Chicken Boy: zvířecí mánie (mobilní recenze)

vytisknout velikost písma
Asi neexistuje hráč mobilních her, který by neznal fenomén Angry Birds. Co se ale stane, když místo virtuálního praku nastoupí kuřecí muž a naštvané ptáky nahradí všemožná jiná zvířecí havěť? Přeci Chicken Boy.

Chicken Boy je novým počinem tvůrců ze studia Funtomic. Ve hře jde – jak už jsme trošičku málo naznačili v úvodu spojitostí a podobností s Angry Birds – o sestřelování dotěrné zvěře. Vcítíte se do role kuřecího muže, který prostřednictvím své baseballové pálky a zásob ovoce sestřeluje ptáky, medvědy, draky, pavouky a další havěť, aby ochránil kuře v nebezpečí. V podstatě jde o klasický tower-defense, který využívá kouzelného grafického zpracování. O tom ale až později.

0.png 1.png 10.png

Jabka s hruškama

Samotná hra nabízí poměrně rozsáhlý obsah. Každý ze čtyř zcela odlišných světů totiž obsahuje celou patnáctku misí. Ve výsledném součtu to pak znamená, že na vás čeká šedesátka levelů. Podíváte se do šíleného světa monster, státu, kde vládne zvířecí anarchie, prehistorie, kde na vás budou útočit dinosauři, a čeká vás i útok mimozemských stvoření. Na konci každého oddílu vás nemine souboj s bossem.

 

Kuřecí muž disponuje velkými zásobami ovoce a dalších surovin, které ze svého stanoviště odpálkovává tak, aby kuře ochránil

 

Cílem hry je ochránit kuře před nájezdem nepřátelských stvoření, která se vždy liší rychlostí a způsobem pohybu (ptáci přiletí vzduchem, veverky skáčou a jsou těžce sestřelitelné, pavouci šplhají po pavučinách zezhora), a proto musíte být vždy velmi opatrní, abyste všechny nepřátele zlikvidovali včas. Kuřecí muž naštěstí disponuje velkými zásobami ovoce a dalších surovin, které ze svého stanoviště odpálkovává tak, aby kuře ochránil. Na ostřelování bude na výběr z jablek, hroznového vína, kokosu či banánu a dalších. Každé ovoce samozřejmě disponuje unikátními vlastnostmi.

11.png

A proto se banán při vyhození chová jako bumerang, takže útočí vlastně dvojitě, hroznové víno zase vystřelí hned tři kuličky vína najednou. Všechno ovoce / zbraně navíc můžete vylepšovat za peníze utržené v úspěšných misích. Kokos má pak dalekosáhlejší účinek, stejně jako jablko, kterým pak nepřítele zlikvidujete jednou ranou. V každé misi máte na výběr ze tří typů zbraní, přičemž jejich pořadí se náhodně namíchá na začátku hry a automaticky se v jejím průběhu střídá.

Jeden prst na všechno

U všech mobilních her představuje hratelnost, ovládání a především přístupnost stěžejní prvek hry, teprve ty totiž rozhodnou, zda sebelepší námět uspěje. Pojďme se nejdříve podívat na ovládání. Chicken Boy to řeší fikaně – k hraní hry totiž budete potřebovat jeden jediný prst.

Tím ovládáte střelbu zbraní, přičemž delší držení znamená silnější úder, ale i směr rány či aktivování různých power-upů během hry – ty se vznáší na herním poli v bublinách, přičemž k jejich aktivování stačí se těchto bublin dotknout a rázem se vám na zemi objeví neprůchodné minové pole nebo z nebes vyšlehnou blesky, které spálí všechno živé.

2.png 3.png 5.png

Nejlepší na Chicken Boy je skvělá hratelnost a okamžitá přístupnost. Hru totiž můžete zapnout v podstatě kdykoliv a na libovolně dlouhou (nebo naopak i krátkou) dobu. Vždy se budete – i díky dobře navrženému ovládání a herním principům – skvěle bavit. Postřílíte pár nestvůr, což zabere jen několik minut, hru vypnete a v další části dne se k ní bez problémů můžete zase vrátit.

 

V obtížnosti lze spatřit i neduh, neboť některé pasáže jsme museli opakovat několikrát

 

Chicken Boy přitom není hloupou a hlavně jednoduchou klikačkou. Ba naopak, v pozdějších fázích hry docela přituhne, upgrady zbraní jsou pak potřebné stejně tak jako využívání kuřecího ninji, kterého umístíte na hrací pole a on vám pomáhá likvidovat krvelačná zvířata. Samozřejmě však za nějaký ten peněžitý obnos. V obtížnosti lze spatřit i neduh, neboť některé pasáže jsme museli opakovat několikrát, a teprve po upgradování zbraní jsme byli schopni postoupit do dalších misí.

6.png

Hodnocení obtížnosti záleží na povaze hráče – máte-li rádi výzvu, budete se víc snažit, pokud vás soupeření a zlepšování nebaví, možná budete mít občas problém, protože obtížnost je postavena docela vysoko.

Barevný svět a krvelačné bestie

Jednou z hlavních deviz Chicken Boy je grafické zpracování. Krásná komiksová grafika plná barev a plynulých animací, velmi pěkných speciálních efektů, a hlavně originálních bytostí a herních prostorů. To všechno je Chicken Boy. O to lepší pak je, že se hra na HTC One X+ i postarším iPhone 4 hýbala naprosto plynule bez jediného zaváhání.

7.png 8.png 9.png

Technické zpracování je jednoduše skvostné. Řeč o ovládání, které je tak akorát citlivé a intuitivní, už byla. Pokud při mobilních hrách používáte sluchátka, těšit se můžete na zběsilé skřeky, estrádní cirkusovou muziku plnou vtipných a groteskních doprovodných efektů a tónů. Celou atmosféru lehkosti a nadhledu navozuje krásný komiksový styl jednotlivých světů.

iPhone
Dostupné pro: iPhone, Android
Žánr: Arkády | Akční arkáda
Výrobce: Funtomic
Začátek prodeje: 14. listopadu 2013
  • Komiksová grafika
  • Jednoduché ovládání
  • Zábavná náplň
  • Originální nápad
  • Obtížnost

Chicken Boy je jedním z nejmilejších překvapení konce letošního roku. Svým možná trochu dětsky naivním, ale spíše dospělým stylem s nadhledem bude bavit malé i velké, mladé i staré a dámy i pány. Chicken Boy je prostě a jednoduše skvělá oddechovka pro všechny, při které si skvěle odpočinete. A co víc – taky výborně zahrajete!

Hra byla testována na zařízení HTC One X+ a iPhone 4. Můžete ji stahovat zcela zdarma z Google Play a AppStore.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 nejzajímavějších grafických proměn světa Minecraftu

10 nejzajímavějších grafických proměn …

Minecraft může vypadat trochu jinak, než ho znáte. Hra se totiž dočkala několika modů a rozšíření. Podívejme se na 10 nejzajímavějších balíčků s texturami a kosmetickými úpravami.

25.  3.  2017 | | 10 N/A
Hry jsou uměním: když grafika zraje (galerie)

Hry jsou uměním: když grafika zraje (g…

Občas vyjde populární hra a časem se člověk nemůže uvěřit, co vše je z ní možné graficky vytáhnout. Pojďme si podat zub času.

14.  3.  2017 | | 5 N/A
FlatOut 4: Total Insanity – návrat legendy? (recenze)

FlatOut 4: Total Insanity – návrat leg…

Závodní série FlatOut se dvanáct let své existence jistě stala kultovní záležitostí, a to i navzdory hodně nepovedenému třetímu dílu. Přest,o nebo právě proto jsme na plnohodnotného následovníka museli čekat dlouhých šest let. Vyplatila se taková dlouhá odmlka?

17.  3.  2017 | | 10 N/A
10 skvělých her, které si na PC nezahrajete

10 skvělých her, které si na PC nezahr…

Na počítače vychází spousta skvělých her. Jsou tady ale takové, které si jinde, než na konkrétní konzoli nezahrajete. Dneska se podíváme na 10 exkluzivit, pro které se vyplatí kupovat konzole.

13.  3.  2017 | | 61 N/A
10 důvodů, proč se ponořit do hry Total War

10 důvodů, proč se ponořit do hry Tota…

Strategie nepatří dnes k nejpopulárnějším žánrům, nicméně nikde jinde neokusíte tak sladký pocit moci se všemi výhodami a nevýhodami. V Total War se dostanete do role vůdce zodpovědného za celý národ a závisí jen na vás, zda vaše země bude prosperovat.

15.  3.  2017 | | 8 N/A
Hrajeme Mass Effect Andromeda: vzhůru do cizích světů (galerie)

Hrajeme Mass Effect Andromeda: vzhůru …

Mass Effect: Andromeda vychází až 23. března, ale díky EA Access jsme si od 16. března mohli k plné hře přičichnout. Podívejte se na naše pohlednice z cest.

19.  3.  2017 | | 5 N/A
Simulátor skládání počítače - naučte se stavět stolní počítač

Simulátor skládání počítače - naučte s…

V době, kdy simulátor zemědělské techniky patří k nejúspěšnějším hrám, bylo jen otázkou doby, kdy někdo udělá simulátor, který skutečně využijete - simulátor skládání počítače.

16.  3.  2017 | | 4 N/A
10 tipů, jak být ostříleným borcem v Mass Effect: Andromeda

10 tipů, jak být ostříleným borcem v M…

Nový Mass Effect je plný nástrah a novinek. Pomůžeme vám se s nimi vypořádat.

22.  3.  2017 | | 6 N/A