10 nejtragičtějších herních oznámení a prezentací

vytisknout velikost písma
Čas od času se holt nezadaří a nějaká herní společnost se na pódiu postará o fiasko menších či větších rozměrů při oznámení své hry. A nejlepší věc na internetu je to, že nikdy nezapomíná.

Herní oznámení mají být zábavná a zajímavá, nehledě na odhalující předmět. Ať už tedy mluvíme o hře či konzoli, uvádějící společnost by se měla držet několika jednoduchých pravidel, pomocí kterých si zajistí alespoň trošku pozornosti ze strany potenciálních uživatelů. Ne vždy se ale vydaří a tato herní odhalení jsou toho důkazem. Vybrali jsme si pro vás několik těch nejtragičtějších oznámení, která si za rámeček nikdo nedá.

Wii Music

Když máte ukázat funkčnost softwarových bubnů společně s pohybovým ovladačem, nejspíše budete chtít, aby na ně bylo správně zahráno. To se v případě Nintenda v roce 2008 příliš nepovedlo a na E3 se na pódiu zjevil podivný vysolárkovaný muž se stejně podivnými nagelovanými vlasy, aby později ukázal, jak to s Wii Music neumí.

Zapotil se u toho ale pořádně!

Rock Revolution

Co horšího se vám při prezentování hudebního titulu může stát, než že vás vypískají. To přesně se stalo u klonu hry Rock Band, Rock Revolution, kde se díky šikovné kytaristce nepodařilo danou píseň ani dohrát. Hra Rock Revolution vám nejspíš dnes už ani nic neříká.

99 Nights

Už jste někdy viděli více znuděné publikum, než u oznámení 99 Nights od Konami? My tedy rozhodně ne, a naprosto tragické vtípky a žerty prezentujícího tomuto oznámení příliš nepřidaly. Ale co, oznámením se baví celý svět, což je i pro Konami částečně dobře.

Dance Masters

Taneční Dance Masters si prožil naprosto skvělou a zároveň šílenou prezentaci na E3 2010, kdy se o samotnou show postaral producent hry, Naoki Maeda. Ten po asi stém přeřeknutí přešel se svým kolegou k samotnému hraní Dance Masters a… bylo o zábavu postaráno.

Celá konference Konami z E3 2010

Jestli jste v roce 2010 sledovali živě konference z E3, jistě si pamatujete i konferenci Konami. To se totiž vytasilo s tak šílenou prezentací, že i dnes si jí pouští mnoho lidí a ini dnes nikdo nechápe, jak se něco takového vůbec mohlo dostat mezi finální verzi.

Pokud jste konferenci Konami z E3 2010 dosud neviděli, doporučujeme se na ní zpětně podívat. Nic lepšího na internetu neuvidíte.

Genji & The Giant Crab

Nechvalně známé oznámení titulu Genji: Days of the Blade nebylo příliš zdařilé. Takovou třešničkou na dortu byli nicméně obří krabi, proti kterým jsme měli bojovat. Připomeňme vyjádření vývojářů, že titul je inspirován skutečnými bitvami a historií v Japonsku. Ehm, no dobrá. Zde je video.

Battlefield 4

Battlefield 4 je oproti hrám z tohoto seznamu relativně nová záležitost, která si ovšem také užila své při svém oznámení. Na E3 v roce 2013 se stala nepříjemná chyba se zvukem a po několika sekundách muselo EA zastavit trailer na hru. Nevíme, jestli je horší samotná chyba při prezentování, nebo trapné ticho při čekání na druhý pokus rozjetí ukázky. Posuďte sami.

Battle Tag

Ani Ubisoft se nevyhnul trapnému oznámení jedné ze svých her na E3 2010. Dnes už nikdo neví, co to ten Battle Tag vlastně je a jak funguje. Postarala se o to partička najatých herců, kteří v sále rozpoutali bitvu mezi samotnými novináři.

Kinect

Tentokrát se sice vyloženě nejedná o hru jako takovou, nýbrž o herní zařízení. Název Kinect dnes zná celý herní svět, ovšem tenkrát tuto kamerku nikdo nenazval jinak než Project Natal. Horší nicméně bylo jeho oznámení. Tedy spíše řeči o jeho přesnosti a naprosto revolučních senzorech, zatímco jsme na obrazovce mohli vidět lámajícího se avatara.

Mortal Kombat 3

Na papíře musela znít myšlenka najatých herců bojujících na pódiu jako naprosto skvělý nápad. Praxe je ovšem krapet jiná a ve výsledku se jednalo o podivné oznámení, a to hned z několika důvodů. Už jen samotní herci oblečení do kostýmu postav Kung-Laa, Jaxe a Sonyi vypadali zvláštně, přidejte k tomu málo místa na pódiu a fakt, že nebyla ukázána ani sekunda samotného Mortal Kombat 3 a máte zaděláno na problém.

A jaké herní faily utkvěly v paměti vám? Podělte se s námi v diskuzi!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

5 nostalgických her, které si prostě musíte zahrát

5 nostalgických her, které si prostě m…

Jsou hry, které nikdy nezemřou. My pro vás máme pětici, ze které rozhodně musíte sfouknout prach.

9.  1.  2017 | | 38 N/A
10 herních pecek, jež měly opravdu dlouhou cestu

10 herních pecek, jež měly opravdu dlo…

Aneb těch, kterým mezi oznámením a samotným vydáním uběhlo nejvíce času. A začaly připomínat čekání na Godota.

16.  1.  2017 | | 9 N/A
GTA V téměř nerozeznáte od reality! Stačí do hry nahrát pár modifikací

GTA V téměř nerozeznáte od reality! St…

Stále velmi oblíbená hra Grand Theft Auto V má silnou komunitu fanoušků a mezi nimi řadu šikovných moderů. Ti hru graficky stále vylepšují. S použitím modů je leckdy problém určit, zda není screenshot ze hry reálná fotografie.

7.  1.  2017 | | 8 N/A
Nintendo Switch: známe cenu, příslušenství, datum vydání i hry

Nintendo Switch: známe cenu, příslušen…

Koncem října minulého roku nám Nintendo po dlouhém čekání konečně představilo konzoli Nintendo Switch. Představení ale přineslo více otázek než odpovědí. Po konferenci se však zdá, že Nintendo Switch je v možná ještě lepší formě, než jsme si mysleli.

15.  1.  2017 | | 3 N/A
Podívejte se, jak budete doma používat AR brýle HoloLens

Podívejte se, jak budete doma používat…

Doma jako Iron Man? S brýlemi rozšířené reality HoloLens od Microsoftu je to možné!

13.  1.  2017 | | 6 N/A
9 tipů, jak být profi zabijákem v novém Hitmanovi

9 tipů, jak být profi zabijákem v nové…

Kompletní balíček epizod novodobého Hitmana je venku. Naučíme vás, jak být tím zaručeně nejlepším zabijákem.

17.  1.  2017 | | 1 N/A
Assassin

Assassin's Creed: historie jedné značk…

V herní branži pravděpodobně není diskutovanější série, než je Assassin's Creed. Proč ten humbuk? Pojďme si to rozebrat.

13.  1.  2017 | | 7 N/A
Globální prodeje PS4 se vyšplhaly na úctyhodných 53,4 milionů

Globální prodeje PS4 se vyšplhaly na ú…

Sony i nadále pokračuje v úspěšném tažení napříč konzolovým trhem. PS4 jde na dračku.

5.  1.  2017 | | 7 N/A