26
Fotogalerie

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

Ne vždy je dostatek času a prostoru na hraní her v klidu domova a před velkou obrazovkou. Častokrát tak necháváme vyniknout své mobilní telefony, se kterými v upocených rukách krátíme svůj drahocenný čas. Dnes jsme si pro vás připravili výběr těch nejzajímavějších her, které se v této kategorii objevily. Jelikož jde o výběr a doporučení čistě subjektivní a navíc, jelikož nabídka her je skutečně široká, nebuďte zklamaní, pokud svou oblíbenou hříčku nenajdete. Naopak, podělte se s ostatními čtenáři o své názory a tipy v diskuzi pod článkem.

PUBG Mobile

Nelze začít jinde, než u fenoménu poslední doby, battle royale akci PUBG známé nejdříve z PC, následně potom z konzole Xbox One. Byla to otázka času a popravdě jsme ani nemuseli čekat příliš dlouho na to, než se objeví také mobilní verze jedné z nejhranějších her současnosti.

pubg mobile header.jpg252apubg-mobile.jpgpubg-china-new-e1518240105810.jpgPUBG-9.jpg

Podrobnou recenzi na mobilní verzi najdete zde, nicméně v rychlosti shrňme, že se opět jedná o zlatý klenot Battle Royale žánru. Tencent Games odvedli skutečně parádní práci a přinesli skvěle vyladěný port, byť s nějakými těmi nedostatky.

Za ty lze považovat především občasné bugy a poměrně rychlé vybíjení baterie. Kdo chce hrát, musí také nabíjet. Odměnou se však hráčům stává výborná hratelnost, parádní optimalizace a slušná grafika. Ať už tedy jste fanouškem PUBG nebo ne, rozhodně neváhejte. Obzvláště za předpokladu, že je hra zdarma.

Dostupné pro: Android a iOS

Pokračování 2 / 7

Alto's Odyssey

O tom, že v jednoduchosti se skrývá krása, asi nelze pochybovat. V herním průmyslu navíc toto tvrzení platí dvojnásob. A jako další důkaz potvrzující toto nepsané pravidlo můžeme předložit hru Alto's Odyssey, nástupce veleoblíbené jedničky Alto's Adventure, neboli přenádherné a nekonečné výpravy do tajů a krás přírody.

maxresdefault.jpgdims.jpgAltos-Odyssey-5.jpgDWpSRuNXUAUuV2e.jpg

Alto's Odyssey se stává záležitostí iOS a představuje komplexní a umělecky pojatý zážitek se vším všudy. Nečekejte brutální pařbu a náhlé nečekané zvraty, ale spíše odpočinkovou a relaxační hratelnost, která hladí jak po těle, tak po duši.

Oproti konkurenčním endless runnerům přináší Alto's Odyssey mnohem poetičtější zážitek navázaný zejména na své grafické zpracování, hudební doprovod a celkové umělecké pojetí. Hra navíc přináší řadu poutavých úkolů a nejedná se tak pouze o prosté běhání či ježdění kdesi. Alto's Odyssey je jasnou volbou pro příležitostní hráče, kteří chtějí nalézt vnitřní harmonii, nechat se unášet a zároveň příjemně bavit.

Dostupné pro: iOS

Pokračování 3 / 7

Final Fantasy XV: Pocket Edition

Možná už máte té prapodivné emo RPG akce Final Fantasy XV až po krk. Možná, že vás už ty screeny, videa a pochvalné recenze začínají nehezky nudit, ale vězte, že něco na té hře asi přece jen bude. O tom jste se měli možnost přesvědčit při nedávné recenzi Royal Edice na konzoli Xbox One.

hbnwx04ga7jrcwq0wiir.jpgimages.jpgpocket-edition-screenshot-7.jpgstažený soubor.jpg

Tentokrát tu ovšem máme k dispozici mobilní verzi hry, která je dostupná jak pro iOS tak pro Android. Mobilní port hry se jak jinak, než vydařil a hráčům je tak k dispozici původní nářez v silně odlehčené podobě, a to zejména po grafické stránce. Final Fantasy XV tak působí až komiksově, ovšem stále si zachovává svůj původní ráz.

Upozornit musíme také na nemalé grafické požadavky. Odměnou vám však bude dobrá hratelnost a přenosná verze epického dobrodružství čtveřice kamarádů. Za velkou výhodu pak můžeme považovat model nákupu hry. Základní hra a první episoda jsou totiž zdarma a je už jen na vás, zda-li investujete dále, či se raději vrhnete na jinou hru.

Dostupné pro: Android a iOS

Pokračování 4 / 7

Hero Academy 2

Máte rádi Hearthstone? A co tak zkusit nějakou alternativu. Jedna z těch výraznějších nese jméno Hero Academy 2 a je dostupná pro Android a iOS. Hra vás vtáhne do magického světa plného tuhých taktických bitev. A pokud nechcete pustit korunu, můžete být v klidu, je totiž zdarma.

preview.jpgimages (1).jpgmaxresdefault.jpgstažený soubor (2).jpg

A o co tedy jde? O přímé a maximálně zábavné souboje dvou hráčů, respektive jejich armád, které lze ovládat. Tím nejhlavnějším cílem je ničit krystaly, které představují jednotlivé životy protivníka. Free-to-play model hraní je pochopitelně vykoupen možností nakupovat za penízky zajímavější karty, které se v začátcích jistě mohou hodit.

Hero Academy 2 zkrátka kombinuje klasickou karetní hru a tahovou strategií a dělá to mistrným způsobem a s grácií. Hru charakterizuje zejména vysoká návykovost a líbivá grafika. Jste-li připraveni na opravdové taktické bitvy, neváhejte a Hero Academy 2 rozhodně vyzkoušejte. A jedna rada závěrem…Nikdy se nevzdávejte.

Dostupné pro: Android a iOS

Pokračování 5 / 7

The Room: Old Sins

Puzzly, puzzly a zase jenom puzzly. K tomu ovšem navíc parádní hororová atmosféra. To a mnohem více je The Room: Old Sins od vývojářů Fireproof Games. Jedná s o třetí pokračování z této pozoruhodné série, která, jak se ukázalo, zraje jako víno.

iPhone_TheRoomOldSins_case.jpgimages.jpgTheRoomOldSins_toolbox.jpg

Princip hry je ovšem veskrze jednoduchý. Řešíte nejrůznější hádanky a puzzly, a to jen proto, aby jste mohli následně postoupit k dalšímu velkému příběhu. The Room: Old Sins hledá a nachází více než mistrně onen magický bod, průsečík mezi náročnými hráči a odpočinkovým hraním.

Je to možná troufalé tvrdit, ale s přihlédnutím k názorům hráčské komunity opravdu nezbývá než konstatovat, že se jedná o jednu z nejlepších puzzle her na iOS. Hra je plná výtečných nápadů a známkou skvělých návrhů, které zdobí ty nejmenší detaily. Díky velkému důrazu na celkový prožitek doporučujeme hrát se sluchátky a v klidném prostředí tmavé místnosti.

Dostupné pro: AndroidiOS

Pokračování 6 / 7

Tetrun: Parkour Mania

Odbočíme od velkých projektů a zkusíme se také soustředit na něco mnohem menšího. Tetrun: Parkou Mania společnosti Cableek Games je sice veskrze nenápadná běhací a skákací hříčka, mohla by se však stát černým koněm podobných arkádovek.

41d202ee51bd4c40168d7def3af89f40-320-9170.jpg3_tetrun_parkour_mania.jpg95895e852f18920a697bd91cac7224a3-320-9241.jpg

Navíc, a to především, jde o produkt šikovných českých ručiček, což rozhodně stojí za zmínku. Hra reprezentuje klasické freerun hříčky, jak však název napovídá, tematicky inklinuje k ve společnosti stále atraktivnějšímu parkouru.

Vaším úkolem bude běhat a šplhat po jakýchsi kruhových věžích, uhýbat před padajícími objekty, předvádět ty nejlepší kreace a objevovat tak následně další a další úrovně. Budete moci odemykat nová gesta a pohyby a ty následně vrstvit do zajímavých komb. Jde o poměrně jednoduchou, avšak o to návykovější zábavu. Navíc, hra je plně zdarma.

Dostupné pro: Android a iOS

Pokračování 7 / 7

Monument Valley 2

A na závěr něco maličko staršího, přesto nového. Jistě si vzpomínáte na velepovedené Monument Valley vývojářů Ustwo Games. Původně se na několik měsíců jednalo o exkluzivitu pro majitele zařízení Apple, androiďáci se dočkali až později. Nejinak tomu bylo i v případě druhého dílu, nicméně koncem roku 2017 došlo ke sjednocení a proto si lze pokračování hry zahrát jak na iOS, tak na Androidu.

monument-valley-2-android-1024x576.jpg12.0.jpgimages (2).jpgmv2android-610.jpg

I tentokrát si pro nás vývojáři připravili skvělou a hlavně chytlavou hratelnost, poutavou grafiku a příjemný soundtrack. Ve výsledku je i Monument Valley 2 silným uměleckým zážitkem, odpočinkem a rozptýlením zároveň.

Očekávání hráčů byla před vydáním tohoto dílu vysoká a je třeba říci, že byla z větší části naplněna. Čeká nás nový příběh, proto není nutná znalost prvního dílu. Zahrát si jej ovšem i tak doporučujeme. Pakliže vás Monument Valley 2 skutečně láká, připravte si 150 Kč, což v dnešní době rozhodně není nic zničujícího.

Dostupné pro: Android a iOS

A jaké herní pecky krátí cestu autobusem vám? Podělte se v diskuzi pod článkem!

Určitě si přečtěte

Články odjinud