10 plných her pro dlouhé podzimní večery!

Ruka osudu zasáhla a tak vás dnes výjimečně nečeká přehled pětice plných her, které se na stránkách Doupěte měly objevit v průběhu minulého týdne. Snad tedy nepohrdnete malou náhražkou v podobě desítky nejlepších hříček, které jsme vám v uplynulých několika měsících nabídli. Neváhejte tedy a nahlédněte do vybrané společnosti těch nejkvalitnějších titulů!
10 plných her pro dlouhé podzimní večery!

Jak si jistě pravidelní čtenáři Doupěte minulý týden stačili všimnout, v průběhu pěti pracovních dnů jste se dočkali pouhých dvou plných her - důvodem byly technické problémy Michala Aclera, který se potýkal s neposlušným systémem na svém domácím PC. Při této příležitosti jsme se tedy rozhodli přinést vám výběr deseti nejlepších a nejkvalitnějších plných her, které jste mohli za dobu existence článku "Týden v rubrice Plné hry" na stránkách Doupěte najít. Rád bych upozornil, že hry jsou řazeny pouze podle abecedy. Na závěr mi nezbývá, než vám popřát příjemné pochutnání.

Beertender 2 - pivní pochutina

A začneme vychlazenou sklenicí piva. Dnešní první hra je totiž určena především milovníkům tohoto slastného moku, který patří v České republice mezi klasické pochutiny. Titul Beertender, vlastně jeho druhé pokračování, o němž tu bude právě dnes řeč, vás zavede do světa pohostinství, barů a hospod. Vžijete se do role místního barmana, prožívat s ním budete strasti nelehkého to povolání.

Vaším úkolem bude jediné - zásobovat všechny hosty dostatkem piva. Není to ovšem až tak jednoduché. Váš bar je tvořen čtyřmi pulty, kolem nichž chodí samotní hosté, a z několika píp a sklenic. Návštěvníci a zákaznici vašeho zařízení se v průběhu hry neustále pohybují směrem k vám, pokud jim však pošlete sklenici vychlazeného piva, začnou je pít a v tom okamžiku ustupovat zpět, na startovní čáru. Nakonec, pokud jste opravdu šikovní, se vám podaří vyštvat hosty až ven, pryč z vašeho pohostinství.

Krom rozesílání sklenic je však musíte také po nezbedných hostech chytat. Pokud by nějaká spadla na zem a rozbila se, ztrácíte jeden ze svých třech životů. Občas se dočkáte i nějakých bonusů v podobě drobného spropitného, které zvýší vaše celkové skóre. Zpracování hry je výborné, týká se to grafiky i o zvučení. (Více…)

Dark Konflikt - skvělá realtime strategie!

Krátké místo dnes věnujeme také jednomu zástupci žánru realtime strategií, mezi které se plná hra Dark Konflikt bezpochyby řadí. Ta vám nabídne hned několik rozmanitých módů, chybět nebude ani klasická kampaň či multiplayer!

Již zmiňovaná kampaň obsahuje zhruba 10 misí, přičemž každá je doplněna krátkým úvodním briefingem. Nevyhnete se v nich čisté akci a to zejména v počátečních fázích hry, později přijde na řadu také budování základny a trocha strategického uvažování. Budov, stejně jako jednotek, nabízí hra nepočítaně, pro své hrátky si tak vybere snad opravdu každý.

I po stránce zpracování je na tom titul Dark Konflikt velmi dobře. Grafika je vcelku působivá, hra vyniká zejména dokonale přehlednými mapami. Hledáte-li tedy nějakou kvalitní realtime strategie na dlouhé večery a nechce se vám investovat několik stovek korun do komerčního titulu, mohl by být projekt Dark Konflikt tím pravým kandidátem. (Více…)

Pac-Manhattan - novátorský PacMan v ulicích New Yorku

Jak se stalo ostatně zvykem, nemůže ani v dnešních přehled chybět předělávka některé z klasik dob nedávno minulých. Stejným titulem nového "klonu" se honosí také počin Pac-Manhattan, z jehož názvu si již můžete udělat jasnou představu o základním konceptu hry.

Jak jistě nemalý počet z vás z předchozí věty vytušil, opět tu máme variace populárního PacMana. Sbírání kuliček, které je náplní této hry, se však tentokráte přesune z nepohodlných a nezajímavých bludišť přímo do ulic Manhattanu. Před výčtem dalších novinek, které s sebou Pac-Manhattan přináší, vám však dlužím alespoň krátkou zmínku o základním konceptu hry. Vězte tedy, že vaším úkolem je posbírat co nejvíce všude se povalujících kuliček a získat tak co možná nejvyšší skóre.

Nyní k oněm zmiňovaným novinkám - hlavní je možnost s vaší postavičkou nejen pobíhat, ale také skákat Samotné kuličky se navíc díky přítomnosti stále jezdících aut obnovují, chybět nemohou ani kuličky speciální, díky nimž získáte některou z mnoha speciálních vlastností.

Přichází čas zhodnocení - a nutno podotknout, že i přes na začátku příspěvku udělený titul dalšího klonu s sebou titul Pac-Manhattan přinesl zajímavou sbírku novinek zpestřujících nápaditý základní koncept pradávného PacMana. Jedinou vadou na kráse je tak fakt, že pro plynulý běh hry je podle údajů samotného autora potřeba osobní počítač s procesorem o frekvenci 650 MHz a 3D grafickou kartu. (Více…)

Phobia III: Edge of Humanity - parádní akční hra

Mezi freeware smetánkou se čas od času najde projekt takové kvality, že by mu mnohé, za plnohodnotné komerční tituly vydávané hry, mohly jen tiše závidět. Členem této elity je i titul Phobia III: Edge of Humanity, již třetí díl poměrně populární série. Popis této hry by v pravdě vydal na plnohodnotnou recenzi, proto vás se všemi fakty seznámím hezky stručně.

Sami se tedy vžijete do role vojáka samotáře, který musí čelit hordám nepřátel, které tentokrát zastupují nevyzpytatelní mimozemšťané. Čekají na vás celkem dva módy - tréninky, který vás naučí základy hry a jsou tedy slušnou průpravou, a samotné mise, což je ve své podstatě kampaň se vším všudy. Misí na vás čeká celkem šest. Není to číslo nikterak závratné, ve své podstatě spíše nicotné, díky jejich rozsáhlosti vás však samotná hra zaměstná na dostatečně dlouhou dobu. Stažení tohoto titulu tak zcela jistě litovat nebudete.

A co je náplní samotných misí? V první řadě jsou vaším cílem všudypřítomní mimozemšťané, kteří vám sami o sobě nadělají nemálo starostí. Každý level je však jedinečný a liší se v mnoha ohledech. To je rozhodně plus, které vypovídá o kvalitách titulu Phobia III: Edge of Humanity. Krom jiného na vás pak čeká také multiplayer. A tak jediným vyloženým záporem této ve skrze skvělé plné hry je její velikost, která dosahuje takřka 90 MB. Ale jak se říká - každá sranda něco stojí. (Více…)

Platt! WM Edition - fotbalové Člověče, nezlob se

Fotbalové mistrovství světa zná své vítěze i poražené, nastává čas bilancování. My se tu však nebudeme zabývat fotbalem jako takovým, ale nejnovějším titulem jím inspirovaným. Jistě se mezi vámi nenajdou tací, kteří by ve svém životě nikdy neslyšeli či neviděli známou stolní hru "Člověče, nezlob se". A co vznikne spojením této hry a fotbalu? No přece titul Platt! WM Edition.

Samotná hra je určen pro jednoho až čtyři hráče, můžete tak pořádat rodinné klání či jakési odlehčené mistrovství světa. Jako soupeř vám však může posloužit i samotný počítač. K dispozici máte čtyři týmy, povětšinou fotbalových mocností - Brazílie, Německo, Francie a Nizozemí. Trochu mě překvapila existence Nizozemska v tomto seznamu - to se totiž letošního mistrovství světa v kopané stejně jako český národní tým nezúčastnilo. Pravidla klání jsou veskrze jednoduchá a nijak se neliší od těch klasických ve hře Člověče, nezlob se. Trochu otrávit vás snad mohou pouze pomalé tahy soupeřů.

Co se týče zpracování titul Platt! WM Edition doslova a do písmene exceluje. Grafika je plně 3D, působí opravdu úchvatně. Nejinak je tomu i u zvuků, jednotlivé týmy navíc při hře pokřikují - zaujmou vás například Francouzi a jejich zvláštní akcent. Nic bohužel není dokonalé. Pokud si chcete titul Platt! WM Edition pořídit,.budete muset zaplatit cenu v podobě velikosti 15 MB. (Více…)

Racer - česká závodní perla

Do našeho seznamu si tentokráte našla cestu i kvalitní závodní hra, která se může mimo jiné pochlubit kompletní českou lokalizací. Máte-li rádi závody automobilů, pak je tento titul tím pravým kandidátem pro vás.

Hrát můžete nejen sami, ale díky funkci split-screen také s někým dalším u jednoho PC. Připraveno je hned několik rozmanitých módů, mezi kterými nechybí ani klasická kariéra. Jistě netřeba příliš rozvádět, co že je vaším úkolem právě v tomto módu. Ano, vypracovat se z neschopného pilota začátečníka až po nejjasněji svítící hvězdičku na poli závodů rychlých kol. K tomuto úspěchu však vede trnitá cesta, kterou budete muset kousek po kousku projít i vy sami. Úspěchu samozřejmě nemůžete dosáhnout jinak než závoděním. Za dobrý výsledek navíc inkasujete peněžní odměnu, kterou můžete dále investovat do nákupu nových dílů pro stávající vůz. Pokud jste opravdu pilní, můžete si bez větších problémů časem vydělat i na kompletně nové auto - těch hra nabízí celkově 25.

Skvělé je i zpracování. Po grafické stránce je vše perfektní, autoři si při vývoji vyhráli opravdu i s tím nejmenším detailem. Výborné jsou i zvuky, pouze zvolený styl hudby k závodní hře typu Racer příliš nepasuje. Nevýhodou hry je její větší velikost  - 15 MB. Kdo však koupí (respektive stáhne), může si být jist, že neprohloupí! (Více…)

Schwooshball Challenge - netradiční, ale zábavný sport

Titul Schwooshball Challenge mohu bez jakékoliv nadsázky zařadit do škatulky sportovních simulací, i když v pravdě velmi netradičních, se kterými se v reálném životě setkáte jen stěží. O to více by vás tak mohla zaujmout tato plná hra, jejíž námětové kořeny bychom mohli hledat v klasickém tenisu.

Samotná hra se odehrává na zajímavém kurtu ve futuristickém provedení, který je rozdělen jakousi virtuální sítí. Krom raket, které drží vaše postavička i její soupeř v ruce, se jako vždy dočkáte poletujícího míčku. Ten musíte odpalovat přes síť tak, aby jej soupeř nestačil vybrat a balónek tak skončil v jednom z terčů za jeho zády. Snahou vašeho konkurenta je vyprovodit vás z kurtu stejnými prostředky, tedy obratností a rychlou reakcí. Hra končí v okamžiku, kdy se jednomu z aktérů tohoto klání podaří dosáhnout stanoveného skóre. To se nastavuje ještě před spuštěním hry, voleb na vás však čeká ještě mnohem více.

O grafice si můžete udělat obrázek z našeho screenshotu, i přes své relativní stáří (hra Schwooshball Challenge vznikla totiž již v roce 1996) působí stále velmi pěkně, vaše oči jí nepohrdnou. Vyloučit však nelze problémy se stabilitou a to zejména v případě novějších systémů, které v době zrodu této hry zákonitě neexistovaly. (Více…)

Smoke Attack - v boji proti bezohledným kuřákům

Také jste již zažili ten pocit bezmocnosti a zároveň nevole a naštvání z bezohledných kuřáků? Myslím, že s podobnou situací se ve svém životě setkal takřka každý, zejména pak ti z řad fanatických odpůrců tohoto dnes již zcela běžného fenoménu. Ať už máte na kouření jakýkoliv názor, dnešní plná hra ideově čerpá právě z něj.

Německá firma Phenomedia AG (která je mimo jiné zodpovědná za sérii Moorhuhn) totiž vypustila do světa nový titul Smoke Attack. Ten vám dává jedinečnou možnost vžít se do role neohroženého hrdiny a coby spasitel lidského zdraví musíte vykonat jediné - vymýtit ze světa všechny až nápadně cigaretami zapáchající nepřátele.

Při svých toulkách a hledání dalších obětí navštívíte mnoho rozmanitých prostředí, to vše umocňuje ještě skvělý vizuální zážitek. Kromě zabíjení samotných nepřátel budete muset čas od času také sbírat drobné předměty, stejně jako kupříkladu identifikační karty, které vám otevřou přístup do dalších pasáží jednotlivých lokací. (Více…)

Vigilante - v boji proti pouličním gangům

Titul Vigilante se řadí mezi simulace pouličních bitek, kterých se s železnou pravidelností účastní členové mnoha názorových skupin. Nejinak je tomu samozřejmě i v České republice. Vy budete muset tentokrát vzít spravedlnost do svých rukou a coby novodobý nástupce nepopulární a nemoderní policie zastavit ono nekončící násilí.

Vaše schopnosti se však nepodobají supermanovi a tak se musíte snažit především přežít, což není při neustálém náporu nových rozzuřených nepřátel zrovna jednoduché. Každého z mnoha typů nepřátel tak budete samozřejmě muset vyřídit, mezi vaše schopnosti patří dva základní údery - rukama a kopy nohama. Díky speciálním kombinacím můžete vytvářet také specifické pohyby, více vám napoví manuál. Využít můžete také zbraně.

Slušná je i nabídka módů, které samozřejmě vévodí klasická kariéra. Vyzkoušet si však můžete také trénink, který prověří vaše schopnosti a také se možná něčemu přiučíte. Omezeni jste pouze počtem životů, po jejich vyčerpání se vypočítá celkové skóre byli-li jste dostatečně úspěšní, dostanete možnost zapsat se do tabulky nejlepších hráčů. Celkově je tedy titul Vigilante rozhodně zajímavou a v neposlední řadě také kvalitní akční hrou. (Více..)

Život není krásný - krvavá pomsta

V poslední době jsme svědky stále většího množství plných her, jejichž zrod se odehrál na území naší malé republiky. Podobný je samozřejmě také případ titulu Život není krásný, jejíž název jasně hovoří o tom, že žádné pozitivní téma nás tentokráte nečeká.

Vypovídá o tom již nástin příběhu. Vžijete se tak do role v minulosti vcelku úspěšného zaměstnance nejmenované firmy. Vaše vlastní přítelkyně však měla poměr se šéfem fabriky a tak jste se ocitl na dlažbě - bez práce. Dál už to pokračuje dle zaběhnutého scénáře - drogy, chlast, hulení. Nastává však čas odplaty. A tu vykonáte vy sami!

Vaším úkolem tak bude najít vilu bývalého zaměstnavatele a pomstít se mu. Byť to možná zní na první pohled opravdu jednoduše, není všechno zlato, co se třpytí. Dohrát titul Život není krásný vám tak zabere opravdu notnou chvíli, což je jistě pozitivní zjištění. Čeká na vás častá konverzace s kolemjdoucími i známými, sbírání a používání předmětů a tak dále. Život není krásný je tedy výborným dílkem, které vás i přes svou zjevnou brutalitu bezpochyby zaujme. (Více…)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |