Fallout 3 – připravte se na budoucnost

Nakrmte malé stádečko Brahmin a do ruky vezměte věrný Bozar. Fallout se vrací už tento podzim.
Fallout 3 – připravte se na budoucnost
Seznam kapitol
 1. Život v pustině
 2. Když diplomacie selže

K zabíjení však není nutný jen propracovaný systém a dobrá muška. Především musíte vlastnit i nějaké zbraně. Lidé z Bethesda Softworks si popustili uzdu fantazie a předkládají nám plivátka jinde neviděná. Nejvíce působivý je asi Tlouštík. Není náhodou, že je pojmenován po atomové bombě svržené na Nagasaki. Jedná se totiž o příruční vrhač atomových střel, jehož síla odpovídá použité munici. Spolehněte se, že na jednu ránu zabijete i příslušníky Enklávy.

fallout3_11.jpg
 

Mezi další zajímavé zbraně patří i Rock-It Launcher, který se podobá raketometu s tím rozdílem, že do něj vůbec nemusíte nacpat raketu ani nic výbušného. Jde totiž o zbraň, jež může být naplněna prakticky čímkoliv a přesto zůstává smrtelnou. Jeden ze zahraničních novinářů dokonce přiznává, že ji nabil malými plyšovými medvídky a vyrazil na hon supermutantů. Výsledek střetu neznáme, ale myslím, že všichni tušíme, jak to dopadlo :-) Tipl bych, že je to stejné, jako dráždit mutanta s těžkým kulometem pěstí. 

Ve vyjmenovávání arzenálu bychom mohli pokračovat ještě dlouho dobu, zajímavější jsou však způsoby, jakými lze zbraní využít. Jako ve všech hrách Fallout je zde všudypřítomné kradení. To by nebylo nic divného, přeci jen vybrat někomu kapsy není žádnou novinkou. Co však po vzoru starých her znovu funguje je možnost zabít neoblíbený charakter jednoduchou fintou – stačí mu strčit do kapsy odjištěný granát, či bombu. Explozivním choutkám se meze nekladou. A co teprve někoho předávkovat stimpacky...

Je škoda každé rány, jež padne vedle
 

S každým výstřelem se však miláčkové z vašeho arzenálu opotřebovávají a snižuje se jejich efektivita. Proto je nutné pečlivě prohrabávat trosky a hledat všechny možné zbraně. Na opravu totiž nutně potřebujete součástky získávané právě z nalezených pistolí a pušek. Samozřejmě můžete ale svou rozpadající se zbraň donést i opraváři v jednom z mnoha měst a nechat si svou věrnou pušku opravit profesionálně. To ale samozřejmě stojí nemalý peníz, který jinak můžete investovat třeba do vylepšení dané zbraně.

 

fallout3_10.jpg fallout3_12.jpg

 

Dost ale o soubojovém systému, Fallout není jen o něm. Pokud máte před sebou nepřátele, můžete je zlikvidovat i méně konvenčními způsoby – mezi představené novinky patří hackování věží a páčení zámků, které probíhá přes zajímavé minihry – páčení probíhá jako v reálném světě a heslo hádáte skrz přístroj, který vám říká, kolik písmen z hesla jste trefili správně. Pravda, jedná se o již užitý a arkádový způsob, ale nemohu říct, že by mi to výrazně vadilo. 

S každým výstřelem se miláčkové z vašeho arzenálu opotřebovávají a snižuje se jejich efektivita


Fallout 3 tak podle těchto informací působí velice dobře a já jen lituji malého zaměření hrajících novinářů na úkoly ve městech a větší kontakt s NPC. Jediné otázky, jež zůstávají viset ve vzduchu, se tak týkají údajně propracovaného systému rozhovorů. Zatím však hra působí natolik dobře, že věřím slibům Bethesda Softworks. A co je krásnější, už na podzim se budu moci přesvědčit, jestli jsem věřil oprávněně. Těšíte se také?
 

Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: Akce, RPG
Výrobce: Bethesda Softworks | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 30. října 2008
 • Bezkonkurenční postnukleární zasazení
 • Volnost světa i řešení úkolů
 • Vývoj postavy
 • Zajímavé lokace a úkoly
 • Depresivní grafická stylizace
 • Hackovací minihra
 • Nedotažené úkoly a některé lokace
 • Málo výrazné postavy
Související články
 1. E3 konference Microsoftu - to nejzajímavější
 2. Nové informace o Fallout 3
 3. Tvůrce Fallout 3 zklamán Diablem
 4. Speciální Fallout i na X360 a PS3

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce