10 Easter Eggů ze StarCraft 2 – Diablo i Duke Nukem

Vtípky mají i ve vážné a srdcervoucí strategii co dělat. A že jsme občas vyprskli smíchy, nebo prchali před mocným Diablem.

Hry od Blizzardu jsou známé tím, že se v nich dočkáte tu větších, tu menších odkazů na skutečné věci, nebo jiné hry. Po dohrání kampaně jsem sice neprošel úplně všechno a pravděpodobně jsem si nevšiml všeho, ale ty nejzábavnější hlody jsem pro vás shromáždil, abyste se jimi mohli v klidu pokochat i vy – jen upozorňuji, že tento článek je spíše pro lidi, jež už kampaň dohráli a něco přehlédli – v plném kontextu totiž kdejaký vtípek vyzní mnohem lépe. Samozřejmě je vše doplněno videi a obrázky.

Lost Viking

Klasická shoot’em’up střílečka dorazila i na palubu Hyperionu, tentokrát s názvem Lost Viking – což je jak vousatý a sekeru třímající nájezdník, tak jedna z lodí ve StarCraftu 2. To pravé pomrknutí na věrné fanoušky ale spočívá v něčem trochu jiném. Lost Vikings totiž byla logická hra od Blizzardu, kterou toto studio kdysi začínalo. A je skoro stejně tuhá, jako tato vložená hříčka.

starcraft2_easteregg_01.jpg starcraft2_easteregg_02.jpg

Diablo ve StarCraftu

V misi s prostým názvem The Devil’s Playground se nachází drobný easter egg pro všechny milovníky série Diablo. Hlavní a nebezpečný boss se totiž na lávové planetě evidentně zabydlel a tak ho můžete potkat v pravém dolním rohu mapy. Ale pozor, vaši mariňáci se s ním extrémně rádi fotí!

starcraft2_easteregg_art1.jpg

Adjutant v tutoriálu

Tutorial v první StarCraftu je legendární tím, že pokud jste briefing nezavřeli do tří minut, objevil se vám recept na pečené kuře. A když je něco takového v prvním díle, druhá část ságy přece nebude jiná, ne? Tentokrát jde sice pouze o minutovou hlášku, která se zobrazí asi po minutě čekání, ale výsledek stojí za to. Mechanická poradkyně vám řekne: „Chtěla bych být velitelkou. A taky bych chtěla mít nohy.“Level 800 Elite Tauren Chieftains Rocking your Galaxy!

Reklamy propagujicí rockovou kapelu Level 800 Elite Tauren Chieftans jsou samy o sobě geniální a názvy písniček jako „Rogues do it from Behind“ nebo „Every Rose Has It’s Thor“ se nezapomínají. Na reklamu však v průběhu kampaně narazíte (pokud ne, tak jsou pro vás přiloženy screenshoty) a takřka ji nelze minout, tak proč se Taurenem zaobírat nějak více? No, protože ho už ve třetí misi můžete potkat, jak ukazuje následující video. A zjistit, že jako dopravní prostředek používá létající kadibudku :)

starcraft2_easteregg_03.jpg starcraft2_easteregg_04.jpgHlášky jednotek

Pokud jste ve třetím Warcraftu klikali na jednotky, občas jste se dočkali velmi pěkných a se hrou zdánlivě nesouvisejících hlášek. Nejinak je tomu i ve StarCraftu a takový Mariňák je toho živou připomínkou – otázky typu: „Kde se má v tom skafandru člověk vychcat?“ nenechají jedinou bránici v klidu. Tak si klikejte a koukejte.

Tančící Night-elfka v baru na Hyperionu

World of Warcraft samozřejmě nemůže být zastoupen jen drsnou metalovou krávou, ale i nějakým tím něžnějším pohlavím. Jim Raynor si v baru vydržuje hologram tancující Night-Elfky, která se občas objeví i v misích při stejných pohybek. Úsměvné pomrknutí u něhož si dlouho říkáte, jestli vás nešálí zrak.Apple to má občas těžké

Přestože je StarCraft 2 jedna z mála her (a Blizzard jedna z mála firem), které podporují platformu Mac, neodpustí si tvůrci ani několik narážek na svého chlebodárce. Dokonalé narážky na iCruiser a zvláštní, avšak povedená, reklama na iGun proto příjemně polechtá bránici. Problém je, že vám ji u prohlížení billboardů občas rozpárá Zerg.

starcraft2_easteregg_05.jpg starcraft2_easteregg_06.jpg

Achievementy

Lovení prestižních ocenění a přidávání bodů na Battle.net profil není pouze tvrdou dřinou, ale i dobrou zábavou, zvláště když se k tomu přidají humorné názvy některých z nich. Citace z Pána Prstenů (Achievementy s názvy „Můj miláššek“ a „NEPROJDEŠ DÁL!“) nebo Smrtonosné Pasti (Yippee-ki-yay) ostatně svědčí o filmové zdatnosti autorů.

starcraft2_easteregg_07.jpg starcraft2_easteregg_08.jpg

Duke Nukem Forever

Zdá se, že v letech, kdy se odehrává StarCraft, se konečně dočká vydání i Duke Nukem Forever. Jak jinak si vyvětlit, že Tychus v jedné z misí použije legendární hlášku „It’s time to kick-ass and chew bubblegum. And I’m all outta gum.“ Každopádně se těšíme přibližně na rok 2490, kdy se blonďáka konečně dočkají aspoň naše děti. Tedy praprapraprapraprapravnoučata.

starcraft2_easteregg_art2.jpg

Tancující pěchota

Jeden z easter eggů, který se vyskytoval už v betaverzi hry zahrnuje šílené křepčení Terranské pěchoty. Video myslím mluví samo za sebe, jen ještě dodám, že sami můžete jednotky přinutit ke křepčení tak, že je označíte a do chatu napíšete /cheer.

A co vy, nenašli jste zde svůj oblíbený easter egg, nebo jste prostě přišli ještě na něco dalšího? Neváhejte to sdělit nám i ostatním v diskuzi a zasmějme se společně nad dalšími vtípky!

Dostupné pro: PC
Žánr: Strategie | RTS
Výrobce: Blizzard Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 27. července 2010
 • Příběh a postavy
 • Originální mise
 • Znovuhratelnost
 • Zakomponování achievementů
 • Editor
 • Online služby
 • Nejasnosti u upgradů
 • Příliš velký zoom a UI
Související články
 1. Frajeřinky ve Starcraft 2 editoru – Tetris nebo třeba Metal Slug
 2. Dojmy: Starcraft 2: Wings of Liberty – sakra, už bylo na čase
 3. Reportáž: StarCraft 2 launch – splněný sen
 4. 5 důvodů, proč se stal Starcraft legendou

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 16 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Gran Turismo Sport - návrat klasiky (recenze)

Gran Turismo Sport - návrat klasiky (r…

Ikona závodních her konečně dorazila na startovní čáru a nás nezajímá nic jiného než zjistit, zda se jedná o „návrat krále“, nebo o naleštěné zklamání.

22.  10.  2017 | | 13 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A