10 nejtragičtějších herních oznámení a prezentací

vytisknout velikost písma
Čas od času se holt nezadaří a nějaká herní společnost se na pódiu postará o fiasko menších či větších rozměrů při oznámení své hry. A nejlepší věc na internetu je to, že nikdy nezapomíná.

Herní oznámení mají být zábavná a zajímavá, nehledě na odhalující předmět. Ať už tedy mluvíme o hře či konzoli, uvádějící společnost by se měla držet několika jednoduchých pravidel, pomocí kterých si zajistí alespoň trošku pozornosti ze strany potenciálních uživatelů. Ne vždy se ale vydaří a tato herní odhalení jsou toho důkazem. Vybrali jsme si pro vás několik těch nejtragičtějších oznámení, která si za rámeček nikdo nedá.

Wii Music

Když máte ukázat funkčnost softwarových bubnů společně s pohybovým ovladačem, nejspíše budete chtít, aby na ně bylo správně zahráno. To se v případě Nintenda v roce 2008 příliš nepovedlo a na E3 se na pódiu zjevil podivný vysolárkovaný muž se stejně podivnými nagelovanými vlasy, aby později ukázal, jak to s Wii Music neumí.

Zapotil se u toho ale pořádně!

Rock Revolution

Co horšího se vám při prezentování hudebního titulu může stát, než že vás vypískají. To přesně se stalo u klonu hry Rock Band, Rock Revolution, kde se díky šikovné kytaristce nepodařilo danou píseň ani dohrát. Hra Rock Revolution vám nejspíš dnes už ani nic neříká.

99 Nights

Už jste někdy viděli více znuděné publikum, než u oznámení 99 Nights od Konami? My tedy rozhodně ne, a naprosto tragické vtípky a žerty prezentujícího tomuto oznámení příliš nepřidaly. Ale co, oznámením se baví celý svět, což je i pro Konami částečně dobře.

Dance Masters

Taneční Dance Masters si prožil naprosto skvělou a zároveň šílenou prezentaci na E3 2010, kdy se o samotnou show postaral producent hry, Naoki Maeda. Ten po asi stém přeřeknutí přešel se svým kolegou k samotnému hraní Dance Masters a… bylo o zábavu postaráno.

Celá konference Konami z E3 2010

Jestli jste v roce 2010 sledovali živě konference z E3, jistě si pamatujete i konferenci Konami. To se totiž vytasilo s tak šílenou prezentací, že i dnes si jí pouští mnoho lidí a ini dnes nikdo nechápe, jak se něco takového vůbec mohlo dostat mezi finální verzi.

Pokud jste konferenci Konami z E3 2010 dosud neviděli, doporučujeme se na ní zpětně podívat. Nic lepšího na internetu neuvidíte.

Genji & The Giant Crab

Nechvalně známé oznámení titulu Genji: Days of the Blade nebylo příliš zdařilé. Takovou třešničkou na dortu byli nicméně obří krabi, proti kterým jsme měli bojovat. Připomeňme vyjádření vývojářů, že titul je inspirován skutečnými bitvami a historií v Japonsku. Ehm, no dobrá. Zde je video.

Battlefield 4

Battlefield 4 je oproti hrám z tohoto seznamu relativně nová záležitost, která si ovšem také užila své při svém oznámení. Na E3 v roce 2013 se stala nepříjemná chyba se zvukem a po několika sekundách muselo EA zastavit trailer na hru. Nevíme, jestli je horší samotná chyba při prezentování, nebo trapné ticho při čekání na druhý pokus rozjetí ukázky. Posuďte sami.

Battle Tag

Ani Ubisoft se nevyhnul trapnému oznámení jedné ze svých her na E3 2010. Dnes už nikdo neví, co to ten Battle Tag vlastně je a jak funguje. Postarala se o to partička najatých herců, kteří v sále rozpoutali bitvu mezi samotnými novináři.

Kinect

Tentokrát se sice vyloženě nejedná o hru jako takovou, nýbrž o herní zařízení. Název Kinect dnes zná celý herní svět, ovšem tenkrát tuto kamerku nikdo nenazval jinak než Project Natal. Horší nicméně bylo jeho oznámení. Tedy spíše řeči o jeho přesnosti a naprosto revolučních senzorech, zatímco jsme na obrazovce mohli vidět lámajícího se avatara.

Mortal Kombat 3

Na papíře musela znít myšlenka najatých herců bojujících na pódiu jako naprosto skvělý nápad. Praxe je ovšem krapet jiná a ve výsledku se jednalo o podivné oznámení, a to hned z několika důvodů. Už jen samotní herci oblečení do kostýmu postav Kung-Laa, Jaxe a Sonyi vypadali zvláštně, přidejte k tomu málo místa na pódiu a fakt, že nebyla ukázána ani sekunda samotného Mortal Kombat 3 a máte zaděláno na problém.

A jaké herní faily utkvěly v paměti vám? Podělte se s námi v diskuzi!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Parta nadšenců tvoří v Minecraftu celou Vídeň, podívejte se

Parta nadšenců tvoří v Minecraftu celo…

V Minecraftu můžete vytvořit téměř cokoliv, od fantasy dungeonů až po vesničku své babičky. Co ale takhle kompletně celou Vídeň?

14.  2.  2017 | | 11 N/A
Project CARS 2 ve 4K nerozeznáte od reality (galerie)

Project CARS 2 ve 4K nerozeznáte od re…

Závodní pecka Project CARS se oficiálně představuje ve svém druhém pokračování a kromě traileru se prezentuje i labužnickými 4K screenshoty. No nevypadá to famózně?

8.  2.  2017 | | 13 N/A
10 skvělých českých her, které vyšly v roce 2016

10 skvělých českých her, které vyšly v…

Češi mají na hry talent a ten prokázali i v minulém roce. Vybrali jsme deset her českých tvůrců vydaných v roce 2016, které považujeme za nejlepší!

14.  2.  2017 | | 7 N/A
Jak Gran Turismo Sport posouvá laťku věrohodnosti (galerie)

Jak Gran Turismo Sport posouvá laťku v…

Mnozí vidí Gran Turismo Sport jen jako další nástavbu slavné série. Je v tom ale mnohem více, především z hlediska vizuálu.

13.  2.  2017 | | 22 N/A
Odhaleno temné fantasy RPG GreedFall s příchutí Zaklínače a Bloodborne

Odhaleno temné fantasy RPG GreedFall s…

Pokud vám nestačil Zaklínač, Focus Home Interactive ve spolupráci se Spiders Games chystají zbrusu nové RPG.

11.  2.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: Jak grafika ovlivňuje přístup hráče?

Herní filosofie: Jak grafika ovlivňuje…

Než o hře víme cokoliv dalšího, uděláme si obrázek podle toho, co vidíme. Jak tenhle předpoklad ovlivní náš přístup a jak toho můžou vývojáři využít?

7.  2.  2017 | | 5 N/A
Otevřenou betu For Honor si můžete stáhnout již nyní

Otevřenou betu For Honor si můžete stá…

Otevřená beta For Honor startuje tento čtvrtek, můžete si ji však stáhnout již nyní, abyste se na ni připravili.

8.  2.  2017 | | 4 N/A
For Honor: když čest dává zabrat (recenze)

For Honor: když čest dává zabrat (rece…

Ubisoft nám většinou přináší nekonečné série, a tak je příjemné vidět, že se občas pustí do něčeho nového. Jak dopadl krok novým směrem v podobě For Honor?

18.  2.  2017 | | 9 N/A