10 osobností české herní scény, které byste měli znát

České vývojářské firmy nemají co do velikosti šanci konkurovat těm opravdu velkým zahraničním. I tak ale máme pár osobností, které stojí za to znát.
10 osobností české herní scény, které byste měli znát

10. Miroslav Fídler a Tomáš Rylek

Dvě třetiny Zlatého trojúhelníku, aneb Ti první, kdo začal dělat hry na domácích počítačích. Bohužel se nedá moc dobře dohledat, kde teď jsou a co dělají, nemůžeme je ale nezmínit. Fídler, Rylek a Fuka se skamarádili ve Svazarmu, kde původně ani neměli k dispozici počítač. Programovali tedy na čtverečkovaný papír a základy se naučili na vědecké kalkulačce. Docela těžko uvěřitelné, ale bohužel. Počítače je bavily natolik, že kromě poflakování a mluvení o nich se i scházeli na celé víkendy, kde programovali. Každý vlastní hru.

286640-golden-triangle-upravenoclanek-653x367.jpg

3-belegost.jpg322254-87-061-2520x1680.jpgzx_Tetris_2_1990_Fuxoft_128K.gif

Parta tří kluků začala z legrace sama sobě říkat Zlatý trojúhelník, což jim také zůstalo a pod tímhle názvem je každý hráč zná (nebo o nich aspoň slyšel). První počítač, který měli k dispozici a který také za něco stál, byl ZX Spectrum, na kterém vznikly prakticky všechny jejich hry. Z Trojúhelníku byl ale asi nejslavnější Fuka, a také tak zůstal. Fídler s Rylkem po roce 89 tak nějak zmizeli z veřejného života.