Forza Horizon 2: Fast & Furious - z filmu do hry (recenze)

vytisknout velikost písma
Již příští týden do kin po celém světě dorazí veleočekávané pokračování série Rychle a zběsile s číslovkou 7. A právě při příležitosti premiéry vychází i herní verze v podobě Forza Horizon 2 Fast & Furious. Je o co stát?

Ať už si o filmové sérii Rychle a zběsile myslíte cokoliv, jedno se jí upřít nedá – do kin táhne a peněz tvůrcům dozajista vydělá dost. Není tak divu, že Microsoft a lidé z Playground Games ve značce jako takové vidí obchodní potenciál. Forza Horizon je zase jedním z nejoblíbenějších závodních titulů současnosti. Zkombinovat obé se přímo nabízí, a proto také Forza Horizon 2 Fast & Furious DLC vlastně vzniklo.

Nejedná se o stažitelný obsah v pravém smyslu slova, neboť přídavek funguje i samostatně, k jeho spuštění tak původní hru Forza Horizon 2 potřebovat nebudete. Soubor má 15GB, stáhnout jej můžete zcela zdarma z Xbox Storu a to jak ve verzi pro Xbox 360, tak Xbox One. Ale pozor – jde jen o časově omezenou nabídku. Počínaje 10. dubnem se Fast & Furious objeví cenovka hlásící 9.99$. 

1425048254-media.jpgc7d69af8-3256-42fb-9585-10b30aa1cbb6.jpgForza-Fast-Furious-1.jpg

Rychle a zběsile

Jak vlastně Forza Horizon 2 Fast & Furious funguje? Tvůrci vyřízli zhruba čtvrtinu herního světa původní Forza Horizon 2, nasypali do ní poměrné velké množství závodů, zapracovali speciální vozidla z filmové série, aktualizovali rádio o tematické songy a přidali nitro. To jsou víceméně základní kontury přídavku. Nám se zdají být velmi slušné, protože závodů je hned několik desítek, součástí jsou rovněž seznamy vozidel se speciálními výzvami a také hledání vraků. Zkrátka komplet původní hra jen v menším rozměru a novými závody. Paráda.

forza-2-fast-and-furious-screencap_1280.0.0.jpg

Obsahově je přídavek – vzhledem k tomu, že ho pořídíte zcela zdarma – naprosto nabušený. Všechny fanoušky dozajista potěší, že i prezentací je Forza Horizon 2 Fast & Furious zajímavé. Daří se jí totiž perfektně vytvářet onu filmovou atmosféru, a to především audiem a vizuálem. Po zhlédnutí našlapaného filmového intra vás ve hře přivítá známý hlas Teje Parkera (Chrise Bridgese), jež vás v krátkosti seznámí se základními principy hraní a pak už vám v rozšiřování vozového parku nebude nic překážet. Auty budete odměňováni za vyhrané klasické závody a splněné speciální výzvy: časovky, souboje s konkrétním závodníkem, eventy na skoré, závody s bojovou helikoptérou, a tak dále. Díky pestrosti závodů se nudit rozhodně nebudete.

Za málo peněz hodně muziky

Rychle a zběsile stejně tak jako Forza Horizon stojí a padá na závodních strojích, takže vás určitě zajímá, v čem všem se budete moci v přídavku projet. Odpověď je nasnadě: v tom, co uvidíte ve filmu. Těšit se tak můžete třeba na 1970 Dodge Charger R/T, 2013 Jeep Wrangler, 1998 Toyota Supra, 2015 Dodge Challenger, 2014 Maserati Ghibli S či 2012 Nissan GT-R. K vozovému parku řekneme snad jediné – je to nádhera. Auta budete střídat jako ponožky, a budete tak moct každou chvíli obdivovat krásy jiné značky. Modely jsou totiž víc než povedené.   

Fast-And-Furious-Forza-1024x552.jpgmaxresdefault (1).jpgmaxresdefault (2).jpg

V základu je DLC Fast & Furious samozřejmě Forza Horizon 2, takže hratelnostní, grafické ani technologické změny oproti ní nečekejte. Hra však pořád vypadá k světu, dynamická proměna počasí je nádherná, nová hudba vytváří perfektní atmosféru a vyladěný jízdní model, reflektující odlišnosti jednotlivých vozidel, funguje stále na jedničku. Jak již bylo řečeno, dodatek se odehrává jen na části původního světa, konkrétně v Nice. Pokud jste hráli původní hru, dost možná budete překvapeni, jak jinak ve Fast & Furious tato oblast vypadá.

maxresdefault.jpg

Forza Horizon 2 Fast & Furious je prostě hodně muziky za málo – vlastně žádné – peníze. Doporučujeme ho absolutně všem. Těm, kdo hru nehráli, protože budou mít na několik hodin o skvělou zábavu postaráno a přičichnou tak k jedné z nejlepších závodních her minulého roku. Ti, co už Forza Horizon 2 dojeli, zas ocení exkluzivní modely vozidel a nové závody. Zapněte Xbox, ať už nový nebo starý, a stahujte, protože ano, je o co stát!

Hodnocení: 9/10

Mohlo by vás zajímat

Recenze | Xbox One | X360 | DLC

Forza Horizon 2: Storm Island – když začne foukat (recenze)

Recenze | Xbox One | X360 | Závodní

Forza Horizon 2: prodlužte si léto (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

5 nostalgických her, které si prostě musíte zahrát

5 nostalgických her, které si prostě m…

Jsou hry, které nikdy nezemřou. My pro vás máme pětici, ze které rozhodně musíte sfouknout prach.

9.  1.  2017 | | 38 N/A
GTA V téměř nerozeznáte od reality! Stačí do hry nahrát pár modifikací

GTA V téměř nerozeznáte od reality! St…

Stále velmi oblíbená hra Grand Theft Auto V má silnou komunitu fanoušků a mezi nimi řadu šikovných moderů. Ti hru graficky stále vylepšují. S použitím modů je leckdy problém určit, zda není screenshot ze hry reálná fotografie.

7.  1.  2017 | | 8 N/A
10 herních pecek, jež měly opravdu dlouhou cestu

10 herních pecek, jež měly opravdu dlo…

Aneb těch, kterým mezi oznámením a samotným vydáním uběhlo nejvíce času. A začaly připomínat čekání na Godota.

16.  1.  2017 | | 5 N/A
Podívejte se, jak budete doma používat AR brýle HoloLens

Podívejte se, jak budete doma používat…

Doma jako Iron Man? S brýlemi rozšířené reality HoloLens od Microsoftu je to možné!

13.  1.  2017 | | 6 N/A
Nintendo Switch: známe cenu, příslušenství, datum vydání i hry

Nintendo Switch: známe cenu, příslušen…

Koncem října minulého roku nám Nintendo po dlouhém čekání konečně představilo konzoli Nintendo Switch. Představení ale přineslo více otázek než odpovědí. Po konferenci se však zdá, že Nintendo Switch je v možná ještě lepší formě, než jsme si mysleli.

15.  1.  2017 | | 3 N/A
Globální prodeje PS4 se vyšplhaly na úctyhodných 53,4 milionů

Globální prodeje PS4 se vyšplhaly na ú…

Sony i nadále pokračuje v úspěšném tažení napříč konzolovým trhem. PS4 jde na dračku.

5.  1.  2017 | | 7 N/A
Assassin

Assassin's Creed: zůstaň prosím v Anim…

Filmy podle her jsou známé tím, že se obvykle moc nepovedou. Od filmu Assassin's Creed jsme po dlouhém čekání a výborné propagandě nečekali nic jiného, než výborný film, který budeme doporučovat svým přátelům, ať vidí, proč jsme této sérii tak propadli. Povedlo se to?

5.  1.  2017 | | 7 N/A
Humble Bundle odtajňuje únorové hry, XCOM 2 dostanete za hubičku

Humble Bundle odtajňuje únorové hry, X…

V herním balíčku Humble Bundle můžete často najít výborné hry za směšný peníz. V únoru se toto pravidlo podle všeho jen potvrdí.

7.  1.  2017 | | 2 N/A