Borderlands 3

Borderlands 3

Borderlands 3
5
Fotogalerie

Borderlands 3: šílenosti opět a zase

Po dlouhých šesti letech od posledního číslovaného dílu tady máme regulérní pokračování loot-shooteru Borderlands. Jaké nové šílenosti si pro nás Gearbox připravil tentokrát?

O tom, že se na novém Borderlands pracuje, víme už pěkných pár let. V rámci představování nových technologií se ukázaly i koncepty z vývoje, ale na oficiální odhalení nového projektu od Gearbox Software jsme museli čekat až na letošní veletrh PAX East. Konečně se tak předvedlo nové Borderlands. Od vydání druhého dílu už uplynulo víc než 6 let. Samozřejmě nezapomínáme na Pre-Sequel, ale ten se s moc velkým úspěchem nesetkal. To už se více pozornosti ubíralo k rozšířením pro Borderlands 2, které toho do hry přidaly opravdu hodně včetně několika nových hratelných postav.  

BL3_2K_SS_04_y9042grtyuix.jpg
Noví záporáci budou stejně ulítlí jako starý dobrý Handsome Jack.

Také to není tak dávno, co vyšla VR předělávka druhého dílu. Je to vůbec poprvé, co se můžete podívat na Pandoru skrz virtuální realitu.  

Teď ale předělávky stranou. Máme tady nový díl, který přinese neokoukanou dávku šíleností. Na první pohled se může zdát, že se toho alespoň po grafické stránce moc nezměnilo, ale když si srovnáte předchozí díly se záběry z Borderlands 3, jistě vám neunikne, že je v nich znatelný rozdíl. Grafický styl samozřejmě bude zachovaný a stejně tak i celkový šílený nádech hry.  

Během hraní narazíte na spoustu starých známých postav. Do toho se počítají i charaktery z Tales from the Borderlands od Telltale Games. Všichni Vault Hunteři, za které si budete moci zahrát, jsou každopádně opět novinkou. První z nich je Moze The Gunner. Jak už její titul napovídá, bude spoléhat hlavně na své zbraně. V boji jí navíc bude vypomáhat její mechanický medvěd. Další v pořadí je samozřejmě Amara The Siren. Její schopnosti budou fungovat na stejném principu, jako u sirén z předchozích dílů. Amara se hlavně vyznačuje tím, že může vyvolat šestici namakaných rukou.  

FL4K pak zastává pozici beastmastera. Jeho jméno také mluví za vše. Jeho život je jeden velký lov, během kterého má vždy po boku svoje zvířecí společníky, kteří udělají vše, co jim přikáže. Skupinku pak doplňuje Zane The Operative. Ten využívá všemožné gangety, díky kterým je schopný během chvíle vyvolat pořádný chaos a zase se bleskově stáhnout do ústraní.  

Společně se vydají nejen hledat ten nejlepší loot, ale také se budou muset postavit dvojici úhlavních nepřátel, která si říká The Calypso Twins. O nich jsme se ale více podrobností zatím nedozvěděli. Už je ale jisté, že se tentokrát podíváme do krajin mimo Pandoru. Hodně informací napovídá tomu, že bychom v Borderlands 3 měli prozkoumat hned několik planet. “Prozkoumávejte nové světy za Pandorou, přičemž každý z nich má unikátní prostředí, které čeká na objevení a samozřejmě se tam najdou i nepřátelé čekající na pořádnou bitevní vřavu,” uvádí vývojáři v oficiální zprávě.  

BL3_2K_SS_03_y9042grtyuix.jpgBL3_2K_SS_01_y9042grtyuix.jpg

Snad ani nemusíme zmiňovat, že tady nebude chybět kooperace. V jednom z trailerů se také objevila milá zpráva, že Borderlands 3 bude podporovat i split-screen dvou hráčů na jedné obrazovce. V dnešních hrách něco takového už není úplně zvykem, takže jsme za něj rádi, obzvlášť když jde o tak velký titul. Šušká se i o kooperaci mezi platformami, což by byla pecka, ale prozatím jde pouze o zbožná přání. 

Každá z postav opět nebude omezená tím, jaké zbraně bude moci používat. I když je některá z nich zaměřená na brokovnice, neznamená to, že nemůže používat sniperky. V traileru je uvedeno, že ve hře bude miliarda zbraní. V případě Borderlands bychom o tom s jejich šílenými kombinacemi ani nepochybovali. Už jsme mohli vidět například pušku která si to vykračovala krajinou. Vývojáři pak ještě teasovali zbraně, které vyvolávají chrlící vulkány nebo takové, které budou mít kulky s vlastní vůlí. Úplně nevíme, co si pod tím představit, ale něco takového do stylu Borderlands rozhodně sedí.  

Spolu s oznámením nového dílu také došla řeč na vylepšenou verzi úplně prvních Borderlands. Díky tomu se dostane i na Xbox One a PlayStation 4. Zkrátka nepřijdou ani PC hráči, kteří se také mohou těšit na podporu HDR, 4K a celkové úpravy hry. Pokud první díl vlastníte v původní verzi, dostanete toto vylepšení zdarma a do jeho hraní se může pustit hned, protože vyšlo 3. dubna. 

BL3_2K_SS_06_y9042grtyuix.jpg

Také musíme zmínit parádní sběratelskou Diamond Loot Chest edici. Stejně jako v případě druhého dílu bude opět vypadat jako lootbox ze hry a mimo jiné v ní najdete plátěnou vesmírnou mapu a model lodi Sanctuary 3. Pokud vás zaujala, tak si připravte 250 dolarů. Hlavně aby se ale vůbec dostala na náš trh.   

Pro PC hráče je tady ještě zpráva ohledně toho, že Borderlands 3 vyjdou nejdřív exkluzivně na Epic Games Store a na Steam dorazí až v příštím roce. Sice se to rozchází s předchozími tvrzeními Randyho Pitchforda, ale Epic očividně má co nabídnout. Na konzolích si nový díl každopádně budete moci zahrát už 13. září, stejně jako verzi na EGS.  

BL3_2K_SS_07_y9042grtyuix.jpg

Gearbox si pro nás prý schovává ještě pár překvapení, ale na jejich odhalení si budeme muset počkat na letošní veletrh E3. Vzhledem k tomu, že na něm bude spousta velkých společností chybět, tak by se Borderlands 3 mohlo zařadit mezi ty největší tituly, které tam letos uvidíme.  

Určitě si přečtěte

Články odjinud