28
Fotogalerie

7 bizarních herních simulátorů, které musíte vyzkoušet

Život kozy nebo medvědí jízda autem? Ani to není v simulátorech problém.

Herní průmysl je doslova nasáklý zvláštními, občas až bizarními záležitostmi. Existují žánry, které si během své existence zatím stále nedokázaly nastavit jasné mantinely a svou podstatou tak přímo vybízejí k šokování. Ano, bavíme se o herních simulátorech. Tedy o hrách, jejichž cílem je hráči virtuálně přiblížit určitou činnost. Postavit ho do konkrétní role a evokovat ty nejrealističtější možné podmínky daných situací. Simulovat tak můžeme let letadlem, řízení vozu, opravu strojů, sázení rostlin apod. Jenže…

Simulovat také můžeme život kozy či jízdu medvěda v autě. Takové simulátory asi nemíří úplně vysoko a jejich vážnost je mnohdy hodně pochybná, nicméně svým důvtipem a smyslem pro humor si i tak zaslouží pozornost. V následujících kapitolách se zaměříme na ty nejzajímavější.

Goat Simulator

Stáhnout hru

Jedním z těch nejzásadnějších kousků v žánru "šíleností" je jistě Goat Simulator. Simulátor kozího života tak, jak ho neznáte. Očekáváte-li poklidný život na statku v přítomnosti dalších milých zvířátek, asi budete zklamáni. Goat Simulator od prvních momentů posouvá žánr simulátorů někam trochu jinam.

goat-simulator-listing-thumb-01-ps4-eu-06aug15.png1768279.jpggoat-simulator-screen-05-ps4-eu-06aug15.jpgGoat-Simulator-Steam-Redeemable-for-5-EUROS.jpg

Důraz je kladen na vtip, extrémní uvolněnost a snahu šokovat. Prim hraje svoboda a totální ztřeštěnost. Hra vám umožní se svou čtyřnohou kozičkou létat s jetpackem, skákat po matracích, boxovat, připravovat exploze nebo dokonce letět do vesmíru. Smyslem hry tak není nic jiného, než umožnit těm veselejším z nás se ještě více pobavit nad totální absurditou.

Přijde vám Goat Simulator ulítlou blbostí pro psychicky narušené? Nenechte se mýlit, jedná se o uznávanou a svým způsobem kultovní hru se statusem legendy. Navíc, marketingově více než úspěšnou.  Hru si zahrajete na Windows, Xbox 360, PS3, Xbox One, PS4, Androidu i iOS.

Pokračování 2 / 7

Who’s Your Daddy

Stáhnout hru

Patříte mezi rodiče? Zodpovědné rodiče? Nebo vám nějaký ten krůček k dokonalé zodpovědnosti ještě stále chybí? Nevadí, není třeba zoufat, od toho je tady hra s názvem Who´s Your Daddy, mající za cíl především vychovávat k lepšímu.

maxresdefault.jpg44163-3.jpg3037326-feature_whosyourdaddy_gs.jpgwhos-your-daddy-3-800x408.jpg

Hra je pro dva a jejím smyslem je simulovat život dítěte v návaznosti na výchovu rodiče. Ano, zní to trochu krkolomně, ve skutečnosti je to trošku jinak. Jeden hráč hraje za dítě a jeho cílem je zabít se. Naopak druhý hráč v roli tatínka pochopitelně na své dítko dohlíží a střeží ho jako oko v hlavě.

Inu, Who´s Your Daddy nám jasně ukazuje, že smrt číhá doslova na každém rohu. Pozor si musíte dávat na chemické jedy, elektrický proud, ostré či špičaté předměty, domácí spotřebiče, rohy nábytku apod.  Nečekejte však žádné objevné zjištění či hluboké napravení a praxi do života, ale spíše ulítlou zábavu pro dva hráče, kteří mají smysl pro trocha toho černého humoru. Bez něho asi těžko člověk vleze do trouby či se píchne nůžkami do oka. Zaujal-li vás tento koncept a jste-li vlastníkem Windows či Lunuxu, směle do toho.

Pokračování 3 / 7

Surgery Simulator

Kdo z nás kdy nechtěl být doktorem. Naše snahy skončily většinou buďto během osvícení a prozření do reality nebo na přijímacích zkouškách na Karlově Univerzitě. Naštěstí není důvod ke smutku, neboť právě pro nás vznikl Surgery Simulator, neboli simulátor chirurgických operací. Ano, skutečně nejde o populární Surgeon Simulator, o tom ale později. 

surgeon_simulator_2013.0.jpghtc-vive-surgeon-simulator-er.jpgimages.jpgsurgeon_simulator_2013_2.jpg

V něm se ocitáte v kůži chirurga na operačním sále a život pacienta máte ve svých rukou. Hra celkově nabízí osm různých autentických operací. Těšit se můžete na operace křečových žil, žlučníku, šedého zákalu, kýly, zlomeniny, operaci mandlí, slepého střeva nebo dokonce smontování pacienta po dopravní nehodě. K dispozici vám pochopitelně budou reálné chirurgické nástroje.

Pracovat navíc musíte též se zajištěním životních funkcí svých pacientů a dbát na přesnost a pečlivost. Jedná se o jeden z těch skutečnějších simulátorů, tedy alespoň co se činnosti týče, o důrazu na realističnost zde není řeč. Pro ty otrlejší z vás je potom připravena trošku morbidnější verze s názvem Surgeon Simulator, která bere hrabání se v lidských útrobách tak trochu odlehčeným způsobem.

Pokračování 4 / 7

Envivo Bear 2010

Stáhnout hru

Envivo Bear 2010 je hra z kategorie těžko pochopitelných a pravděpodobně jedna z těch nejvíce ujetých vůbec. Jak už název napovídá, hlavní postavou tohoto „simulátoru“ je medvěd. Jenže ne ledajaký medvěd. Tenhle z Enviva vás totiž dostane, půjde po vás autem a nebere si servítky!

enviro_bear_2010_by_vihola-d3eouaw.pngenvbear3a.pngEnvirobear2010.jpgmaxresdefault.jpg

Hledat smysl hry v něčem tak ulítlém asi nelze, nicméně pro základní charakteristiku si budeme muset stejně nějaký určit. Se svým hladovým miláčkem budete jezdit v autě a připravovat se na nastávající tuhou zimu. Při této aktivitě ovšem zažijete řadu nepochopitelných zážitků. Budete pojídat ryby, vyhazovat věci oknem a shromažďovat si své zásobičky.

Hlubší význam hra nemá a koneckonců to ani vlastně není nutné. Jako by šlo pouze o halucinogenní mrak zdrogovaných vývojářů, jeden z těch tripů, po kterém si řeknete „jo tak tohle bylo vážně ulítlé“. Celkově však Envivo Bear 2010 za moc nestojí, a to i přes své vysoké hodnocení na Google Store. Počítejte s rychlým stereotypem, který vás brzy zasáhne a navíc tu ani nenajdete moc pestrou hratelnost. Každopádně primát jedné z nejšílenějších her si tahle bláznivina rozhodně zaslouží. Zahrát si jej můžete na Windows, iOS a Android.

Pokračování 5 / 7

Bear Simulator

Stáhnout hru

Jeden medvědí život jsme tu již měli, ale Bear Simulator na to jde trochu jinak, jelikož se snaží o co opravdu nejvěrnější simulaci života medvěda. Z první osoby se tak vžijete do hordy masa a svalů a budete přežívat v lesích. K tomu vám pochopitelně bude k dispozici veškerá medvědí síla a vlastnosti s ní spojené.

bear-simulator-2.3-7.pngBear-Simulator_WallGrub.pngBear-Simulator-2.pngdownload.jpg

Můžete běhat po dvou, po čtyřech, skákat, spát, zdokonalovat své dovednosti a pochopitelně to nejdůležitější, lovit menší zvěř v soubojích jeden na jednoho. Jako prostředí je pro hráče připravena celkem atraktivní příroda plná nejprapodivnějších rostlin, vodních toků apod. Otázkou pochopitelně zůstává, jak dlouho dokáže podobná simulace vlastně bavit.

Bear Simulator byl od roku 2014 součástí Kickstarteru a vývojářům se během vývoje podařilo vybrat slušných 100 tisíc dolarů. Pokud byste si chtěli hru zahrát, mrkněte na Steam a připravte si necelých 15 euro.

Pokračování 6 / 7

Robot Vacuum Simulator 2013

Stáhnout hru

Čeho je moc, toho už je příliš. Simulátor ze života čističe je už přece jen trošku přes čáru, nemyslíte? Vžijte se do role jednoho obyčejného vysavače a brázdíte podlahy domácností. Vývojáři tak dokonale zaplnili mezeru na herním trhu v oblasti čistících simulátorů, neboť Robot Vacuum Simulator 2013 je přesně to, na co všichni hráči netrpělivě čekali.

maxresdefault (1).jpgHAJ4d097e_Rvs_2013_2013_08_07_00_55_36_66.jpgHAJ4d0980_Rvs_2013_2013_08_07_00_59_40_40.jpgmaxresdefault.jpg

Čeká vás relativně otevřené herní prostředí, hudební doprovod a dokonce i duely s protihráčem. Potýkat se během hraní budete muset s těmi nejzákeřnějšími překážkami každého nešťastného vysavače. Žádnou zábavu však nečekejte, jde však o jeden z nejblbějších simulátorů, který lze najít. Vše je však nutné brát s humorem a nadsázkou.

Jste-li líní jít uklízet a raději sedíte u počítače, můžete zkusit alespoň tuto činnost, třeba vás manželka, přítelkyně či rodiče pochválí za snahu. Navíc hra možná přináší i mírně filozofický podtext, kdo ví. Dostupná je na platformě Windows a Mac.

Pokračování 7 / 7

Street Cleaning Simulator

A ze sféry úklidu jsme připravili ještě jeden kousek, možná o něco smysluplnější, než předchozí život čističe, přesto i tak dost na hlavu. Jestli se kdy někdo z vás chtěl stát uklízečem městských služeb, máte nyní tu nejlepší příležitost se Street Cleaning Simulator, neboli simulátorem čištění ulic.

1753456-631648_20110801_004.jpg1280x720-Lh6.jpgdownload.jpgStreet Cleaning Simulator (16).jpg

Herní princip je veskrze jednoduchý. Stanete se řidičem čistícího úklidového vozu a vyrazíte na svou pravidelnou směnu. Budete projíždět hlavními ulicemi, ale i vedlejšími spojovačkami, po parkovištích apod. Nic více, nic méně, jen ryzí poslání strážce pořádku a čistoty. Hra však může posloužit jako trenažér budoucího zaměstnání pro ty, kteří hrám věnují až příliš mnoho na úkor učení. Možná, že se ve Street Cleaning Simulator schovává i nějaké to výchovné poslání.

Hra vás vyjde na dvacet liber, mnoho zábavy si s ní ovšem neužijete. Možná bude lepší nechat se zaměstnat u technických služeb a vydělat nějakou tu kačku reálně.

Tímto náš výčet šíleností končí. Na jaké bizarnosti jste narazili vy? Podělte se v diskuzi pod článkem. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud