11 stříleček, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

11 stříleček, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Kapitoly článku:


Prey 2

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: léto

Prey přineslo do žánru FPS her několik hodně zajímavých nápadů a prvků, ať už se jedná o hlavního hrdinu, indiána Tommyho, a s tím související spiritistický nádech, či hrátky s gravitací a portály, kdy místy při bloudění úrovněmi šla vážně hlava kolem. Dvojka na většinu toho kašle a nabídne otevřenou akci, ve které budete s US maršálem lovit na mimozemské planetě kriminálníky. Velké lákadlo mají být parkourové prvky ve stylu Mirrors’s Edge, takže čekejte velmi efektní honičky s padouchy. Přelézání plotů, šplhání na střechy, držení se římsy za jednu ruku a zároveň střílení z pistole však nemá být jen doplňkem hratelnosti, ale přímo základním stavebním kamenem. Prey 2 prostě vypadá hodně dobře a atmosféra jak z filmu Blade Runner tomu jen pomáhá.

VIDEO: 4456 'Prey 2 - E3 11 trailer'

ArmA 3

Platformy: PC
Datum vydání: léto

ArmA 3 představuje v našem seznamu výjimku. Nejde jen o to, že na hře pracuje tuzemské studio Bohemia Interactive a hra je určena pouze pro PC. Arma je zároveň jedinou simulací v záplavě klasických akčních stříleček. Nový díl nás přesune do blízké budoucnosti a na řecký ostrov Limnos, který nabídne 400 Km2 k válečnému vyřádění. Bojovat se bude na zemi, ve vzduchu, na moři a nově se podíváme i pod hladinu. I když harpuny a podvodní přestřelky prý čekat nemáme. Hlavními znaky se opět stane obrovská volba ve vašem přístupu k řešení problémů a důraz na realističnost. Chcete se k nepřátelské pozici doplížit a opatrně vyčistit cestu? Není problém. Stejně tak můžete zrekvírovat tank a zkusit to hlučnějším stylem. Pokud se vám líbily předchozí díly, z Army 3 máte být nadšeni, protože bude větší, lepší, bohatší, otevřenější a tak dále.

VIDEO: 4488 'Arma 3 - E3 11 teaser'

Metro: Last Light

Platformy: PC, X360, PS3, Wii U
Datum vydání: léto

Metro 2033 bylo hodně povedenou postapokalyptickou střílečkou, která vycházela ze stejnojmenné knihy ruského autora. Prostě takový další ukrajinský Stalker, i když tentokrát víc akční. Metro: Last Light je klasickým pokračováním, ovšem tentokrát už nemá nic společného s knihou. Proto se ani nejmenuje Metro 2034. Nicméně její autor se prý podílí na příběhu. Last Light navazuje na „špatný“ konec z prvního dílu a opět nás zavede do hlubin ruského metra, v němž bojují o existenci poslední zbytky lidí. A že to boj zatraceně úporný. Hra slibuje kombinovat prvky stříleček se survival hororrem, takže munice a světla bude málo, zatímco příležitostí, jak přijít o život, spousta. Co víc dodat, těšíme se.    

VIDEO: 4646 'Metro Last Light - gameplay'

Dishonored

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 2. čtvrtletí

Prakticky jediný případ hry, která není pokračováním nebo nemá za sebou silnou licenci. A to je jeden z důvodů, proč nás Dishonored zaujalo. V rukávu jich máme ještě pár dalších. V Dishonored budete mít možnost zvolit si cestu brutálního zabijáka nebo neviditelného špióna. Budete moci nastražit pasti a vyvraždit celý pluk nepřátel nebo se vkrást do opevněné pevnosti, aniž by si toho kdokoli všiml. Vaše činy určí, jakým směrem se hra bude vyvíjet. Projekt se kromě zajímavého námětu, který nás zavede do alternativní doby průmyslové revoluce v Londýně, vyznačuje také talentovanými vývojáři. Studio Arkane spojilo síly například s designérem prvního Deus Ex, Harvey Smithem, nebo s výtvarníkem Viktorem Antonovem, jenž má na triku tvorbu City 17 z Half-Life 2. Slibné? To bezesporu.

Halo 4

Platformy: X360
Datum vydání: Vánoce

Pro herní konzoli Xbox neexistuje zásadnější herní značka, než Halo. Tento rok se dočkáme dalšího pokračování, které ovšem už nebude mít na svědomí Bungie, což nás lehce nahlodává nejistotou. Na druhou stranu, Microsoft si nemůže dovolit vydat špatnou hru se slůvkem Halo v názvu. Čtyřka po odbočkách s ODST a Noble týmem opět přitáhne do hlavní role Master Chiefa a zároveň má představovat začátek nové trilogie. Jinak toho moc známého zatím není. Hra má být více příběhově orientovaná a více se bude věnovat samotnému Master Chiefovi. Nové informace můžeme čekat v průběhu roku. Už se taky těšíte na E3?

VIDEO: 4475 'Halo 4 - E3 2011 trailer'

Far Cry 3

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 2012

První Far Cry nás nadchnul, pokračování už tolik ne. Zasazení hry do Afriky bylo brilantním nápadem a vážně se nám prostředí líbilo, ale herní náplň byla stereotypní až běda. Snad to změní trojka, která se vrací zpět do tropické džungle. Představení hry na E3 2011 se vydařilo, tvůrci ukázali fascinujícího šíleného záporáka i dva různé způsoby, jak se dají řešit herní situace. Právě otevřenost hry a svoboda by měly opět představovat hlavní lákadla. Chcete všechny protivníky postřílet? Proč ne? Nebo se zkusíte nenápadně proplížit? Jistě. A co takhle rychle proběhnout, nasednout do džípu a odfrčet v oblaku prachu? I to by měla být validní strategie. Pokud mise budou nápadité stejně jako otevřené, máme se na co těšit.   

VIDEO: 4503 'Far Cry 3 - E3 11 prezentace'

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud