Alimak
3. června 2005 • 19:01

Myslím, že si tak malé hodnocení hra nezaslouží. Já u ní strávila pěkné chvíle a bavila mě. Když někdo uvidí takové hodnocení, okamžitě hru zbytečně zavrhne.

Radim Vitek
19. února 2004 • 0:32

Já to fakt nechápu. Osobně mi připadá příběh téhle hry a vztahy mezi postavami jakož i postavy samotné jako jedny z nejlepších. Včetně neustále vychvalovaných Final fantasy. Obou co jsem hrál tedy 8 a 10.

A jestli je příběh předvídatelný tak já jsem asi retardovaný, protože plno věcí jsem vážně nečekal a pořád naštěstí můžu být zvědavý jak to všechno dopadne. Navíc je tu plno věcí které by hry jako Final fantasy neustály. V obou dílech co jsem hrál je to o partě super kladných hrdinů, téměř bez vady jdoucí za záchranou světa. Celá Arc the Lad je tisíckrát barvitější včetně takových věcí jako zabití klaďase vlstním hrdinou apod. což by morálně některé jiné hry neunesly.

Fakt je, že technické zpracování je sto let za opicemi a s FF10 se to nedá vůbec srovnávat. Ale pořád má tahla hra podle mě skvělý příběh, který toho dost vynahrazuje.

Jarrimund
18. února 2004 • 12:46

Zase další manga.

Ach ta velká očička a ta modrá hlavička....

Přihoďte Manku s Cipískem a máte tu krásný (achich) interkontinentální kýč.

 

Sleepless
18. února 2004 • 14:41

Arc The Lad a manga ? Hochu, kde zijes..vrat se do nasi dimenze. Zadna manga v Arc the Lad neni.

Martin Zavřel
18. února 2004 • 14:49

No mě to připadá jako stylistický pokus o americké anime/manga ksichtíky... asi jako americké anime ve filmu Kill Bill

Václav Janoch
18. února 2004 • 12:45

Co pořád srovnáváš jakékoliv konzolové RPG s Final Fantasy. Nevím, kde si podle tebe bere Arc příklad z Final Fantasy. Soubojový systém jiný, příběh jiný, provedení, nikde žádní Chocobové ani Bahamuti. Ani v PAL konverzi si Arc nebere příklad - narozdíl od FF je Arc přes celou obrazovku (což mě jako majitele NTSC verze netrápí, ale je to plus). Mě se osobně Arc the Lad líbí, čtrnáct hratelných postav, pěkné engine animace, dobrá hratelnost. Několikanásobně lepší než .hack a Final Fantasy X-2 (první dvě hry, u kterých jsem musel uznat, že jsem vyhodil prašule oknem).

Martin M. Boček
18. února 2004 • 17:26

Hmm... Zbytečné, naprosto ploché vztahy mezi postavami. Létající lodě. Mapa světa s pohybem po vybraných lokacích. Celkový styl vyprávění... Příběh a jiný - v čem? Principielně je to zase jen další řešení osobních problémů hrdinů na pozadí záchrany světa.

Soubojový systém je jiný (ale ne k lepšímu). In-game animace jsou možná pěkné pro tebe - ale mě se nelíbily. A že je konverze líp udělaná je sice pěkná věc, ale grafika přes celou obrazovku dobou hru nedělá. A kdyby - pak třeba právě ta FF X-2 má grafiku (když už nic jinýho:o) cca 10x lepší než Arc... Hratelnost mě moc nebrala.

Takže závěrem: nemám nic proti tomu, že se ti Arc líbí. Mě ne...

Určitě si přečtěte

Články odjinud