První dojmy: de Blob – nejbarevnější hra na E3!

Wii má další hit. Možná nezaujme úplně všechny, možná někomu připadne trochu infantilní, ale pokud hledáte skutečně jednoduchou a zábavnou hříčku, která navíc vkusně využívá možnosti wiimote, jste zde správně. De Blob je hra, která rozzáří monitor všemi barvami a to samé udělá s vaší náladou.
První dojmy: de Blob – nejbarevnější hra na E3!

Platforma: Wii (v přípravě i verze pro NDS)
Typ hry: Brutálně barevná akce
Výrobce: Blue Tongue (
www.bluetongue.com)
Vydavatel: THQ (
www.thq.com)
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2008

Kouzlo mnoha her se skrývá v jednoduchosti. Stačí malý, řeklo by se až primitivní nápad a pod rukama vám najednou vznikne skvělá hříčka s geniální hratelností. Právě takovou ideu měla skupinka studentů z Utrechtu a realizovala ji prostřednictvím freewarové hříčky de Blob. Hra byla vysoce ceněna freewarovou komunitou a získala mnohá ocenění. Ale to není v této chvíli tak podstatné, důležitější je, že si titulu všiml vydavatel THQ a po dohodě s tvůrci pracuje na vylepšených verzích určených speciálně pro Wii a NDS.


Stáhněte si freewarový vzor de Blob pro PC:

http://www.fun-motion.com/physics-games/de-blob/ (99 MB)


O co tu vlastně jde? Příběh kouzelně naivním způsobem vypráví o barevném světě, jejž napadli zlí agenti organizace I.N.K.T. a zavedli tuhý diktátorský režim. Barvy jsou zakázány a celý svět je depresivní ukázkou toho, co dovede příliš mnoho černobílých objektů na jednom místě. Naštěstí jste tu vy, malá mrštná kulička, která jediná může zemi zachránit a vrátit mu barvy. Takže? Jde se na to!

Máte kuličku, máte wiimote. Pohyb je jednoduchý, ovladačem nunchuku řídíte směr a prudkými pohyby wiimote útočíte (tlačítkem Z zacílíte na nejbližší postavu a skočíte na ni) – na nepřátele i obyvatele, kteří v sobě nesou esence jednotlivých barev. Na začátku se totiž ocitnete ve městě, které barvy zcela ztratilo. Váš úkol je prostý – rozválet pár obyvatel, získat z nich barvu a vydat se brázdit a barvit svým tělem ulice. Přebarvovat je můžete na zelenou, růžovou tmavě oranžovou, zkrátka podle toho, na jaké odstíny po cestě narazíte.

   
Bez Bloba by byl svět temný a šedivý * Naštěstí je tu on, náš modrý/červený/oranžový/zlatavý hrdina * Ten vrátí městu jeho tvář!

Jenže pozor, to by bylo moc jednoduché! Zlotřilí černobílí agenti se nevzdávají tak snadno. Proto hlídkují městem a snaží se vás zastavit. Jakmile se vás dotknou, stane se z de Bloba černá koule, která postupně podlehne zkáze. Zachránit se můžete jedině skokem do fontány, jež vás očistí.

A to je vlastně vše. Rozverně se potulujete městem a snažíte se přebarvit, co nejvíce budov, ulic či stromů. Město získává bizarní, radostně duhový vzhled a na vaše konto přibývají bodíky. V porovnání s původní PC verzí mi přišla ta na Wii intuitivnější a promyšlenější. Jednak samotné ovládání pomocí wiimote je přirozenější než poněkud zmatené a trhavé pohyby myší. Zadruhé autoři realizovali nenápadné, ale pro spád hry podstatné změny. Město není tak komplikované, hra bude místo toho rozdělena do zhruba 16 levelů. Ulice jsou širší, takže si nepřipadáte jako otloukaná myš padající do kanálu, ale máte plnou kontrolu nad pohybem své kuličky.

Hra je navíc zajímavější množstvím různých úkolů, které vám ve stylu série Tony Hawk´s Pro Skater nabízí. V zásadě pro každou úroveň existuje určitý časový limit, během nějž musíte nasbírat určený počet bodů, aby se otevřela brána dál. Body získáváte za každou natřenou budovu/ulici/auto… ale mnohem víc jich obdržíte za různá komba, kdy skáčete jedné z budovy na druhou a vytváříte barevné řetězy (kulička je proto o něco menší než na PC a mnohem mrštnější).

   
Blob má i mimiku, obzvlášť když tuší, že je v záběru kamer * S takovou nádherou se nemůže New York rovnat * Strakaté ulice, náš cíl!

Zároveň také můžete plnit některou z mnoha vedlejších „misí“ – zlikvidovat skupinu agentů na nábřeží, přebarvit flotilu lodí nebo jen nabrat dostatečnou velikost konzumací obyvatel a určitým odstínem přebarvit konkrétní budovu.

Barva kuličky se neustále mění podle postaviček, které přejíždíte. Modrá a žlutá dá dohromady zelenou, červená a modrá fialovou atp., takže není nutné nad ničím dlouze přemýšlet, ale jen projíždět městem, poskakovat, získávat body a dobře se bavit. Slíben je i multiplayer až pro čtyři hráče (split screen), v němž jde o to obarvit svou barvou větší část města. Nicméně k vítězství si můžete pomoci i likvidací protivníka, což je údajně proklatě zábavné.

Na co se těšíme
  • Jednoduchá a chytlavá hříčka
  • Ovládání pomocí wiimote
  • Vylepšené herní principy
  • Pestrobarevný svět
Čeho se bojíme
  • Černobílí agenti
  • Jak moc bude hra zábavná po třech hodinách?

Přiznám se, že když jsem prošel na E3 stánek THQ a přemýšlel, kterou hru vyzkoušet, daleko vzadu v mém žebříčku priorit zůstal Stuntman: Ignition, nově ohlášené Darksiders, datadisk k Supreme Commanderu nebo Company of Heroes: Opposing Fronts. Okamžitě mě zaujal de Blob a několikaminutové hraní jen utvrdilo v úvodním nadšení. Jednoduchá, graficky atraktivní hříčka. To je přesně to, co Wii potřebuje.

Jak se těšíme: 87 %

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Ass…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

12.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly aukci na dark webu

Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly au…

O ukradená data CD Projektu byl velký zájem.

13.  2.  2021 |
Martin Havel
CD Projekt REDBezpečnost
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 |
Michal Maliarov
DiabloVideo
Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes 3 miliony kusů

Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes…

Nejnovější online survival spadl na herní komunitu jako blesk z čistého nebe.

20.  2.  2021 | |4 N/A
Michal Maliarov
SurvivalOnline