Trekkies! Další Star Trek, tentokráte Away Team

Po pravdě si přiznejme, kdy naposledy vyšla nějaká Star Trekovská hra, která opravdu stála za to, u které jsme se bavili a jásali radostí a navíc měla úspěch i u lidí, kteří zrovna nejsou Star Trekovským fenoménem nijak zvlášť učarováni. Ač je odpověď poměrně tristní, je to bohužel tak, už dlouho se nic takového neobjevilo. Na druhou stranu ale zase nic netrvá věčně, a tak s příchodem nového projektu od Reflexive Entertainment jménem Star Ttrek: Away Team se to snad konečně změní.
Trekkies! Další Star Trek, tentokráte Away Team
Po pravdě si přiznejme, kdy naposledy vyšla nějaká Star Trekovská hra, která opravdu stála za to, u které jsme se bavili a jásali radostí a navíc měla úspěch i u lidí, kteří zrovna nejsou Star Trekovským fenoménem nijak zvlášť učarováni. Ač je odpověď poměrně tristní, je to bohužel tak, už dlouho se nic takového neobjevilo. Na druhou stranu ale zase nic netrvá věčně, a tak s příchodem nového projektu od Reflexive Entertainment jménem Star Ttrek: Away Team se to snad konečně změní.

Star Trek: Away TeamStar Trek: Away Team

A o co že v téhle gamese půjde? Mocná Federace při řešení všech spletitých problémů a incidentů dospěla po čase k závěru, že by se jim mohla docela dobře hodit nějaká úzká skupina lidí, těch nejlepších specialistů v různých oborech, statečných a srdnatých hrdinů, kteří vytvoří speciální jednotku pro nasazení v případech, kdy selžou jakékoliv mírové cesty a nezbude než jednat.

Star Trek: Away TeamStar Trek: Away Team

Away Team bude team-based real-time strategie s nádechem RPG, tedy něco jako stařičké UFO, ale nikoliv kolové, leč odehrávající se v reálném čase, ovšem s možností kdykoliv hru zastavit a promyslet další taktiku boje či udělit potřebné rozkazy svým svěřencům. Celkem budete mít k dispozici celých dvaadvacet dobrovolníků, přičemž do každé mise si budete muset vystačit maximálně se šesti, takže na řadu přijde i nezbytné taktizování, koho s sebou vzít a koho nechat dřepět doma, protože každý bude vynikat v něčem jiném a ne vždy zcela potřebném pro danou akci. Dovednosti jsou hrubě rozděleny do pěti hlavních skupin dané výcvikem a zaměřením jednotlivých důstojníků, leč i v jednotlivých skupinách se jejich schopnosti mohou poměrně značně odlišovat. Hlavní a nejpočetnější zastoupení mají bezpečnostní důstojníci, kteří vládnou širokému arzenálu zbraní a Vulkánská rasa může navíc používat svých smrtelných chmatů. Zdravotníci krom svých léčebných schopností disponují i řadou přístrojů pro identifikaci a diagnostikování neznámých předmětů. Jako další nesmí chybět ani technici, jejichž opravárenské schopnosti budou někdy i předpokladem a nezbytností pro úspěšné splnění mise. Navíc mohou jako jediní používat Statis Field, tedy jinými slovy dokáží doslova a do písmene zmrazit protivníky v jejich činnosti. Vědečtí pracovníci jsou tu zase pro úkoly, při kterých je nezbytné vyhackovat počítač či v případech, kdy je zapotřebí používat nějaké drobet složitější zařízení jako neviditelný oblek. No jako poslední je skupina velitelů, kteří zvládnou v případech nutnosti pozvednout morálku a hlavně i schopnosti svého týmu, což se bude v případě, že nevíte, do čeho jdete, zřejmě docela dobře hodit.

Star Trek: Away TeamStar Trek: Away Team

Náplň celkem osmnácti misí se bude měnit od čistě krvelačných tažení po únikové manévry či akce, kdy bude váš jediný úkol zachovat pořádek a mír, přičemž důležitou roli bude hrát i přístup k plnění úkolů a hodně pozornosti je věnováno například tomu jaký hluk tropíte (na jeho měření máte i přístroje), či jak moc nepozorovaně se vám daří postupovat. Prostředí se bude rovněž dost měnit a zatím je jasné, že se podíváte na Qo’nos, loď Borgů, Romulus, Zemi či Vulcan, a aby bylo vaše cestování bezpečnější, budete mít k dispozici nejnovější loď Federace nazvanou USS Incursion, která má schopnosti se holograficky přeměnit v jakékoliv známé plavidlo.

Star Trek: Away TeamStar Trek: Away Team

Jasné je také, že ačkoliv se jedná o hru se Star Trekovským námětem, nebudete mít pod přímou kontrolou žádného z hrdinů televizního seriálu a snad jediný, s kým přijdete do styku, bude Data jako váš odborný poradce. Co ale bude snad zcela převzato, jsou zbraně mezi kterými najdete krom obvyklých phaserů i matoucí a EMP granáty, dálkově ovládané výbušniny a dokonce i odstřelovací pušku. No, zatím se vcelku všechno tváří, že Star Trek: Away Team by se do herních dějin mohla zapsat i jinak než jako další pokus jak vytáhnout z peněženek důvěřivých Trekkies nějaké ty chechtáky a jestli všechno dopadne dle slibů autorů, rozhodně si na jaře příštího roku bude co zahrát.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

18.  9.  2021 | |80 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Legendární hry z 90. let. Všichni jsme hráli DOOM, Half-Life a Monkey Island

Legendární hry z 90. let. Všichni jsme hráli DOOM,…

Některé hry neumírají, ale udávají směr. Pojďme zavzpomínat na ty nejzářivější klenoty 90. let.

21.  9.  2021 | |48 N/A
Martin Nahodil
TémaRetro
Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  9.  2021 | |11 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
K PlayStationu 5 stačí i nejlevnější SSD, ukázal test

K PlayStationu 5 stačí i nejlevnější SSD, ukázal t…

K PS5 se zatím nevyplatí kupovat nejdražší a nejrychlejší SSD, protože přínos je zanedbatelný

22.  9.  2021 | |15 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PS5Sony
Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si teď…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

13.  9.  2021 | |47 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na sci-fi RPG a strategie Tharsis zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na sci-fi RPG a s…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

17.  9.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Quake Remaster: popadněte hřebíky, legenda se vrací | Recenze

Quake Remaster: popadněte hřebíky, legenda se vrac…

Legendární Quake se vrátil v remasterované edici. Ta přináší lepší textury, podporu multiplayeru, split-screen či lepší zvuky. Je však hra v dnešní době stále zábava?

13.  9.  2021 | |12 N/A
Vojtěch Matušinský
QuakeRecenze
Dnes vychází důležitá aktualizace PlayStationu 5. Konečně lze přidat interní SSD

Dnes vychází důležitá aktualizace PlayStationu 5. …

Velký update přináší mnoho užitečných novinek

15.  9.  2021 | |2 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PS5Sony