PC | PS3 | X360 | Akce | Preview

Preview: Mercenaries 2: World in Flames – šťastné a výbušné

Je libo zničit libovolnou překážku, kterou vám autoři postavili do cesty, ať už je to nepřátelský bunkr, nebo špatně situovaný dům? Libujete si ve zběsilé akci? Pro vás by mělo být pokračování titulu Mercenaries, kde se vám prý podobných možností dostane.
Preview: Mercenaries 2: World in Flames – šťastné a výbušné

Platforma: PC, Xbox 360, PS2, PS3
Žánr: Akce
Výrobce: Pandemic (
http://www.pandemicstudios.com/)
Vydavatel: Electronic Arts (
http://www.ea.com)
Homepage:
http://www.mercs2.com/
Předpokládané datum vydání: Q4 2007

Drobný skok do historie: v naší recenzi jste si mohli přečíst o zábavném akčním titulu Mercenaries, který vás zavedl do Severní Koreje v době neúprosné války. Hra s sebou přinesla nejen skvělou hratelnost, ale také velikou proměnlivost, že si vysloužila dokonce srovnání i s hrami série GTA. Podívejte se však spíše na druhý díl, který se chystá pro Xbox 360, PS2, PS3 a PC, a měl by vyjít koncem tohoto roku.

Severní Korea už nefrčí

Namísto Severní Koreje, kde je snad veškeré vojenské řádění odročeno na neurčito, se nyní přesuneme do džungle. Nebude to jen džungle klasická, ale také městská, neboť Venezuela, kde se váš žoldák vyskytne, má dostatek obou druhů. Přitom by vám ale děj měl poskytovat natolik volnosti, že záleží pouze na vás, kde se budete pohybovat raději. Budete najati vždy za nějakým cílem, ale cesta k jeho splnění je už jen na vás a vašich finančních prostředcích.

  
Nejsem starý, je pamatuji hodně výbuchů * Létající automobil, normální * Pokud se nepustíš, tak vybuchneme oba

Za všechno se platí a ani v Mercenaries 2 tomu nebude jinak. Základem výzbroje každého žoldáka je nějaká ta zbraň, dostatek nábojů pro ni a nějaké ty výbušniny. Toto jsou samozřejmě i hlavní žrouti vašich financí, které si budete v průběhu hry vydělávat. Na druhou stranu, hlavně v případě výbušnin, bude jejich použití záviset jen na vás. Autoři slibují a v různých ukázkách i předvádějí, zničitelnost všech předmětů ve hře. A pokud nejste zrovna troškaři, nemusíte se ostýchat odklidit si z cesty ani nějaký větší blok domů. Je to prý pouze otázka síly a tu dodá dostatečné množství výbušniny C4.

S touto hračkou si obecně užijete hodně zábavy, pokud máte tedy rádi nějaké ty výbuchy. Nejen že se dá přilepit k libovolnému materiálu, ale také ji můžete na dálku odpalovat klidně i ve větším počtu. Přidejte si teď k tomu informaci, že ve hře je více než sto třicet ovladatelných vozidel od automobilů až po tanky. A pokud si dáte dohromady jedna a jedna, vyjde vám jednoznačně šíleně velký počet kousků, které zbudou z překážky, do níž výbušninami napěchované auto pošlete.

Dej sem to auto!

Získat nějaké z vozidel však nebude tak jednoduché, jak by se z úvodního srovnání se sérií GTA zdálo. Nebude stačit pouze v rychlosti nastoupit, u většiny pohybovadel bude prý třeba vyhrát ještě v jakési mezihře, specifické pro dané vozidlo, která symbolizuje vaši snahu o výměnu řidičů. Jednodušší je to v případě motocyklu, ale pokud se budete snažit dostat do obrněného pěchotního transportéru, počítejte se značně zamotanými prsty do ovladače.

  
Nejkratší cestou do tanku * Hračky nepatří malým dětem do rukou * A dorazím to Kalachem

Nejen automobily a obrněná vozidla vám budou k dispozici. Za herní peníze si můžete pořídit i výpomoc od velitelství, třeba v podobě náletu. Záleží jen na vás, zda utratíte nemalou částku třeba za přesný úder do kritického místa v protivníkově plánu, nebo se rozhodnete pro univerzálnější řešení – kobercový nálet. Ať už váš plán zní jakkoliv, v každém případě se vaše peněženka slušně prohne. Po akci tak budete doufat v každý příspěvek, kterým vás váš mecenáš obdaří.

Po každé akci se tak můžete těšit na detailní rozbor vaší úspěšnosti, včetně všerůzných statistik. Základem samozřejmě bude, kolik jste získali peněz a co vás celá sranda stála, údajně se však budete moci dozvědět jak vážné statistické informace, tak i data spíše k pousmání. Uvidíme, co si pod tímto autoři představují, zda se bude hra zabývat třeba i ostříleným listím z deštného pralesa, pokud však máte po každé akci rádi statistiky, budete nejspíš potěšeni.

Jako ze škatulky

Pokud bylo něco výrazněji vytýkáno předchozímu dílu, tak se jednalo o grafickou podobu. Nyní by tato část hry měla být výrazně lepší, už třeba jen proto, že se s ní setkáme převážně na next-gen konzolích, které tak svojí podstatou kvalitní grafiku vyžadují. Ostatně i několik málo doposud zveřejněných obrázků vás může o záměru tvůrců docela slušně přesvědčit.A přidáte-li si k tomu ještě nekonečné série výbuchů, je jasné, že se vaše oči budou mít čím kochat.

Na co se těšíme
 • Volnost žoldáků
 • Efektní výbuchy
 • Zničitelnost okolí
 • Vozidla a minihry s nimi
 • Spousta výbuchů
 • Statistiky
 • Psal jsem už o výbuších?
Čeho se bojíme
 • Nedostatek peněz na výbušniny

Jak už jsem se zmiňoval, hlavní předností bude reálná volnost, kdy se můžete nechat najmout libovolnou stranou konfliktu. Záleží pouze na vašem morálním základu a tak se budou snad opět otevírat stezky znovuhratelnosti, po nichž kráčel již první díl. Žoldáci si prostě vybírají podle jiných měřítek a tak si podobnou situaci můžete ve hře zkusit i vy. Pokud se něco výrazně nepokazí, můžeme se dočkat spousty zajímavých momentů. Nevím jak vy, ale já už se těším.

Jak se těšíme: 90%

Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: Akce | First-person akce
Výrobce: Pandemic Studios | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 4. září 2008
 • PDA
 • Občas svěží hratelnost
 • Zničitelnost prostředí
 • Všemožné chyby
 • Jízdní model
 • Grafika
Váš názor Další článek: Beta pro Halo 3

Témata článku: , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně