10 RPG her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Máme tu rok 2012, což znamená i novou várku chystaných her. Prošli jsme si seznam RPG her a vybrali ty nejslibnější.
10 RPG her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Už jsme vám představili 11 nejslibnějších stříleček, kterých se letos dočkáme, následovalo 10 third person akcí a dnes pokračujeme dalším oblíbeným žánrem, RPG. Jedna z her je MMORPG, ale to by snad nemělo tolik vadit. Stejně jako minule jsou hry seřazeny podle data vydání, najdete u nich i platformy, na které jsou určeny. Je docela možné, že se letos dočkáme podařené hry, která v tomto seznamu není a zároveň nemusí všechny zde vybrané hry vyjít skutečně letos, ale to už je riziko předvídání budoucnosti.

Final Fantasy XIII-2

Platformy: X360, PS3
Datum vydání: 3. února

Po Final Fantasy X-2 teprve druhé přímé pokračování hry ze slavné JRPG série Final Fantasy. Pravda, minulý pokus moc dobře nevyšel a X-2 udělala desátému dílu spíš ostudu. Tentokrát by to však mohlo dopadnout lépe, protože první hodnocení jsou pozitivní. A co jsme si měli možnost vyzkoušet poměrně čerstvou demoverzi, z herního hlediska to vypadá vážně dobře. V hlavní roli bude tentokrát dívka, kterou jste minule zachránili, Serah. Ta společně s novým hrdinou hledá svoji sestru Lightning. Tvůrci slíbili vylepšit všechny chyby, které byly vytýkány FF XIII, takže se dočkáme lepšího level designu a více herních prvků. Jediné obavy tak máme z příběhu. Ale snad to taková hrůza nebude.

VIDEO: 5165 'Final Fantasy XIII-2 - Guided tour'

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 10. února

Zapomeňte na zjednodušené Fable, kterému se možná díky vizuálnímu stylu Kingdoms of Amalur: Reckoning podobá. Hra bude poctivým RPG se všemi legracemi, jako je setové vybavení, plížení a vykrádání kapes, velké stromy dovedností a tak dále. Hodně slušně vypadá akčnější soubojový systém, který chtějí tvůrci přiblížit zážitku z klasických bojovek. Reckoning je atrakjtivní i díky zvučným jménům vývojářů. Na hře pracuje Ken Rolston, hlavní designér Morrowindu a Oblivionu,  příběh je z pera slavného fantasy spisovatele R. A. Salvatora a na grafice se podílel Todd McFarlane, tvůrce Spawna.

VIDEO: 4467 'Kingdoms of Amalur: Reckoning - E3 11 trailer'

The Last Story

Platformy: Wii
Datum vydání: 24. února

Za slibným JRPG stojí studio Mistwalker, které založil po svém odchodu ze Square Soft Hironogu Sakaguchi – tvůrce populární série Final Fantasy. The Last Story vás seznámí se skupinou žoldáků, kteří hledají práci na ostrově Lazulis. A jak už to bývá, zapletou se do daleko většího dobrodružství. Zajímavý je bojový systém, který se vydal hodně akčním směrem – můžete se krýt za překážkami a útočit ze zálohy, lákat pozornost na sebe, aby kouzelníci mohli metat v klidu své firebally a tak dále. Dokonce nechybí ani multiplayer. Japonská verze hry si vedla v hodnoceních dobře, prestižní anglický magazín Edge dal 8/10, japonské Famitsu 38/40, takže je na co se těšit.

VIDEO: 5110 'The Last Story - European debut trailer'

Mass Effect 3

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 9. března

Mass Effect 3 je vyvrcholením dobrodružství kapitána Sheparda (či kapitánky, protože jako obvykle si budete moci vytvořit postavu přesně podle sebe).  Bojiště s hrozivými Reapery se tentokrát přenese na samotnou Zemi a budete tak muset najít spojence, abyste hrozbu museli zastavit, ovšem zároveň se vám do cesty postaví organizace Cerberus. Třetí díl slibuje vybrousit akční složku hry, lepší má být systém krytí i boj nablízko. Ovšem ani RPG prvky nemají zůstat stranou, protože se dočkáme bohatšího levelovacího systému a modifikací zbraní. Nicméně Mass Effect  3 stále bude představovat hodně akční RPG s poutavým příběhem a zajímavými členy party.

VIDEO: 4796 'Mass Effect 3 - Squad Leader trailer'

Risen 2: Dark Waters

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 27. dubna

Na RPG Risen pracuje tým, který stál za oblíbenými prvními třemi díly série Gothic. A podle toho hra i vypadá – obrovský svět k prozkoumání, slušné možnosti volby, chytlavý soubojový systém, craftování, magie, meče, luky…prostě klasické RPG jako víno. Pokračování s podtitulem Dark Waters silné RPG prvky nehodlá odhazovat, ale změní prostředí, místo poměrně klasického fantasy zasazení nás čeká rozbouřené moře a pirátská tématika, místo mečů a luků pistole a...dobře, meče. Tvůrci slibují větší realističnost, komplexnější vedlejší úkoly, kvalitnější grafickou stránku hry (animace pomocí motion capture) a tak dále. Těšíme se.

VIDEO: 4784 'Risen 2: Dark Waters - Gamescom 2011 trailer'

Diablo III

Platformy: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí

Diablo je prakticky synonymem pro žánr akčních RPG přezdívaných jako clickfest. Základem je rychlé tempo v masakrování protivníků, minimum rozhovorů a dalších zdržujících prvků. Třetí díl vychází ze základních principů, ale jinak mění prakticky vše od stromů dovedností po vizuální podobu hry, která svým barevnějším pojetím není spoustě fanoušků moc po chuti. Pokud se ale přes to přenesete, čeká vás ďábelsky chytlavé a propracované akční RPG. Víme  to, protože jsme si měli možnost už párkrát Diablo III zahrát.

VIDEO: 4745 'Diablo 3 - Beta gameplay'

Tales of Graces F

Platformy: PS3
Datum vydání: léto 2012

Série Tales of patří mezi nejoblíbenější JRPG a Graces platí za podařenější díl. V herním magazínu Famitsu si japonská PS3 verze vysloužila hodnocení 37/40, což bylo vůbec nejvyšší pro Tales of hru. Tedy než vyšla před nedávnem Tales of Xillia, která dostala 39/40. Vzhledem k překladatelské politice Namco Bandai se na ni můžeme těšit nejdřív v roce 2014. Jestli vůbec. Tales of Graces vás seznámí s Asbelem Lhantem , synem feudálního lorda, který se po určitém incidentu z dětství rozhodl stát rytířem a získat tak sílu ochraňovat ostatní. Ovšem po smrti otce musí nastoupit na jeho pozici a tím teprve začne to pravé dobrodružství.

VIDEO: 5152 'Tales of Graces f - Friendship trailer'

Borderlands 2

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 1. září

Borderlands představují mazaný mix FPS s RPG zasazený do světa jak vypadlého ze Šíleného Maxe. Rozlehlý svět se spoustou questů, tuny (doslova, věci se generovaly náhodně) zbraní a vybavení, smysl pro humor a stylová cel-shade grafika – to jsou hlavní lákadla jak prvního dílu, tak chzstan0ho pokračování. Tvůrci sice tvrdí, jak nechtějí udělat jen takovéto „větší, propracovanější, hezčí“ pokračování, ale podle toho, co zatím předvedli, to tak vypadá. Základní principy jsou stejné, ale mise budou daleko rozlehlejší, protivníci inteligentnější, dočkáme se nových hrdinů a tak dále. Je to snad málo? Rozhodně ne.

VIDEO: 4792 'Borderlands 2 - Teaser'

South Park: The Game

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: druhá polovina 2012

Her podle oblíbeného kresleného seriálu South Park už vznikla celá řádka, ale obyvykle za moc nestály. Změnit by se to mohlo díky novému RPG, které chystaají tvůrci seriálu společně se známým vývojářským týmem Obsidian. Ve hře budeme hrát za nového chlapce, který se má skamarádit s hlavními protagonisty a pomáhat jim chránit městečko před různými hrozbami. Tvůrci se inspirovali hrami jako Final Fantasy, či Paper Mario, takže můžete čekat tradiční soubojový systém na tahy a grafickou stránku co nejbližší kreslenému seriálu.

South Park 06.jpg

Guild Wars 2

Platformy: PC
Datum vydání: 2012

První Guild Wars se sice řadily do kategorie MMORPG, ale dokázaly se mezi konkurencí prosadit originálním přístupem, protože mimo jiné nevyžadovaly pravidelné měsíční poplatky. Ale těch změn bylo víc. Guild Wars 2 budou opět bez poplatků a vypadají stejně inovativně. Asi nejlákavějším prvkem jsou dynamické úkoly a fázování, tedy změna prostředí podle vašich činů. Tvůrci se zaměřují víc na PvE, ale rozhodně nechtějí ochuzovat ani PvP. Guild Wars 2 vypadají graficky nádherně, slibují zajímavá povolání a spoustu inovativních nápadů.

VIDEO: 4932 'Guild Wars 2 - Asura trailer'
 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily