12
Fotogalerie

Česká skákačka Bzzzt ohlašuje červencové datum vydání. Robůtek ZX8000 se pokusí zachránit Zemi

Poslední dobou jsme tady měli od českých tvůrců jednu střílečku za druhou. Karel Matějka nám tuto porci FPS akcí v červenci naředí se svojí rychlou skákačkou Bzzzt, se kterou vzdává hold klasikám z 80. let minulého století. Abychom ji ale přirovnali k současné tvorbě, tak pokud vám říkají něco hry jako Celeste, Cave Story+ nebo Owlboy, rozhodně byste si měli zapsat do svého kalendáře datum 20. července, kdy Bzzzt dorazí na Steam.

Pokud chcete vědět, do čeho jdete, můžete si už nyní vyzkoušet demoverzi. V této ochutnávce uvidíte úvodní úrovně ve světě, kde doktorka Ema spolu s profesorem Norbertem vytvořili robota ZX8000. Je pěkně mrštný a vynalézavý, což se mu bude hodit nejen u prvotních testů jeho schopností, ale také v následném boji proti šílenému vědci Badbertovi, kvůli kterému je v sázce osud celé Země. Bzzzt bude obsahovat český překlad, takže se v příběhu neztratíte ani bez znalosti angličtiny.

Když by vám nestačila digitální verze a chtěli byste si Bzzzt vystavit na poličce, tak máte možnost. Hra totiž vyjde v Xzone edici s cenovkou 499 Kč, podobně jako tomu bylo u několika dřívějších českých titulů. Vedle klíče na hru v balení najdete také sadu pohlednic, samolepky, artbook, magnetku a digitální verzi soundtracku. Tato edice se bude prodávat pouze na našem trhu a kusů není neomezeně, takže pokud chcete mít ve sbírce další velmi nadějně vypadající českou hru, není na co čekat. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud