Preview: Heroes of Might & Magic VI - tahový Warcraft 3

Heroes jdou zpátky ke kořenům a přece kráčí kupředu. Přečtěte si o pokračování jedné z nejlepších tahovek na světě.

Prezentace Heroes VI se už od začátku nesla v uvolněném duchu, takže jsme mohli klást zvídavé dotazy a dozvědět se vše možné o pokračování geniální strategie. Hned na začátek nám byl puštěný přiložený teaser trailer, který odhalil střípky ze zajímavého příběhu, kde půjde, jak jinak, o válku. O válku extrémně krutou a sestro/bratrovražednou. V kůži sourozenců prožijete pětici kampaní, kdy budete odhalovat jednotlivé osudy, abyste jejich spojením dosáhli (údajně) překvapivého závěru.

heroes6_01.JPG heroes6_02.JPG

Renderované filmečky minimálně zezačátku lehce připomínají styl Blizzardu, což je rozhodně chvályhodné – jen společně s kolegy doufáme, že autoři krom působivého vizuálu dokaží dodat i potřebné příběhové zvraty a propracovanost charakterů. Ve fantasy se přeci jen ukazuje zchátralý a opilý ranař hůř, než ve sci-fi StarCraftu, kde jsme měli navíc možnost okusit jen hratelnost za jednu stranu.

heroes6_03.JPG heroes6_05.JPG

Zajímavé totiž je, že každý z hrdinů bude představovat jinou frakci – brácha nekromant tak zřejmě bude likvidovat přirodní a huňatý národ ségry, za což ho určitě minimálně klepne přes kostnaté prsty.

Brácha nekromant tak zřejmě bude likvidovat přirodní a huňatý národ ségry

Tak nebo tak vás ale čeká mapa plná pokladů, armády pod velením hrdinů a jejich vzájemné šarvátky, které jsou standardně tím nejzábavnějším, co tato série nabízí. Generálové narozdíl od čtyřky ustupují do pozadí a stávají se z nich regulérní velitelé, jež armádu jen sem tam podpoří kouzlem a bitvy se přímo nezúčastní.

Můj dům, můj hrad

O to zajímavější je ale příslib, že za každou ze stran si budete muset zvyknout na odlišný herní styl – kupříkladu nekromantovi bude vyhovovat delší bitka, protože může oživit své jednotky a vyslat je znovu do boje, zatímco přírodní elfka bude chtít bitvu ukončit co nejdříve prostřednictvím paralyzujících kouzel a rychlých útoků. Oběma k tomu dopomohou jak kouzla a schopnosti jim vlastní, tak speciální vlastnosti jednotlivých nestvůr, které najdete přehledně zaznačené jak ve spellboku tak i ve speicálním rychlém menu.

heroes6_08.JPG

Množství inovací pak přiblíží i fakt, že celých 40 % nestvůr bude nových a v Heroes dříve neviděných, což představuje výzvu i pro hardcore hráče. Fanoušci se však nemusí bát prznění své milované série, jelikož vývojáři naslouchají právě jim samotným a do hry implementují to, co si skalní fandové přejí.

40 % nestvůr bude nových a v Heroes dříve neviděných

Jednou z těchto věcí pak má být i možnost rozhodnout se, zda dobyté město jen obsadíte a budete nadále trénovat vojáky opačné strany, což logicky vyústí v nespokojenost vašich věrných sil, nebo město jednoduše proměníte ve vaši pevnost – z citadely tedy nečistými kouzly uděláte Necropolis apod.

heroes6_06.JPG heroes6_07.JPG

To všechno se neobejde bez působivých grafických efektů, kterými Ubisoft nešetří, a předkládá vám tak svět plný různých prostředí a stvoření. Roztomilí gryfové tak plácají křídly, kostlivci praskají žebry, diamanty světélkují a všechno se hýbe tak, abyste měli pocit, že jste skutečně ve fantastickém světě. Jen jsme se zatím bohužel dočkali pouze betaverze enginu, kde je spousta věcí až podezdřele podobná Heroes V a nepřínáší nic moc nového. Těch pár věcí nás ale naplnilo důvěrou, že autoři myslí aspoň svá silná slova ohledně grafiky vážně.

 

Já jsem hrdina, kdo je víc

Při prezentaci byl rovněž zmíněn Warcraft 3, kde se autoři údajně inspirovali a berou si příklad z inventáře a abilit hrdinů. Nechtěl bych působit moc kverulantsky, ale mám dojem,  že Heroes 3 přineslo mnohem propracovanější systém a návrat k Warcraftu 3 tak zní poněkud zvláštně. Každopádně se ale těšíme na spoustu různých superpřileb, které si budeme muset vybojovat od zlotřilých obrů a slizkých potvůrek nechutných.

heroes6_09.JPG heroes6_10.JPG

Přestože se Heroes VI stále nachází v rané fázi vývoje, naplnila mě hra novou nadějí – po Heroes V cílící čistě na nové hráče nebo ty, kdo mají rádi změny, totiž sází na jistotu a využívá to nejlepší z nových i starých principů. To by ji mohlo vynést úspěch jak u skalních fanoušků všech dílů, tak i u nového publika. Těšíme se důvěrnější setkání se hrou a projíždění mapy se slovy „ještě jeden den a jdu spát.“ 

 

Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: Akce
Výrobce: Ubisoft

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A