Brněnští Madfinger Games chystají první hru pro PC. Využijí Unreal Engine 5

Brněnští Madfinger Games chystají první hru pro PC. Využijí Unreal Engine 5

Studio Madfinger Games, které známe především díky špičkovým střílečkám na mobilní zařízení, oznamuje zbrusu nový FPS titul, který tentokrát vyjde exkluzivně pro PC. Tým k tomu rozhodnutí dospěl proto, že jejich nejnovější projekt je příliš rozsáhlý a ambiciózní na to, aby ho omezovala platforma s relativně nižším hardwarovým výkonem.

Návrat k PC platformě pro tým dává smysl. Madfinger Games zaměstnává veterány videoherního průmyslu, kteří zanechali svou stopu na známých hrách, jako jsou Zaklínač 3: Divoký hon, Quantum Break, trilogie Mafia, Hidden & Dangerous 2 a série Vietcong, přičemž poslední dva tituly utvrzují v tom, že studio disponuje talentovanými tvůrci zběhlými v žánru hardcore stříleček.

resize.jpg

Studio hodlá i nadále posouvat hranice grafické kvality, a proto také mění herní engine z Unity na Unreal 5. To studiu umožní vytvořit svoji dosud největší hru se zaměřením na realismus a hardcore zážitky. „I když je pro nás těžké opustit Unity po deseti letech, Unreal 5 nám umožní dosáhnout kvality, která může konkurovat nejlepším AAA hrám na trhu,“ řekl Marek Rabas, zakladatel a CEO MADFINGER Games. „Vždycky jsem chtěl vytvářet online světy a konečně nastal ten správný čas. Bude to ultrarealistická hardcore FPS, a to my tady máme rádi!

Těšíme se na více informací.

Zdroj: TZ

Určitě si přečtěte

Články odjinud