Letiště v ložnici? Letadla v obývacím pokoji? První by ušlo, ale to druhé? To zas tak obvyklé není, přesto se vám to může splnit s hrou Airfix Dogfighter. Měli jsme tu simulátory rybaření, lovu jelenů, jízdy na býkovi, nyní tedy přichází na řadu simulátor létání s plastikovými modely letadel. Jaké to bude? Co aerodynamika a vzdušné víry? Nevíme a tady se to nedozvíte.
Letiště v ložnici? Letadla v obývacím pokoji? První by ušlo, ale to druhé? To zas tak obvyklé není, přesto se vám to může splnit s hrou Airfix Dogfighter. Měli jsme tu simulátory rybaření, lovu jelenů, jízdy na býkovi, nyní tedy přichází na řadu simulátor létání s plastikovými modely letadel. Jaké to bude? Co aerodynamika a vzdušné víry? Nevíme a tady se to nedozvíte.
Simulátorů letadel z druhé války tu již bylo přehršel. Patrně právě proto, se švédský tým Paradox rozhodl pojmout hru Airfix Dogfighter trochu jinak. Nečeká vás totiž létání nad bojišti druhé světové války, ale v okolí vašeho domu. Těžko by se to mohlo podařit s letadlem skutečných rozměrů a tak si musíte vystačit s plastikovými modely – taková je tedy v kostce podstata celé hry – létání s plastikovými modely letadel z druhé světové války v rodinném domku a na trávníku před ním, juhaháá.
Jaké úkoly na vás ve hře čekají? Ve dvacítce misí budete moci předvést své dovednosti při takových exkluzivních příležitostech jakými jsou například sbírání klíčů, odemykání dveří („hele letadlo, odemkni mi dveře…“) a samozřejmě aspoň jedné věci, která by mohla být doopravdy zábavná – likvidování cílů. Sice si po dlouhých debatách, kterých se (povinně) účastnila celá redakce Doupěte, nejsme jistí, jakým způsobem tak budete činit, ale kdyby se to podobalo vystřelování antiperlí (Honza si nakonec prosadil svou, nicméně jím navrhovaná metoda postrádá zásadní otázky řešení úložných prostor antiperlí – což jak jistě doznáte, je idea nanejvýše zcestná; daleko zajímavějším návrhem pak bylo mnou přednášené řešení nazvané nikterak originelně kamikadze – sice tak ztrácíme kontinuitu v časoprostoru, ale dejte nám čas, dopilujeme to – pozn. šéfredaktora) na chudáky cínové vojáčky (jak jsem si za mladých let kdysi hrával… kde mám ty antiperle na večer?), vůbec by nám to nevadilo – ani ta krev by nemusela téci proudem (vystačíme s málem). Když už jsme u toho, taky vás při single playeru s cíňáky tak štvalo, když jedna strana pořád vyhrávala? Já si to pak s nimi po skončení představení vyřizoval za pomocí pájky, ještě mám někde schovaný celý polní lazaret.
Taky si moc přeju, aby ve hře byly moc hezky a šikovně vykresleny případné nárazy vašeho letadla do stěn pokojů, komína a dalších překážek, ať již přírodního nebo umělého původu. Já vím, 20 autorů hry jistě nepředpokládá, že tohle by pro někoho mohlo být cílem hraní jejich hry, s kterou se piplali dlouhých dvacet měsíců, ale znáte to – jistota je jistota a pokud se odstřelování vojáčků ukáže jako velká nuda, tak ty pravé karamboly o stěnu s nádhernou explozí by to z části mohly vynahradit.
Zatím hra působí dojmem, že je dělaná pro malá škvrňata a ono na tom asi něco bude, ale kdyby se třeba nějaký záškodník ve vývojovém týmu rozhodl hru vylepšit o pohozené erotické časopisy v ložnici rodičů (nebo v dětském pokoji? – teď si nejsem jistý co je normální), případně o těla tetičky Berty a strýčka Jáchyma svíjejících se v neskutečných rozkoších pod schody ve sklepě, byla by to hned o dost věší zábava, nemyslíte?
Tak, čím se nám tu autoři dále chlubí… no, celkem nic podstatnýho. S postupující hrou samozřejmě přichází na řadu stále výkonnější zbraně, tužší nepřátelé, kteří se ze všech koutů budou rojit jako mouchy na maso. Ke konci hry se dočkáme i přepadových útoků ponorek, které budou patrně ve vaně. Hráč se tedy bude muset vypořádat s problémem nepříliš velkých rozměrů koupelny, ale autoři slibují, že pro cvičeného pilota by nemělo být problémem vyřídit ponorku a ještě stihnout třikrát looping aniž byste narazili do stropu. Budete si moci vybrat mezi 17 různými letadly. Samozřejmostí je hra přes Internet. Hra se na trhu objeví v říjnu tohoto roku. EOF.