10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

Diskuze čtenářů k článku

kazeasch  |  03. 01. 2021 10:44

Původní XONE že je obrovský? A co je pak PS5? I použití slova "gigantický" by bylo slabé.
Každopádně není pravda, že by se původní XONE nedal koupit bez Kinectu. Verze bez Kinectu stála o nějakou stovku méně než PS4, a verze s Kinectem byla o cca 2k dražší. Sám jsem řešil dilema, jestli koupit tu s Kinectem, která byla o cca 2 tis dražší. A nakonec si ji vzal. To, že zrušení Kinectu byla podpásovka ale musím kvitovat. Jeden z důvodů, proč jsem po kinectu sáhl bylo i ovládání hlasem, které ale během prvních snad dvou let zařízli, a tím že X a S už byly jen bez Kinectu, tak to byl definitvní konec. Vlastně neznám jinou hru pro kinect než Kinect sports Rivals (ale na druhou stranu, i tahle hra samotná za ten příplatek stála).

A co se týče Falloutu, tak z toho je mi skutečně smutno. Problémem totiž nebyl Fallout, ale fakt, že se bohužel generické bezduché hovadiny typu Doom či Wolfenstein označují za skvělé. Pak je logické, že když se objeví hra kde je potřeba více, než kosit všechno co se pohne, tak z toho mají lidi osypky. Když se to zkombinuje s faktickou neznalostí a nepochopení základní premisy Falloutu, a zároveň idiocií hráčů zneužívajících bugy, a také idiocií těch, co pak hlásají že někdo byl zabanován za objevení bugu, zatímco byl ve skutečnosti zabanován za jeho zneužívání, tak je z toho logicky průšvih. Ale průšvih z toho udělali pseudofanoušci a rádoby hráči, ne Bethesda. No ale pak se člověk nemůže divit, že v žebříčcích toho nejlepšího co může člověk hrát, jsou 20 let staré hry, když v okamžiku kdy vyjde dobrá hra, tak se poplive, protože není stejná jako 99 % toho ostatního (co stojí za prd).

 |   |  Odpovědět
avatar
03. 01. 2021 11:08

Xbox One šel původně koupit opravdu pouze s Kinectem. Levnější verze bez Kinectu se objevila až později. Posílám pár článků jako důkaz:

Doupě: https://doupe.zive.cz/clanek/microsoft-oznamil-...

diit: https://diit.cz/clanek/xbox-one-bez-kinectu

CDR: https://cdr.cz/clanek/xbox-one-unbundle-...

Eurogamer: https://www.eurogamer.cz/articles/2014-05-13-brzy-...

Nicméně přidávám do článku zmínku o tom, že možnost ho koupit bez Kinectu se objevila až později. Možná zde došlo pouze ke vzájemnému nepochopení.

 |   |  Odpovědět
kazeasch  |  03. 01. 2021 11:45

Uznávám, že na prodlevu mezi verzemi jsem zapomněl. Ale nepřijde vám jako celkem zásadní rozdíl, že původně v tom článku bylo, že se původní Xbox nedal koupit bez Kinectu vůbec, a po přidání jedné větičky je z toho najednou že se nedal bez Kinectu koupit jen pár měsíců? :)

(btw: Díky za čtení komentářů. Je fajn když se autor stará o svá díla.)

 |   |  Odpovědět
avatar
03. 01. 2021 13:11

Ono to v hlavním významu ve skutečnosti nehraje velkou roli. Původní věta zněla: "Původní Xbox One je obrovský, docela hlučný a mohli jste si ho koupit jen s Kinectem, což jeho cenu masivně zvýšilo." Je tam stanoveno "mohli". Pořád si můžete koupit původní Xbox One, každopádně nyní si ho můžete koupit i bez Kinectu. Pouze kdysi jste si ho mohli koupit jen s Kinectem.

Je to jak kdyby někdo napsal, že Tomáš Garrigue Masaryk byl profesorem v Rakousku-Uhersku a někdo oponoval, že to není pravda, protože byl československým prezidentem. Obojí je pravda, jen záleží kdy.

Zároveň bych chtěl dodat, že ačkoli to bylo jen "několik měsíců", rozhodně to byla zásadní doba. Xbox Series X a PS5 ukazují, že mnoho lidí si chce novou konzoli koupit okamžitě a jsou neustále vyprodané. Takže tu máte hodně lidí, co si muselo koupit Kinect, když chtělo Xbox One (včetně mě, já si ho koupil ještě z Německa, když se v Česku neprodával). Přesto by ale Kinect mezi zápory byl, i kdyby tam tohle donucování nebylo.

Rozhodně ale děkuji za upozornění. Je lepší to mít specifikované. Chápu, v čem byla věta matoucí.

 |   |  Odpovědět
Dr.Sid  |  03. 01. 2021 13:10

Refundy resi problem demoverzi dostatecne. I tak hry obsahuji dlouho prology pro novinare, ktere jinak hru casto dost narusuji ..

 |   |  Odpovědět
Eidž  |  03. 01. 2021 14:34

Souhlas,kinect, respektive jeho úplné ignorování je nehorázné. Přitom malé děti právě ovládání pohybem baví. Nepotřebujete přitom obrovskou mega hru, ale jednoduchou hru - prostý pohyb vpřed, nějaké překážky.
A další - hry na kinect jsou stále nehorázně drahé. Ve slevě se občas objeví i nová nekinect hra do 500 Kč (teď třeba overcooked2). Ale Kinect sports pořád 1200 Kč. Nebo Just Dance přes tisícovku.
Škoda, škoda, škoda. Z kinectu nemusel být trhák roku, ale jeho úplné zaříznutí, při rozměru a možnostech MS je smutné.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play