České RPG zdarma? To je The Lost Rings!

České RPG zdarma? To je The Lost Rings!

České RPG, které si můžete upravit podle vlastních představ? A navíc v grafice, která si nezadá s grafickým zpracováním špičkových her z dob zlaté éry tohoto žánru? Jestli jste si právě mlaskli a pomysleli něco ve smyslu: „No to si nechám líbit!“ tak neváhejte a do článku šupajděte… A vy ostatní? Vy si můžete přečíst rozhovor s člověkem, který zcela zdarma vyvíjí zajímavou hru přesně podle pravidel RPG a to zcela zdarma…

Jak bys vlastně TLR tak celkově představil?

Jak jsi vlastně přišel na nápad udělat rogue-like hru?

The Lost Rings The Lost Rings

Bude mít TLR nějaký stěžejní příběh?

„Po konci Třetího věku zavládl ve Středozemi dlouhý mír. Sauron byl poražen a jeho armády rozprášeny. Lidé se postupně vraceli do svých domovů. Znovu stanulo Jezerní město, trpasličí město pod horou Erebor opět oplývalo bohatstvím a za velké slávy se Trpaslíci vrátili do svého starého města Morie, odkud vyhnali poslední Skřety a Trolly. Ti sebou však odnesli většinu bohatství nashromážděného během svých kořistnických výprav a také klenoty a zbraně zanechané v Morii před dávnými lety Trpaslíky. Mnoho z nich bylo na útěchu pobito rozzuřenými Trpaslíky, kteří si svého bohatství cení ze všeho nejvíce.

Skřeti a ostatní služebníci Zla, kteří přežili, uprchli na sever Mlžných hor do pevnosti Gundabad, kde čekali na novou příležitost. Mnoho dobrodruhů slyšelo příběhy o neuvěřitelném bohatství čekajícím v podzemních chodbách Gundabadu. Ze Severu se však žádný z nich nevrátil - přicházeli jen zvěsti o jejich hrozných osudech, o skupinách rabujících skřetů odvažujících se daleko na jih, o černokněžnících vracejících se do dlouho opuštěných hradů a o stvořeních vylézajících v noci z jeskyní Mlžných hor a z lesů Temného Hvozdu a zabíjejících vše živé.

Dlouho váhali vládcové Středozemě, protože nechtěli zatahovat své spokojené poddané do nového konfliktu a nechtěli věřit, že Zlo nebylo úplně poraženo. Nejsilnější vládce ve Středozemi, vládce Gondoru a Tvůj pán Tě vyslal jako zvěda na Sever, abys zhodnotil vážnost situace a podal o ní zprávu. Tvoje cesta je tajná a proto musíš jít sám. Cesta bude nebezpečná a proto vybral nejlepšího. Vybral Tebe!“

The Lost Rings The Lost Rings

Myslíš, že takovýto tahový dungeon může být zajímavý i pro dnešního hráče?

Ta grafika je absolutní svéráz v dobrém smyslu, ksichtíky postaviček mají jakési kouzlo =)... Bude vyšší rozlišení?

Hardwarové nároky vypadají minimálně, co?

Bude k dispozici editor levelů, událostí, lidiček, předmětů a potvor?

Je engine nějak omezen, řekněme, mapa musí být zrovna velká A x B políček, počet postav atd. nebo může být variabilní?

Překvapilo mě, co všechno už umí verze 0.05 -stmívání, počasí, náhodné generování dungeonu… Máš v zásobě další kupu nápadů?

Bude se vlastní potvora chovat podle svého skriptu a "učit" se (tj. nenechá se např. dvakrát chytit do stejné pasti, protože si prostě bude pamatovat, že na tomto políčku může dostat zásah od lučištníka, který není vidět)?

Jaký bude rozsah?

A na závěr obligátní otázečka, co rád hraješ?

Titul: The 4th Age: The Lost Rings, oficiální stránka http://www.zia.kgb.cz/CZ4thAge.htm
Žánr: rogue-like
Autor: Ondřej Zicha, Z. I. A. Systems, domovská stránka http://www.zia.kgb.cz/CZZIASys.htm
Kontakt: ozicha@atlas.cz

Určitě si přečtěte

Články odjinud