10 Easter Eggů ze StarCraft 2 – Diablo i Duke Nukem

vytisknout velikost písma
Vtípky mají i ve vážné a srdcervoucí strategii co dělat. A že jsme občas vyprskli smíchy, nebo prchali před mocným Diablem.

Hry od Blizzardu jsou známé tím, že se v nich dočkáte tu větších, tu menších odkazů na skutečné věci, nebo jiné hry. Po dohrání kampaně jsem sice neprošel úplně všechno a pravděpodobně jsem si nevšiml všeho, ale ty nejzábavnější hlody jsem pro vás shromáždil, abyste se jimi mohli v klidu pokochat i vy – jen upozorňuji, že tento článek je spíše pro lidi, jež už kampaň dohráli a něco přehlédli – v plném kontextu totiž kdejaký vtípek vyzní mnohem lépe. Samozřejmě je vše doplněno videi a obrázky.

Lost Viking

Klasická shoot’em’up střílečka dorazila i na palubu Hyperionu, tentokrát s názvem Lost Viking – což je jak vousatý a sekeru třímající nájezdník, tak jedna z lodí ve StarCraftu 2. To pravé pomrknutí na věrné fanoušky ale spočívá v něčem trochu jiném. Lost Vikings totiž byla logická hra od Blizzardu, kterou toto studio kdysi začínalo. A je skoro stejně tuhá, jako tato vložená hříčka.

starcraft2_easteregg_01.jpg starcraft2_easteregg_02.jpg

Diablo ve StarCraftu

V misi s prostým názvem The Devil’s Playground se nachází drobný easter egg pro všechny milovníky série Diablo. Hlavní a nebezpečný boss se totiž na lávové planetě evidentně zabydlel a tak ho můžete potkat v pravém dolním rohu mapy. Ale pozor, vaši mariňáci se s ním extrémně rádi fotí!

starcraft2_easteregg_art1.jpg

Adjutant v tutoriálu

Tutorial v první StarCraftu je legendární tím, že pokud jste briefing nezavřeli do tří minut, objevil se vám recept na pečené kuře. A když je něco takového v prvním díle, druhá část ságy přece nebude jiná, ne? Tentokrát jde sice pouze o minutovou hlášku, která se zobrazí asi po minutě čekání, ale výsledek stojí za to. Mechanická poradkyně vám řekne: „Chtěla bych být velitelkou. A taky bych chtěla mít nohy.“Level 800 Elite Tauren Chieftains Rocking your Galaxy!

Reklamy propagujicí rockovou kapelu Level 800 Elite Tauren Chieftans jsou samy o sobě geniální a názvy písniček jako „Rogues do it from Behind“ nebo „Every Rose Has It’s Thor“ se nezapomínají. Na reklamu však v průběhu kampaně narazíte (pokud ne, tak jsou pro vás přiloženy screenshoty) a takřka ji nelze minout, tak proč se Taurenem zaobírat nějak více? No, protože ho už ve třetí misi můžete potkat, jak ukazuje následující video. A zjistit, že jako dopravní prostředek používá létající kadibudku :)

starcraft2_easteregg_03.jpg starcraft2_easteregg_04.jpgHlášky jednotek

Pokud jste ve třetím Warcraftu klikali na jednotky, občas jste se dočkali velmi pěkných a se hrou zdánlivě nesouvisejících hlášek. Nejinak je tomu i ve StarCraftu a takový Mariňák je toho živou připomínkou – otázky typu: „Kde se má v tom skafandru člověk vychcat?“ nenechají jedinou bránici v klidu. Tak si klikejte a koukejte.

Tančící Night-elfka v baru na Hyperionu

World of Warcraft samozřejmě nemůže být zastoupen jen drsnou metalovou krávou, ale i nějakým tím něžnějším pohlavím. Jim Raynor si v baru vydržuje hologram tancující Night-Elfky, která se občas objeví i v misích při stejných pohybek. Úsměvné pomrknutí u něhož si dlouho říkáte, jestli vás nešálí zrak.Apple to má občas těžké

Přestože je StarCraft 2 jedna z mála her (a Blizzard jedna z mála firem), které podporují platformu Mac, neodpustí si tvůrci ani několik narážek na svého chlebodárce. Dokonalé narážky na iCruiser a zvláštní, avšak povedená, reklama na iGun proto příjemně polechtá bránici. Problém je, že vám ji u prohlížení billboardů občas rozpárá Zerg.

starcraft2_easteregg_05.jpg starcraft2_easteregg_06.jpg

Achievementy

Lovení prestižních ocenění a přidávání bodů na Battle.net profil není pouze tvrdou dřinou, ale i dobrou zábavou, zvláště když se k tomu přidají humorné názvy některých z nich. Citace z Pána Prstenů (Achievementy s názvy „Můj miláššek“ a „NEPROJDEŠ DÁL!“) nebo Smrtonosné Pasti (Yippee-ki-yay) ostatně svědčí o filmové zdatnosti autorů.

starcraft2_easteregg_07.jpg starcraft2_easteregg_08.jpg

Duke Nukem Forever

Zdá se, že v letech, kdy se odehrává StarCraft, se konečně dočká vydání i Duke Nukem Forever. Jak jinak si vyvětlit, že Tychus v jedné z misí použije legendární hlášku „It’s time to kick-ass and chew bubblegum. And I’m all outta gum.“ Každopádně se těšíme přibližně na rok 2490, kdy se blonďáka konečně dočkají aspoň naše děti. Tedy praprapraprapraprapravnoučata.

starcraft2_easteregg_art2.jpg

Tancující pěchota

Jeden z easter eggů, který se vyskytoval už v betaverzi hry zahrnuje šílené křepčení Terranské pěchoty. Video myslím mluví samo za sebe, jen ještě dodám, že sami můžete jednotky přinutit ke křepčení tak, že je označíte a do chatu napíšete /cheer.

A co vy, nenašli jste zde svůj oblíbený easter egg, nebo jste prostě přišli ještě na něco dalšího? Neváhejte to sdělit nám i ostatním v diskuzi a zasmějme se společně nad dalšími vtípky!

Dostupné pro: PC
Žánr: Strategie | RTS
Výrobce: Blizzard Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 27. července 2010
 • Příběh a postavy
 • Originální mise
 • Znovuhratelnost
 • Zakomponování achievementů
 • Editor
 • Online služby
 • Nejasnosti u upgradů
 • Příliš velký zoom a UI
Související články
 1. Frajeřinky ve Starcraft 2 editoru – Tetris nebo třeba Metal Slug
 2. Dojmy: Starcraft 2: Wings of Liberty – sakra, už bylo na čase
 3. Reportáž: StarCraft 2 launch – splněný sen
 4. 5 důvodů, proč se stal Starcraft legendou

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

včera | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A