Byznys hrátky: E3 pod palbou kritiků

MGS4 podepsán pod rekordními výsledky PS3 * Hráčů mladších 18 let je již pouze 18 % * Sony potvrdila 80 GB PS3 pro Evropu
Byznys hrátky: E3 pod palbou kritiků
Kapitoly článku

MGS4 podepsán pod rekordní výsledky PlayStation 3

Poslední výsledky agentury NPD platné pro americký trh prokázaly nejen nárůst o 53 % v celkových investicích do herní zábavy za měsíc červen 2008 (1,69 miliardy dolarů), ale zejména rekordní nárůst prodejů konzole PlayStation 3, pro niž si do obchodů přišlo 405 tisíc zájemců. Sony tím významně překonala konkurenční Microsoft, jehož Xbox 360 dosáhl na prodeje o 84 % nižší – konkrétně ho z pultů prodejen zmizelo 220 tisíc kusů. Pod výsledky PS3 se podepsal Metal Gear Solid 4, který si zakoupilo téměř 800 tisíc hráčů. Ani tato podpora ale neohrozila výsadní postavení Nintenda – DSko si pořídilo 783 tisíc hráčů, Wii 666 tisíc hráčů.

Nejprodávanější hry v USA za měsíc červen 2008
1. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PS3)
2. Guitar Hero On Tour (DS)
3. Ninja Gaiden II (360)
3. Wii Fit (Wii)
5. Wii Play (Wii)
6. Battlefield Bad Company (360)
7. Mario Kart Wii (Wii)
8. LEGO Indiana Jones: The Original Adventures (Wii)
9. LEGO Indiana Jones: The Original Adventures (DS)
10. LEGO Indiana Jones: The Original Adventure (PS2) 

Zdroj: NPD

Předpovídat životnost konzole je nesmysl, tvrdí Iwata

Nejrůznější komentáře na téma životnosti současné generace konzolí odsoudil Satoru Iwata, podle něhož je už sama snaha Sony a Microsoftu předpovídat nějaký vývoj na trhu „holý nesmysl“. Iwata na E3, jež se konala minulý týden, prohlásil, že v případě Nintenda životnost každé jeho konzole ovlivňovali především herní vývojáři: a její konec nastal v okamžiku, kdy již nebylo možné herní obsah nijak dále inovovat. „Zásadní je, jak si zákazníci užívají a hodnotí samotné hry. Většina našich vývojářských partnerů se snaží přicházet s novými originálními nápady. Jakmile se ale objeví den, kdy nám řeknou, že už není co inovovat a zlepšovat, nastane ten správný okamžik představit lidem další hardware, další konzoli,“ vysvětluje.

Zdroj: GI.biz

E3 pod palbou kritiky: všichni chtějí změnu

Nebyl to jen stín slavné E3 jako minulý rok: její letošní ročník přinesl množství odhalení a zajímavostí, díky kterému si znovu získal ztracenou pozornost celé herní veřejnosti. Přesto se akce sama o sobě, konkrétně agentura ESA coby její pořadatel, ocitla pod palbou kritiky. A ta se neozývá z úst nikoho menšího než důležitých představitelů herního průmyslu. Výkonný ředitel Ubisoftu Alain Correr kritizoval termín konání letošního ročníku, který označil za „neadekvátní významu a velikosti podobné akce“. Zklamán byl také velikostí výstavy, na níž nechyběli pouze distributoři a prodejci her, ale také většina médií ze zahraničí. „Co chceme, je mít E3 zpět v květnu a daleko větší,“ dodává jednoznačně.

Ostřejší tón zvolil John Riccitiello, CEO Electronic Arts, který doslova prohlásil: „Současnou E3 nenávidím.“ Podle něj existují pro vydavatele pouze dvě cesty: návrat ke staré E3, kterou paradoxně řada vydavatelů v minulosti ostře kritizovala, nebo ještě větší rozmach exkluzivních akcí každé ze společností. „Letošní ročník E3 byl otřesný. Svět si zvyknul jezdit na E3. Nyní to ale vypadá, jako bychom pořádali akci někde ve sklepě,“ dodává.

Zdroj: GI.biz

Výzkum tvrdí: 40 % hráčů jsou ženy

Statistika věda je, má však cenné údaje – tenhle úryvek pohádkové písně ve většině případů platí, minimálně pro český trh jsou ale závěry posledního výzkumu agentury ESA až příliš „optimistické“. Vždyť posuďte sami: vybíráme to nejzajímavější, co ve zveřejněných výsledcích zaznělo:
-    40 % hráčů v USA jsou ženy
-    Průměrný věk hráče je aktuálně 35 let
-    65 % amerických domácností hraje hry
-    38 % amerických domácností má doma alespoň jednu herní konzoli
-    25 % hráčů je starších 50 let
-    33 % hráčů jsou ženy starší 18 let, zatímco 17letí a mladší chlapci reprezentují pouze 18 % všech hráčů

Zdroj: ESA

Sony potvrdila 80 GB PS3 pro Evropu

Reakce na krok Microsoftu, který minulý týden nejen zlevnil Premium model konzole Xbox 360, ale zároveň oznámil příchod verze s 60GB harddiskem za původní cenu Premium, na sebe nenechala dlouho čekat: a Sony před několika dny oznámila rozhodnutí přinést 80GB verzi své PS3 kromě Severní Ameriky také do Evropy – konkrétně se tak stane již 28. srpna. Nový model by měl nahradit 40 GB verzi, jeho cena byla stanovena na 399 Euro a podle příslibů z úst představitelů japonského výrobce se můžeme od září těšit na řadu bundlů s očekávanými herními hity.

Zdroj: GI.biz

Témata článku: , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět