Preview: Brothers in Arms: Hell’s Highway – zlatý hřeb Ubidays

Na konec týdne jsme si nechali informace o hře, která byla na Ubidays nejblíže k dokončení. Vyrazte s námi do Nizozemí v druhé světové.

Okolo her se dají roztočit slušné peníze. Nejedná se jen o prodej titulů samotných, ale také různých věcí okolo, nebo třeba produkci filmů a knih na motivy her. V případě Brothers in Arms: Hell’s Highway je to ještě složitější protože tvůrci odhalili rovnou dvojici knih, kterou chtějí vydat okolo uvedením samotné hry, jež je naplánováno na letošní srpen. To byla jedna z mnoha zajímavých informací, kterou oznámili na letošních Ubidays, podívejte se ale s námi nejprve na samotný titul.

biahh_01.jpgbiahh_02.jpg

Den naplněný věčným přívalovým deštěm, mlhou a zvuky střelby vypadal jako živý, člověku při hraní přišlo, jako by i jeho zbraň byla promoklá a někteří novináři odcházeli od prezentace polití studeným potem.

Nikoho asi nepřekvapím odhalením, že BiA se bude opět odehrávat v průběhu druhé světové války. Přesněji bude den zasazen do desíti dnů roku 1944, kdy se vžijete do kůže jednoho z amerických vojáků v Holandsku, abyste se pokusili o úspěšné pokračování po vylodění v Normandii v rámci operace Market Garden. Konkrétně ukázka na Ubidays přitom představovala den šestý – deštivý pátek 22. září, zvaný také černý pátek. Den naplněný věčným přívalovým deštěm, mlhou a zvuky střelby vypadal jako živý, člověku při hraní přišlo, jako by i jeho zbraň byla promoklá a někteří novináři odcházeli od prezentace polití studeným potem. Až do takové míry se podařilo Gearboxu vybudovat atmosféru války.

biahh_03.jpgbiahh_04.jpg

Přebíháte spolu se svými parťáky z jednoho krytu do druhého, tisknete se k mokrým zídkám a po očku přitom sledujete situaci v okolí. Přes hustý déšť není pořádně vidět, od dělostřelecké palby se po okolí valí oblaka hustého dýmu, který se pak usazuje na všech površích a vy opatrně vykukujete zpoza  zbytků osídlení, hledáte možnou cestu dál. Snažíte se udržet klíčově důležité město na zásobovací cestě, právě zásobování je největší slabina celé operace. Támhle za hradbou z pískových pytlů vidíte nějaký náznak pohybu, rychle se skryjete a dáváte poslední povely svým mužům. A do toho pořád ten zatracený déšť.

art.jpg

Klidně i osamělý protivník může být dostatečný problém, skrytý za vhodnou barikádou. Pokud si budete hrát na hrdiny, zkusíte vyběhnout a dostat jej, za chvilku se válíte ve všudypřítomném bahně těžší o pár gramů olova. Nejraději byste každou překážku po cestě vyhodili do povětří i s nepřáteli, ať už granátem, nebo pomocí kolegy a jeho zázračné bazuky, bohužel není ani pro jedno dostatek munice. Musíte se tedy opatrně krýt, postupovat jako tým, přitom pomatovat na to, že Němců je v okolí čtyřikrát tolik, co vás. Každý roh skrývá novou výzvu, i hloupá zídka se dvěma nepřátelskými vojáky se může proměnit ve vaši noční můru.

biahh_05.jpgbiahh_06.jpg

Támhle za hradbou z pískových pytlů vidíte nějaký náznak pohybu, rychle se skryjete a dáváte poslední povely svým mužům. A do toho pořád ten zatracený déšť.

Přitom se všechno, co ve hře potkáte, točí okolo historických faktů. Černý pátek je reálný historický den, dokonce se při hraní dozvíte spoustu dalších informací, o kterých jste se dozajista ve škole neučili. Souvisí s tím i dvojice oznámených knih, které byly oznámeny na Ubidays, na nichž pracuje plukovník Antal, historický poradce tvůrců. První z knih vyjde ještě před koncem července, dočtete se v ní příběh jedné z rot během dvou dní desetidenní operace, které pak budete moci ve hře prožít. Druhý titul pak naleznete v knihkupectvích (samozřejmě v originále) ke konci září a odhalí vám veškeré historické údaje okolo doby popisované ve hře.

biahh_07.jpgbiahh_08.jpg

Pokud jste fanoušci série Brothers in Arms, nebo vůbec druhé světové války, jistě již se nemůžete dočkat na srpen, kdy by Hell’s Highway měl vyjít. Můžete se jej dočkat na PC, X360 a PS3. Ostatně, na Ubidays byly k dispozici již téměř hotové verze s tím, že při srovnání PC a X360 zatím lehce vede počítačové zpracování, zejména díky efektům vody. Ale na výsledek si ještě budeme muset počkat. Pozor! Rozchod!

Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: Akce | akční FPS z druhé světové
Výrobce: Gearbox Software | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 25. září 2008
 • autentická atmosféra
 • poutavý příběh
 • občas grafika
 • nulová evoluce hry
 • technické chybky
 • zoufalá AI
Související články
 1. Komiksová verze Brothers in Arms potvrzena
 2. Preview: Brothers in Arms: Hell`s Highway – druhá světová jen tak neomrzí
 3. Galerie: Brothers in Arms: Hell’s Highway
 4. E3: Brothers in Arms jedou do pekla
 5. Brothers in Arms: Hell’s Highway - bazuka v akci

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmové adaptaci známé videohry

Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmo…

Hvězda tvrdí, že míří na stříbrná plátna v nejhustší adaptaci té nejhustší videohry.

27.  1.  2022 | |4 N/A
Michal Maliarov
Film
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace