10 RPG her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Máme tu rok 2012, což znamená i novou várku chystaných her. Prošli jsme si seznam RPG her a vybrali ty nejslibnější.
10 RPG her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Už jsme vám představili 11 nejslibnějších stříleček, kterých se letos dočkáme, následovalo 10 third person akcí a dnes pokračujeme dalším oblíbeným žánrem, RPG. Jedna z her je MMORPG, ale to by snad nemělo tolik vadit. Stejně jako minule jsou hry seřazeny podle data vydání, najdete u nich i platformy, na které jsou určeny. Je docela možné, že se letos dočkáme podařené hry, která v tomto seznamu není a zároveň nemusí všechny zde vybrané hry vyjít skutečně letos, ale to už je riziko předvídání budoucnosti.

Final Fantasy XIII-2

Platformy: X360, PS3
Datum vydání: 3. února

Po Final Fantasy X-2 teprve druhé přímé pokračování hry ze slavné JRPG série Final Fantasy. Pravda, minulý pokus moc dobře nevyšel a X-2 udělala desátému dílu spíš ostudu. Tentokrát by to však mohlo dopadnout lépe, protože první hodnocení jsou pozitivní. A co jsme si měli možnost vyzkoušet poměrně čerstvou demoverzi, z herního hlediska to vypadá vážně dobře. V hlavní roli bude tentokrát dívka, kterou jste minule zachránili, Serah. Ta společně s novým hrdinou hledá svoji sestru Lightning. Tvůrci slíbili vylepšit všechny chyby, které byly vytýkány FF XIII, takže se dočkáme lepšího level designu a více herních prvků. Jediné obavy tak máme z příběhu. Ale snad to taková hrůza nebude.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 10. února

Zapomeňte na zjednodušené Fable, kterému se možná díky vizuálnímu stylu Kingdoms of Amalur: Reckoning podobá. Hra bude poctivým RPG se všemi legracemi, jako je setové vybavení, plížení a vykrádání kapes, velké stromy dovedností a tak dále. Hodně slušně vypadá akčnější soubojový systém, který chtějí tvůrci přiblížit zážitku z klasických bojovek. Reckoning je atrakjtivní i díky zvučným jménům vývojářů. Na hře pracuje Ken Rolston, hlavní designér Morrowindu a Oblivionu,  příběh je z pera slavného fantasy spisovatele R. A. Salvatora a na grafice se podílel Todd McFarlane, tvůrce Spawna.

The Last Story

Platformy: Wii
Datum vydání: 24. února

Za slibným JRPG stojí studio Mistwalker, které založil po svém odchodu ze Square Soft Hironogu Sakaguchi – tvůrce populární série Final Fantasy. The Last Story vás seznámí se skupinou žoldáků, kteří hledají práci na ostrově Lazulis. A jak už to bývá, zapletou se do daleko většího dobrodružství. Zajímavý je bojový systém, který se vydal hodně akčním směrem – můžete se krýt za překážkami a útočit ze zálohy, lákat pozornost na sebe, aby kouzelníci mohli metat v klidu své firebally a tak dále. Dokonce nechybí ani multiplayer. Japonská verze hry si vedla v hodnoceních dobře, prestižní anglický magazín Edge dal 8/10, japonské Famitsu 38/40, takže je na co se těšit.

Mass Effect 3

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 9. března

Mass Effect 3 je vyvrcholením dobrodružství kapitána Sheparda (či kapitánky, protože jako obvykle si budete moci vytvořit postavu přesně podle sebe).  Bojiště s hrozivými Reapery se tentokrát přenese na samotnou Zemi a budete tak muset najít spojence, abyste hrozbu museli zastavit, ovšem zároveň se vám do cesty postaví organizace Cerberus. Třetí díl slibuje vybrousit akční složku hry, lepší má být systém krytí i boj nablízko. Ovšem ani RPG prvky nemají zůstat stranou, protože se dočkáme bohatšího levelovacího systému a modifikací zbraní. Nicméně Mass Effect  3 stále bude představovat hodně akční RPG s poutavým příběhem a zajímavými členy party.

Risen 2: Dark Waters

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 27. dubna

Na RPG Risen pracuje tým, který stál za oblíbenými prvními třemi díly série Gothic. A podle toho hra i vypadá – obrovský svět k prozkoumání, slušné možnosti volby, chytlavý soubojový systém, craftování, magie, meče, luky…prostě klasické RPG jako víno. Pokračování s podtitulem Dark Waters silné RPG prvky nehodlá odhazovat, ale změní prostředí, místo poměrně klasického fantasy zasazení nás čeká rozbouřené moře a pirátská tématika, místo mečů a luků pistole a...dobře, meče. Tvůrci slibují větší realističnost, komplexnější vedlejší úkoly, kvalitnější grafickou stránku hry (animace pomocí motion capture) a tak dále. Těšíme se.

Diablo III

Platformy: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí

Diablo je prakticky synonymem pro žánr akčních RPG přezdívaných jako clickfest. Základem je rychlé tempo v masakrování protivníků, minimum rozhovorů a dalších zdržujících prvků. Třetí díl vychází ze základních principů, ale jinak mění prakticky vše od stromů dovedností po vizuální podobu hry, která svým barevnějším pojetím není spoustě fanoušků moc po chuti. Pokud se ale přes to přenesete, čeká vás ďábelsky chytlavé a propracované akční RPG. Víme  to, protože jsme si měli možnost už párkrát Diablo III zahrát.

Tales of Graces F

Platformy: PS3
Datum vydání: léto 2012

Série Tales of patří mezi nejoblíbenější JRPG a Graces platí za podařenější díl. V herním magazínu Famitsu si japonská PS3 verze vysloužila hodnocení 37/40, což bylo vůbec nejvyšší pro Tales of hru. Tedy než vyšla před nedávnem Tales of Xillia, která dostala 39/40. Vzhledem k překladatelské politice Namco Bandai se na ni můžeme těšit nejdřív v roce 2014. Jestli vůbec. Tales of Graces vás seznámí s Asbelem Lhantem , synem feudálního lorda, který se po určitém incidentu z dětství rozhodl stát rytířem a získat tak sílu ochraňovat ostatní. Ovšem po smrti otce musí nastoupit na jeho pozici a tím teprve začne to pravé dobrodružství.

Borderlands 2

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 1. září

Borderlands představují mazaný mix FPS s RPG zasazený do světa jak vypadlého ze Šíleného Maxe. Rozlehlý svět se spoustou questů, tuny (doslova, věci se generovaly náhodně) zbraní a vybavení, smysl pro humor a stylová cel-shade grafika – to jsou hlavní lákadla jak prvního dílu, tak chzstan0ho pokračování. Tvůrci sice tvrdí, jak nechtějí udělat jen takovéto „větší, propracovanější, hezčí“ pokračování, ale podle toho, co zatím předvedli, to tak vypadá. Základní principy jsou stejné, ale mise budou daleko rozlehlejší, protivníci inteligentnější, dočkáme se nových hrdinů a tak dále. Je to snad málo? Rozhodně ne.

South Park: The Game

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: druhá polovina 2012

Her podle oblíbeného kresleného seriálu South Park už vznikla celá řádka, ale obyvykle za moc nestály. Změnit by se to mohlo díky novému RPG, které chystaají tvůrci seriálu společně se známým vývojářským týmem Obsidian. Ve hře budeme hrát za nového chlapce, který se má skamarádit s hlavními protagonisty a pomáhat jim chránit městečko před různými hrozbami. Tvůrci se inspirovali hrami jako Final Fantasy, či Paper Mario, takže můžete čekat tradiční soubojový systém na tahy a grafickou stránku co nejbližší kreslenému seriálu.

South Park 06.jpg

Guild Wars 2

Platformy: PC
Datum vydání: 2012

První Guild Wars se sice řadily do kategorie MMORPG, ale dokázaly se mezi konkurencí prosadit originálním přístupem, protože mimo jiné nevyžadovaly pravidelné měsíční poplatky. Ale těch změn bylo víc. Guild Wars 2 budou opět bez poplatků a vypadají stejně inovativně. Asi nejlákavějším prvkem jsou dynamické úkoly a fázování, tedy změna prostředí podle vašich činů. Tvůrci se zaměřují víc na PvE, ale rozhodně nechtějí ochuzovat ani PvP. Guild Wars 2 vypadají graficky nádherně, slibují zajímavá povolání a spoustu inovativních nápadů.


 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A