Bude PS3 zkázou Sony?

Podle japonského časopisu Toyo Keizai může mít Sony velké problémy díky uvedení konzole PS3 na trh. Finanční poradce Merrill Lynch Japan odhadl, že cena čipu Cell, RSX a jednotky BD-ROM bude dohromady kolem 300 $, po připočtení další elektroniky vyšplhá výrobní cena konzole až k pěti stům dolarům. Předpokládá také, že kvůli nízké ceně Xbox 360 bude muset Sony nasadit cenu pro PS3 kolem čtyř set dolarů, což by jen v prvním roce prodeje znamenalo ztrátu kolem miliardy dolarů.

  

Tato ztráta je však poměrně normální marketingový krok při vydání nové konzole, protože až v dalších letech přinese přístroj zisk z licencí. Jenže zde se opět skrývá velké úskalí, neboť ve chvíli, kdy začne Xbox 360 konečně nést peníze, PS3 teprve přijde na trh. Microsoft si tak bude moci dovolit ještě snížit cenu jejich konzole a podle Merrill Lynch tak připraví Sony o další peníze z prodeje.

Na druhou stranu si Ken Kutaragi, prezident Sony Computer Entertainment, zase myslí, že cenu PS3 bude smět nasadit výše, stejně jak Sony činila u první Playstation a handheldu PSP. Oba produkty byly beznadějně vyprodány v den začátku prodeje a to i přesto, že stály výrazně více než konkurenční výrobky Nintenda. Teprve budoucnost ukáže, zda mají pravdu analytici, nebo Sony drží ještě nějaký trumf v rukávu.

Zdroj: Gamespot

Určitě si přečtěte

Články odjinud