6
Fotogalerie

Bajka je čarokrásná novinka od českého tvůrce. Podíváme se do světa, kde lidé existují pouze v legendách

Vývojář Vladimír Kudělka představil první ochutnávku ze své připravované novinky, která tentokrát vyjde pod hlavičkou nezávislého studia Hangonit. V Bajce budeme objevovat sny zvířátek ve světě, kde byste člověka hledali marně. Lidské bytosti tady totiž existují pouze v legendách a bájích. Informací je pomálu a zatím netušíme, kdy bychom měli očekávat její premiéru. Po vydání ji každopádně najdete na Steamu

Prozkoumávání bude stěžejní součástí hry. Vžijeme se do role hvězdného jelena a je jen na nás, kterým směrem povedou jeho kroky. Postupně budeme objevovat tento nádherně zpracovaný svět, kde se "mísí minulost s představivostí", jak uvádí popisek hry. Na naší cestě potkáme řadu dalších zvířátek, do jejichž snů také budeme moci nakouknout. 

Bajka bude velmi abstraktní záležitost, o tom není pochyb. Pokud si chcete udělat představu o tom, co od ní vlastně můžete očekávat, můžete si prozatím projít hru Afterglitch, což je předchozí výtvor Vladimíra Kudělky. I když je to záležitost jen na pár hodin, posbírala od svého vydání před dvěma lety řadu ocenění. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud