor: když čest dává zabrat (rece…

Ubisoft nám většinou přináší nekonečné série, a tak je příjemné vidět, že se občas pustí do něčeho nového. Jak dopadl krok novým směrem v podobě For Honor?

18.  2.  2017 | | 9 N/A