10 nejhrůznějších padouchů v dobrodružných hrách

Každý hrdina má svého osudového zloducha. Vydali jsme se do herní historie a vybrali ty, kteří dokázaly právem nahnat husí kůži.
10 nejhrůznějších padouchů v dobrodružných hrách

9. Dragoth

Výskyt: Dungeon Master 2: Legend of Skullkeep

Tvůrci: FTL Games

Poslání: Moc, ovládnutí světa

Schopnosti: Síla, kouzla

Dungeon Master 2 byl vytvořen v roce 1993, my se ho ale dočkali až v roce 1995, což byla chyba, protože tou dobou už tu bylo několik dalších her na srovnání, jako například Lands of Lore, nebo Stonekeep. Nicméně jedno té hře upřít nelze, atmosféra byla na tu doby lepší než u obou jmenovaných her. Alespoň venkovní lokace. U těch vnitřních už to trochu skřípalo.

dm2art4.jpgdm2art7.jpg

V případě hlavního padoucha, který se ukryl v oblacích nad Skullkeepem, se jednalo o tradičního nepřítele ve všech jeho podobách. Na hrdiny se nepřišel ani jednou podívat, pouze na ně posílal jednu vlnu nepřátel za druhou.

Dungeon Master 2 byla jednou z her, kde se očekávalo pokračování, které bohužel nikdy nevyšlo. Což byla velká škoda. Komplexnost a atmosféra hry dokonce předčila i krásnou grafiku od konkurenčních herních sérií. Alespoň, že i v této době zase začaly vycházet podobné hry díky úspěchu hry Legend of Grimrock.