Michal Acler

Téma: Největší omyly herního průmyslu

Téma: Největší omyly herního průmyslu

Roztříštěný svět se globalizuje. Z her a hardwaru se stává spotřební zboží, které v pravidelných cyklech obměňujeme. Jako trojbojáři svázaní disciplínami vzít, použít a zahodit rozhodujeme o osudu mnoha herních hrdinů a kousků hardwaru. Jen na nás závisí to, zda daná věc přežije, či skončí v propadlišti dějin.

15.  9.  2007 | 38
Oficiální program Game Developers Session 2003

Oficiální program Game Developers Session 2003

30.  6.  2003
Rozhovor s vítězem Becher Game 2002

Rozhovor s vítězem Becher Game 2002

Již před časem jste na našem serveru mohli najít reportáž z vyhlášení letošního ročníku Becher Game, s níž byly téměř souběžně vydány vítězné hry. Absolutním vítězem, který získal 100 000 Kč, se stal Jiří Vratislavský z Vrbna pod Pradědem se svou hrou Penguins. Rozhodli jsme se jej proto vyzpovídat a celý záznam rozhovoru najdete v tomto článku.

4.  1.  2003
Vyhlášení Becher Game 2002 – reportáž

Vyhlášení Becher Game 2002 – reportáž

Sledujete-li alespoň trochu českou herní scénu, jistě neunikla vaší pozornosti akce nazvaná Becher Game 2002. Jelikož výsledky této hodně zajímavé a finančně atraktivní soutěže byly vyhlášeny již minulý týden a my jsme byli u toho, připravili jsme pro vás reportáž z celé akce. Povíme si něco o vítězných hrách, částkách, které získali jejich autoři, a mnohé jiné.

19.  12.  2002
Vlado Killing – hra pro nespokojené voliče

Vlado Killing – hra pro nespokojené voliče

Dnešní plnou hrou pravděpodobně nejvíce potěšíme naše slovenské čtenáře, protože námět této hry jim bude hodně blízký. Vaším úkolem zde nebude nic jiného, než to, že si vezmete na mušku jedněmi milovaného, jinými nenáviděného politika Vladimíra Mečiara a pěkně se s ním vypořádáte za pomocí své brokovničky. Tak se připravte, jde se do akce.

29.  11.  2002
Ultra FlexBall 2000 – kostičkové šílenství

Ultra FlexBall 2000 – kostičkové šílenství

Máte rádi kostičky a všechny ostatní hranaté věci? Líbí se vám Arkanoid a všemožné jeho klony? Je-li vaše odpověď kladná, jistě by vaší pozornosti neměla uniknout hra nazvaná Ultra FlexBall 2000. I přesto, že se jedná „pouze“ o další klon již zmiňovaného Arkanoidu, jistě vás tato nadchne svými možnostmi a perfektním zpracováním. Co více si přát?

28.  11.  2002
Magebane 2: Trinity - kouzlo tajemného amuletu

Magebane 2: Trinity - kouzlo tajemného amuletu

Kvalitních freeware her žánru RPG je jako šafránu a proto každý nový zástupce tohoto dnes nepříliš rozšířeného žánru je hráči vítán. Nejinak tomu bude i u hry s názvem Magebane 2, která pochází od jednoho finského autora. Takže pokud je mezi hrami, které máte v oblibě, například Diablo, či jiná akční RPGčka, jistě se vám bude dnešní plná hra líbit.

27.  11.  2002
Harry Potter Test - jaké máte vědomosti?

Harry Potter Test - jaké máte vědomosti?

Harry Potter je v dnešní době fenomén, který se nedá přehlédnout a valí se na nás ze všech stran – začaly to knihy, později filmy, teď počítačové hry a další hromada jiných věcí. My se dnes budeme věnovat těm počítačovým hrám – jste-li příznivci právě Harryho Pottera, mohla by se vám líbit dnešní plná hra, v níž si můžete vyzkoušet své vědomosti o HP.

25.  11.  2002
Anti MFF – historie se opakuje

Anti MFF – historie se opakuje

Dnešní hra je sice postaršího data, ale plně vystihuje situaci, která v tento den probíhá v naší stověžaté matičce Praze – zasedání NATO a spolu s ní možné demonstrace. Již před dvěma lety se autor této hry snažil poukázat na nepokoje spojené se zasedáním Mezinárodního měnového fondu a Světové banky a řekl tímto své NE podobným akcím.

21.  11.  2002
Cosmic Rush – mezigalaktický boj

Cosmic Rush – mezigalaktický boj

Cosmic Rush je, ač by to podle názvu nikdo nehádal, další hrou, kterou mají na svědomí čeští autoři. Její námět není nijak originální a byl tu snad již stokrát – se svým kosmickým plavidlem brázdíte vesmírem a odrážíte nálety nepřátel, kteří by rádi viděli vaši smrt, což nemůžete dopustit a pěkně jim tedy ukážete, zač je toho loket.

20.  11.  2002
Ponorka - útok z hlubin

Ponorka - útok z hlubin

Již asi ze samotného názvu si každý z vás dokáže odvodit, co bude náplní dnešní hry. Skutečně zde budete ovládat malé podmořské plavidlo a vaším úkolem bude ničit nebezpečné barely, které ohrožují všechen život v moři. Že to zní velmi prostě? Jistě, hra je také velmi jednoduchá a určitě se vám brzy zalíbí, takže máte-li bojovného ducha a máte-li rádi moře, čtěte dále.

19.  11.  2002
Moulins - statečný zachránce Země

Moulins - statečný zachránce Země

S dalším příspěvkem do stále rozrůstající rodinky českých freeware her k nám dnes přichází Petr Vadlejch, který vytvořil dnešní plnou hru jménem Moulins. V ní se vžijete do role malého stvoření jménem Moulin a vaším úkolem bude zachránit Zemi, která je v nebezpečí, a přinést z daleké planety artefakt nazvaný Krystal Života. Myslíte, že uspějete?

18.  11.  2002
Fuckstory 2: Škola je kráva

Fuckstory 2: Škola je kráva

Zhruba po půl roce tu máme druhý díl známé textové hry Fuckstory: Pátek, která tentokrát nese název Fuckstory 2: Škola je kráva a pochází stejně jako díl předchozí od Davida Havlíčka. Opět se setkáme se skvělým humorem v payneovském stylu a již samotný podtitul hry - "Další rok v devítce aneb tunel lásky." - něco napoví. Chcete-li si tedy vyzkoušet tuto hodně netradiční textovou hru, čtěte dále.

11.  11.  2002
Ovo Remake - pozor, padá vejce!

Ovo Remake - pozor, padá vejce!

Jak lze snadno z názvu poznat, dnešní plná hra, která pochází od českých autorů, nebude původní, ale jak slůvko „remake“ v názvu indikuje, jedná se zase o předělávku jedné starší hry. Ono vlastně těch her tu najdete více, protože Ovo Remake obsahuje i jakési mezihry, ale co vám budu povídat, však to vše si můžete vyzkoušet sami.

8.  11.  2002
Skippy`s Revenge – Carmageddon se vrací?

Skippy`s Revenge – Carmageddon se vrací?

Skippy byl malý chudý chlapec, jenž rád jezdil na kole. Jednou na něj z auta začali mávat nějací podivní lidé a Skippy stál a koukal na ně. To byla chyba – byli to potulní vrazi, kteří si jej vybrali za obět. V okamžiku ho srazilo auto a on se ocitl v bezvědomí. Po pár měsících se probral a slíbil, že zlo bude potrestáno, nastává Skippyho pomsta!

6.  11.  2002
Dark War II – akční řežba

Dark War II – akční řežba

Čekáte na pořádnou akční hru? Pak v tom případě by se vám mohl Dark War II zamlouvat. Dnes se sice nejedná o nějakou excelentní hru kypící 3D grafikou, ale „pouze“ o velmi zajímavou 2D akční řežbu, která jistě nadchne nejednoho příznivce akčního žánru. Spousty zbraní, kopy nepřátel, perfektní zvuky a mnoho dalšího v této čeká pouze na vás.

4.  11.  2002
Paska – hnědé zlato z Německa

Paska – hnědé zlato z Německa

Námět dnešní plné hry vám asi bude na první pohled připadat hodně nevábný – vžijete se zde totiž do role zaměstnance firmy Gas Wasser Scheise a budete pracovat jako čistič kanálů a vaším úkolem bude pomocí dlouhé hadice vysávat produkty vzniklé prací každého z nás na místnosti jménem toaleta, no řekněte sami, nezní to trošku úchylně?

1.  11.  2002
Furry – pozor, ozbrojená koule

Furry – pozor, ozbrojená koule

Různých plošinovek lze najít na internetu mraky a kvalita každé z nich je jiná. Furry ničím nezaostává, ale na druhou stranu ničím také nevyniká – prostě se jedná o jednu lehce průměrnou hru, jež vás však zaujme dobrou hratelností a poskytne vám dobrou zábavu a na pár minut se u ní skvěle odreagujete, takže toužíte-li po něčem takovém, čtěte dále.

31.  10.  2002
Troll – získejte zpět svou vládu

Troll – získejte zpět svou vládu

Začínalo se mi zdát, že všemožné variace na téma Arkanoid, jsou nekonečné. Proto jsem rád, že se tu objevila nová česká hra jménem Troll a já mohu konstatovat, že po dlouhé době tu máme zase jednu hodně originální hru, jež se v mnohém od Arkanoidu vzdaluje, ale také s ním má mnoho společného. Máte-li tedy chuť okusit něco nového, čtěte dále.

29.  10.  2002
Fight Man - jednoduché, chytlavé, zábavné

Fight Man - jednoduché, chytlavé, zábavné

Ty nejjednodušší hry bývají těmi nejzábavnějšími – pravda, kterou netřeba připomínat. Fight Man je další hrou, která toto pravidlo potvrzuje. Nikdy bych si nemyslel, že k dokonalosti mi budou ve hře stačit postavičky, tvořené pouze základními matematickými obrazci, avšak je tomu opravdu tak. A možná to zní šíleně, i přesto se mi to velmi zamlouvalo.

25.  10.  2002
123456...18

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |