40
Fotogalerie

10 nejžhavějších titulů pro rok 2017, které nesmíte minout

Na rok 2017 si vývojáři pro hráče přichystali opravdu pěknou nadílku titulů. Pojďme si tedy vypíchnout těch 10, o které byste se měli opravdu zajímat.

Horizon Zero Dawn

Začátek roku většinou v herní branži znamenal období sucha, ale vývojáři nám v posledních letech ukazují, že zajímavé tituly dokáží produkovat i jindy, než na podzim. Jinak to nebude ani letos. Začneme s velmi zajímavě vypadajícím RPG od Guerrilla Games, kteří mají na triku exkluzivní Playstation střílečku Killzone. Svoji exkluzivitu si zachovávají i nadále, takže si Horizon nezahrajete jinde, než na Playstation 4.

h.jpg

V této hře se nacházíme ve světě, kde moderní civilizace zanikla před dávnými časy a lidstvo se vrátilo zpět do dávných dob. Tento fiktivní svět ale obývají i mechanická monstra všeho druhu. Co jsou zač a co za těmito událostmi stojí, budete zjišťovat v kůži Alloy, mladé dívky z jednoho ze zdejších kmenů. Její kmen je zrovna jeden z těch zaostalejších. Během hraní ale navštívíte i ty, které jsou na vyšším stupni, co se vyspělosti týče.

h2.jpgh3.jpgh4.jpg

Hlavní věcí, kterou se budete zabývat, je výskyt neznámého viru, který napadá mechanická monstra. Ta byla totiž ještě před nedávnem přátelská a maximálně si vyřizovala účty mezi sebou. Teď ale začínají útočit i na lidi a je na vás, abyste přišli na to, odkud se tato nákaza vzala.

Horizon nabídne spoustu unikátních mechanik. Kupříkladu si můžete osedlat mechanické monstrum, jak lze vidět v jednom z trailerů. Na rychlejší přesun budete moci využít více druhů, takže nejen ty, co nápadně připomínají býky. Dále pak budete mít k dispozici spoustu nástrojů a možností, jak si poradit s nepřátelskými monstry. Alloyovou hlavní zbraní je luk, který disponuje více druhy šípů.

Jak si můžete všimnout ve videích, během soubojů větším robotům odpadávají části. Toho můžete využít. Když jim sestřelíte nějakou část, kterou používají k boji, máte možnost sebrat ji ze země a použít proti nim.

Souboje s většími monstry se celkem podobají sérii Monster Hunter, i když si nemyslím, že to půjde až do takového extrému, jako v této lovecké sérii. Nic to ale nemění na tom, že Horizon je velmi zajímavě a dobře vypadajícím titulem, který by neměl minout žádný fanoušek RPG žánru. Na pulty obchodů se hra dostane 28. února.

Pokračování 2 / 10

Mass Effect: Andromeda

Měsíc po vydání Horizonu se do rukou hráčů dostane další velmi očekávaný titul, a není to nic menšího, než pokračování sci-fi RPG Mass Effect, které stále vzniká pod záštitou studia Bioware.

m4.jpg

Shepard se nám na konci třetího dílu odporoučel ze světa, a tak logicky musí přijít na scénu zcela nový protagonista nebo protagonistka. Opět bude na hráči, jestli bude hrát za ženu nebo muže. Jméno nástupce je Ryder a spolu s ním přichází i zcela nová galaxie – Andromeda. Děj se odehrává ve větším časovém odstupu od třetího dílu, takže žádné staré známé nejspíš nepotkáme.

m.jpgm2.jpgm3.jpg

Zato se ale nachystejte na poznávání zbrusu nových ras a planet. Objeví se ale i rasy, které známe z původní trilogie, jako jsou Asarijci, Krogani nebo Salariané.

V Andromedě máte v roli Rydera jasný úkol. Najít pro lidstvo vhodnou planetu. Než tento úkol dovedete do zdárného konce, jako útočiště vám poslouží vesmírná loď Tempest. Na rozdíl od Normandy by měl být daleko rozsáhlejší a přístupnější. Také se vrací vozítko Mako z prvního dílu, které nyní disponuje boostem.

Andromeda je skvělou možností pro nové hráče, jak naskočit do série. Na předchozí trilogii totiž nemá žádnou návaznost. Vývojáři se ale vyjádřili tak, že nějaké menší reference na Johna Sheparda najdeme, ale nový hráč si Andromedu užije naplno, i když předchozí díly nehrál.

Mass Effect Andromeda bude zatím tou největší hrou, jakou studio Bioware kdy stvořilo. Jestli naváže na úspěch svých starších bratrů, uvidíme 21. března.

Pokračování 3 / 10

Prey

Tak tohle bude opravdu zajímavé. Značka Prey se v posledních letech přehazovala od studia ke studiu, až nakonec skončila u Arkane Studios, kteří mají na svědomí úspěšnou stealth sérii Dishonored.

p2.jpg

Od původního návrhu, který byl představen už před několika lety, se hra dost změnila. Zasazení je ale stále stejné. Pohybujete se po vesmírné stanici, které právě podléhá útoku mimozemských bytostí. A ne jen tak ledajakých. Tihle se totiž dokáží proměnit v jakoukoliv věc. Nemůžete si tedy být jistí, jestli vás po příchodu do místnosti nečeká nemilé překvapení. Na téhle mechanice si vývojáři hodně zakládají a chtějí tak docílit toho, aby hráč byl neustále v pozoru.

p.jpgp3.jpgp4.jpg

Tuto zvláštní schopnost se ale i samotný hráč naučí využívat. Jak je vidět v jednom z videí, postava se změnila na hrnek, aby se mohla dostat do zamčeného prostoru.  S touto mechanikou si mohou vývojáři dovolit daleko více experimentovat, než kdyby dělali na klasické FPS akci.

Unikátní by měly být i dostupné zbraně. Tou zatím nejzajímavější je lepidlová zbraň. Můžete ji používat nejen v souboji proti mimozemským bytostem, ale i při řešení některých puzzlů.

S těmito věcmi a perfektním herním designem, který Arcane Studios předvádějí u Dishonored, z Prey může vzejít opravdu dobrá „scifárna“. Kdy přijde, zatím nevíme, ale jisté je, že to bude letos. Tedy snad. Značka Prey měla ve vývoji vždy problémy, ale tím nejhorším už si snad prošla.

Pokračování 4 / 10

Sea of Thieves

Má tady někdo rád piráty z Karibiku nebo sérii Monkey Island? Určitě někdo takový se tady najde. Právě vy byste měli zbystřit, protože Sea of Thieves přináší zážitek, který ještě žádná hra nenabídla.

s.jpg

Sea of Thieves pochází od studia Rare, které stojí například za hrou Banjo Kazooie. V tomto případě si zakládají především na kooperaci hráčů. Každý dostane jednu roli na lodi a můžete vyrazit na plavbu. Pokud nebude každý dělat to, co náleží jeho pozici, nemuselo by to dopadnout právě nejlépe. Zato si ale jistě užijete hromadu zábavy s přáteli, a to nejen na moři. Čeká na vás i hledání a vykopávání pokladů a i když to nemusí znít zrovna zábavně, tak hráči, kteří už měli možnost hru vyzkoušet, to vychvalují, kde mohou.

s2.jpgs3.jpgs4.jpg

Pokud jste osamělý vlk stejně jako já, tak i pro vás bude v Sea of Thieves místo. Budete se ale muset rozloučit s většími plavidly, jako je třeba karavela.

Budete se plavit po opravdu velkém světě, kde můžete narazit i na ostatní hráče. K tomu je všechno situované do malebné cartoonové grafiky, takže si opravdu připadáte, jakoby jste se probrali ve světě Guybrushe Threepwooda.

Bohužel si hráči na Playstationu 4 musí nechat zajít chuť, tuto hru si totiž Microsoft uzmul jen pro své platformy. Přesné datum vydání ještě není známo, spekuluje se o druhé polovině letošního roku. Jisté ale je, že si zahrajete jen na PC a Xbox One.

Pokračování 5 / 10

South Park: The Fractured But Whole

Ani ubisofťáci si ze začátku roku nedají pokoj. Hned v březnu se totiž podíváme opět do městečka South Park, kde nyní místo fantasy dobrodružství zažijeme jedno superhrdinské.

sp2.jpg

Proč se tématika změnila? Inu, southparkské děti přestala fantasy hra bavit, a tak ze dne na den přešli na něco jiného. Uvidíme tedy Erika Carmana v roli Coona nebo Butterse jako profesora Chaose. Cartman už má naplánované, jak se pro každého hrdinu budou točit filmy a seriály, ale pár členům party se to nezdá a přicházejí s vlastním plánem.

sp.jpgsp3.jpgsp4.jpg

V příběhu samozřejmě najdeme spoustu narážek na komiksové hrdiny a záporáky, stejně jako na samotné vydavatelství. Už v prvním traileru se tvůrci pěkně opřeli do Marvelu a DC Comics a ve hře čekejte ještě větší a zábavnější nálož téhož za doprovodu oplzlých vtípků a prdů. Bez toho by to přece ani nebyl South Park.

Krom nového příběhu přichází i inovovaný soubojový systém, který daleko více připomíná tahové strategie, než klasický JRPG systém. Uvidíme nové schopnosti, nové pomocníky i nepřátele, ať už to budou staří známí ze seriálu nebo zcela nové postavy zhotovené exkluzivně pro hru.

Právě South Park je jednou z těch her, kterou mám osobně v hledáčku. Po grafické stránce se totiž nedá nic moc pokazit, a jelikož na ní dělají i tvůrci seriálu Trey Parker a Matt Stone, tak se ani nebojím, že by ztratil svůj osobitý říz.

Pokračování 6 / 10

For Honor

Co na svatého Valentýna dělat jiného, než sedět doma a sekat končetiny ve středověkém stylu? Právě tuto možnost vám už 14. února nabídne third-person akční rubačka od Ubisoftu.

f3.jpg

Část pro jednoho hráče nás vezme do dlouhotrvající bitvy, kde proti sobě stojí čestní rytíři, severští Vikingové a samurajové z východu. Je to opravdu atypická sestava, kterou najdete snad jen v šermovačce Chivalry, kde se k těmto „frakcím“ přidali ještě další. For Honor na to ale jde trošku jinak.

f.jpgf2.jpgf4.jpg

Soubojový systém se do jisté míry podobá tomu, který najdeme v Kingdom Come Deliverence. Na rozdíl od něj ale lze útočit a bránit jen ze tří směrů. V základu jednoduchý koncept ve finále nemusí znamenat jednoduché hraní. Jistě, přes nepřátele se vždy nějak prosekáte, ale vystřihnout nějaké líbivé kombo už trénink potřebovat bude.

Ubisoft hlavně sází na multiplayerovou část, kde najdete krom 1v1 a 2v2 modů také Dominion, kde obsazujete body. Ten do jisté míry působí jako MOBA záležitost. Tomu nasvědčuje i fakt, že se po rozlehlé mapě krom skutečných hráčů budou prohánět celé armády ovládané umělou inteligencí. O epické bitvy tedy nebude nouze.

Před uvedením hry do prodeje proběhne beta test, takže jestli ještě nemáte jasno, tak můžete se přihlásit ZDE.

Pokračování 7 / 10

God of War

Sony na poslední výstavě E3 opravdu válelo. Hned na úvod nám vývojáři ze Sony Santa Monica představili pokračování bohobijecké série. Kratos se ale oproti třetímu dílu, který je chronologicky nejdál, znatelně změnil. A nejen on.

g.jpg

Celá hra oproti předchozím dílům působí naprosto jiným dojmem. Má takový více adventurní feeling řekl bych, i když jsme vlastně viděli jen krátkou ukázku ze hry. Ve finále to může ještě být jinak. Co se ale nezmění, je prostředí. Kratos si tentokrát vyrazil za severskými božstvy. Co by také doma dělal, když už všechny vybil, některé i vícekrát. Tentokrát ale nebude sám. Po boku se mu postaví jeho syn. Nedávno jsme se konečně dozvěděli i jeho jméno. Spekulace o tom, že se jmenuje Charlie, byly vyvráceny. Ve skutečnosti se totiž jmenuje Atreus.

g2.pngg3.jpgg4.jpg

Kampaň se bude zaobírat jak zdejším božstvem, tak vztahem mezi Kratosem a Atreem. To všechno se bude odehrávat v zasněženém světě, který v prvním videu vypadal docela otevřeně. Bylo by to tedy poprvé, co série God of War nabídla otevřený svět.

Ani u tohoto titulu není známo přesné datum vydání, ale jak to u takhle velkých her bývá, odhaduje se podzim letošního roku.

Pokračování 8 / 10

Detroit: Become Human

A máme tady další exkluzivitku od Sony. Ty mají letos našlapaný line-up, co? Detroit je další hrou od známého vývojáře Davida Cagea. Jeho předchozí dílo patří mezi tu lepší vrstvu na poli příběhových her. Heavy Rain je jeho bezpochyby zatím nejúspěšnější hrou. Beyond Two Souls naproti tomu nesklízelo až takový úspěch.

d4.jpg

Jako u předchozích výtvorů studia Quantic Dream i tady dostanete spoustu možností, jak odpovídat v rozhovorech a jakým směrem se tedy vydat. Budete zlý nebo hodný polda? To bude jen na vás. Ve scéně, kde jeden z hlavních hrdinů Connor vyjednává s únoscem dítěte, jsme mohli vidět opravdu dost možných zakončení. Jestli na takové možnosti bude docházet často, tak každý hráč by měl mít do jisté míry odlišný zážitek.

d.jpgd2.jpgd3.jpg

Celá hra vznikla z technologického dema jménem Kara. Stejné jméno nese i další hlavní postava. Stejně jako Connor je to android, a o tom vlastně bude celá hra. Dokáží stroje jednou opravdu nahradit lidstvo, nebo tato myšlenka trpí takovými nedostatky, že to nebude možné? I takovými otázkami se budeme zabývat během hraní Detroit Become Human.

Stejně, jako u předchozího titulu neznáme přesné datum vydání, ale mělo by to být ještě letos. Hra totiž byla představena na Playstation Experience 2015 a bývá zvykem, že Sony vydává exkluzivity 2 roky po oznámení. Jestli se tato tradice dodrží i v tomto případě se dozvíme snad brzy.

Pokračování 9 / 10

Crash Bandicoot  ‘N‘ sane Trilogy

Tohle sice není žádná novinka, ale za zmínku určitě stojí. Crash se totiž po spoustě let vrací v kolekci toho nejlepšího, co jste zatím v sérii mohli najít.

ns2.jpg

Znovu si tedy projdeme prvními třemi dobrodružstvími tohoto slavného vačnatce, který byl v dobách své největší slávy ikonou konzole Playstation. Není to tak, že by byly původní díly jen vylepšeny a vypuštěny do světa. Technologie, na které původně Crash vznikal, je totiž dnes už velmi zastaralá, a tak vývojáři museli každý kousek hry udělat pěkně od začátku.

ns3.jpgns.jpgns4.jpg

Hratelnost by i přes to, že je to v podstatě „nová“ hra, měla být nepozměněná. Pro pamětníky je to tak skvělá příležitost, jak se vrátit do svých mladších let a pro začátečníky zase možnost, jak poznat tento dnes už ne tak slavný fenomén.

Tato kolekce byla oznámena už na E3, ale pořádně se o ní mluvilo až na loňské Playstation Experience. Sami musíte uznat, že to vypadá opravdu lákavě a jestli se splní vše, co bylo slíbeno, budu mezi prvními kupujícími. Je potvrzeno, že trilogie spatří světlo světa během letošního roku.

Pokračování 10 / 10

Assassin’s Creed Empire

Po roční pauze by se měla mezi hráče vrátit historická série Assassin’s Creed. O tom, jak nový díl bude vypadat toho ale víme tak málo, že ani není jisté, jestli nás někdo netahá za fusekli. Pomaloučku ale nějaké to info vyplouvá na povrch, tak si to pojďme shrnout.

a3.jpg

Děj se tentokrát přesouvá do starověkého Egypta. Pracují na něm vývojáři, kteří mají na triku díl Black Flag, což nebyla taková katastrofa, jak se čekalo. Roční pauza jim dala tu možnost, že mohou překopat principy celé série a tvoří zcela nové materiály pro novou generaci her. Kupříkladu nový soubojový systém by se měl více blížit zaklínači a větší roli budou hrát RPG prvky a vývoj postavy jako takový.

a.jpga2.jpga4.jpg

V Empire (kódové označení) bude mít hráč k dispozici sokola, koně a loďku, aby se rychleji přesouval po světě, který bude přibližně třikrát větší, než v Black Flag. Jen aby v něm bylo co dělat.

Příběh se odehrává ještě před vznikem samotných asasínů a templářů, takže to bude prequel pro celou sérii. Původně jsme měli opět navštívit Řím, ale nakonec to dopadlo tak, že Ubi plánuje trilogii, kdy se podíváme nejdřív do Egypta, pak Říma a Řecka. V celé trilogii by měla figurovat stejná hlavní postava.

Tyto informace ale nejsou vůbec relevantní, takže je berte s rezervou. Na plnohodnotné představení si nejspíš budeme muset počkat na letošní E3. Už od vydání Syndicate je ale Ubisoftem avizováno, že si na rok dali pauzu a letos to chtějí rozjet ve velkém. Tak snad to vyjde a další asasín nebude jen dojení krávy.

Možná si říkáte, proč v tomto seznamu není nový Red Dead? Nebo Spider Man? A co Death Stranding? Odpověď je jednoduchá. Ještě nevíme, jestli vyjdou letos a konkrétně u Death Strandingu víme, že to tak nebude. Jestli jsme ale zapomněli podle vás na něco opravdu velkého, podělte se s námi v komentářích.

Určitě si přečtěte

Články odjinud