10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

Od mala jsem měl rád strašidelné záležitosti. Nejdříve knihy a filmy, později přišly hry. Když jsem v roce 1997 hrál u kamaráda Resident Evil na v Čechách tehdy zbrusu nové mašince jménem Sony Playstation, vznikla jakási chemická reakce a já jsem zcela propadl žánru jménem survival horor.

Při přípravě tohoto článku jsem sváděl tak trochu vnitřní souboj, protože vybrat deset nejstrašidelnějších titulů ze záplavy hororových her, které jsem za celý život hrál, byl opravdu šibeniční úkol. Záměrně jsem nezařadil žádnou z her typu Amnesia. Netvrdím, že se jedná o špatné kousky, ale walking simulátory na mě zkrátka nikdy nefungovaly.

Fakt, že čtete tyto řádky značí, že jsem to dotáhl do konce a pevně věřím, že tento seznam alespoň trochu rozšíří vaše herní obzory.

Silent Hill 2

Už první Silent Hill předvedl ve své době něco zcela nevídaného. Více než na laciné lekačky vsadil na psychologický horor a všudypřítomná mlha, která byla do hry implementována s cílem snížit hardwarovou náročnost, nakonec jen dokreslila úžasnou atmosféru.

sh2.jpgsh23.jpgsilenthill2.jpg

Když v roce 2001 vyšel druhý díl pro PS2 a Xbox, předčil svého předchůdce takřka ve všech směrech. Fantastická a dodnes i velmi koukatelná grafika navíc nabízela místy až filmový zážitek.

Hororový Silent Hill na Source enginu vypadá famózně (galerie)

Hororový Silent Hill na Source enginu vypadá famózně (galerie)

Hlavní hrdina James Sunderland se ocitá ve městě Silent Hill, odkud obdržel dopis od své ženy Mary. Mohl by tak začínat i příběh z „červené knihovny“, ale to by Mary nesměla být tři roky po smrti. Na Jamese čeká ve městě spoustu překážek, které mu znesnadní hledání pravdy, a kromě monster se bude muset utkat také se sebou samým.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 7 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |