10 RPG her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Máme tu rok 2012, což znamená i novou várku chystaných her. Prošli jsme si seznam RPG her a vybrali ty nejslibnější.
10 RPG her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Už jsme vám představili 11 nejslibnějších stříleček, kterých se letos dočkáme, následovalo 10 third person akcí a dnes pokračujeme dalším oblíbeným žánrem, RPG. Jedna z her je MMORPG, ale to by snad nemělo tolik vadit. Stejně jako minule jsou hry seřazeny podle data vydání, najdete u nich i platformy, na které jsou určeny. Je docela možné, že se letos dočkáme podařené hry, která v tomto seznamu není a zároveň nemusí všechny zde vybrané hry vyjít skutečně letos, ale to už je riziko předvídání budoucnosti.

Final Fantasy XIII-2

Platformy: X360, PS3
Datum vydání: 3. února

Po Final Fantasy X-2 teprve druhé přímé pokračování hry ze slavné JRPG série Final Fantasy. Pravda, minulý pokus moc dobře nevyšel a X-2 udělala desátému dílu spíš ostudu. Tentokrát by to však mohlo dopadnout lépe, protože první hodnocení jsou pozitivní. A co jsme si měli možnost vyzkoušet poměrně čerstvou demoverzi, z herního hlediska to vypadá vážně dobře. V hlavní roli bude tentokrát dívka, kterou jste minule zachránili, Serah. Ta společně s novým hrdinou hledá svoji sestru Lightning. Tvůrci slíbili vylepšit všechny chyby, které byly vytýkány FF XIII, takže se dočkáme lepšího level designu a více herních prvků. Jediné obavy tak máme z příběhu. Ale snad to taková hrůza nebude.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 10. února

Zapomeňte na zjednodušené Fable, kterému se možná díky vizuálnímu stylu Kingdoms of Amalur: Reckoning podobá. Hra bude poctivým RPG se všemi legracemi, jako je setové vybavení, plížení a vykrádání kapes, velké stromy dovedností a tak dále. Hodně slušně vypadá akčnější soubojový systém, který chtějí tvůrci přiblížit zážitku z klasických bojovek. Reckoning je atrakjtivní i díky zvučným jménům vývojářů. Na hře pracuje Ken Rolston, hlavní designér Morrowindu a Oblivionu,  příběh je z pera slavného fantasy spisovatele R. A. Salvatora a na grafice se podílel Todd McFarlane, tvůrce Spawna.

The Last Story

Platformy: Wii
Datum vydání: 24. února

Za slibným JRPG stojí studio Mistwalker, které založil po svém odchodu ze Square Soft Hironogu Sakaguchi – tvůrce populární série Final Fantasy. The Last Story vás seznámí se skupinou žoldáků, kteří hledají práci na ostrově Lazulis. A jak už to bývá, zapletou se do daleko většího dobrodružství. Zajímavý je bojový systém, který se vydal hodně akčním směrem – můžete se krýt za překážkami a útočit ze zálohy, lákat pozornost na sebe, aby kouzelníci mohli metat v klidu své firebally a tak dále. Dokonce nechybí ani multiplayer. Japonská verze hry si vedla v hodnoceních dobře, prestižní anglický magazín Edge dal 8/10, japonské Famitsu 38/40, takže je na co se těšit.

Mass Effect 3

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 9. března

Mass Effect 3 je vyvrcholením dobrodružství kapitána Sheparda (či kapitánky, protože jako obvykle si budete moci vytvořit postavu přesně podle sebe).  Bojiště s hrozivými Reapery se tentokrát přenese na samotnou Zemi a budete tak muset najít spojence, abyste hrozbu museli zastavit, ovšem zároveň se vám do cesty postaví organizace Cerberus. Třetí díl slibuje vybrousit akční složku hry, lepší má být systém krytí i boj nablízko. Ovšem ani RPG prvky nemají zůstat stranou, protože se dočkáme bohatšího levelovacího systému a modifikací zbraní. Nicméně Mass Effect  3 stále bude představovat hodně akční RPG s poutavým příběhem a zajímavými členy party.

Risen 2: Dark Waters

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 27. dubna

Na RPG Risen pracuje tým, který stál za oblíbenými prvními třemi díly série Gothic. A podle toho hra i vypadá – obrovský svět k prozkoumání, slušné možnosti volby, chytlavý soubojový systém, craftování, magie, meče, luky…prostě klasické RPG jako víno. Pokračování s podtitulem Dark Waters silné RPG prvky nehodlá odhazovat, ale změní prostředí, místo poměrně klasického fantasy zasazení nás čeká rozbouřené moře a pirátská tématika, místo mečů a luků pistole a...dobře, meče. Tvůrci slibují větší realističnost, komplexnější vedlejší úkoly, kvalitnější grafickou stránku hry (animace pomocí motion capture) a tak dále. Těšíme se.

Diablo III

Platformy: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí

Diablo je prakticky synonymem pro žánr akčních RPG přezdívaných jako clickfest. Základem je rychlé tempo v masakrování protivníků, minimum rozhovorů a dalších zdržujících prvků. Třetí díl vychází ze základních principů, ale jinak mění prakticky vše od stromů dovedností po vizuální podobu hry, která svým barevnějším pojetím není spoustě fanoušků moc po chuti. Pokud se ale přes to přenesete, čeká vás ďábelsky chytlavé a propracované akční RPG. Víme  to, protože jsme si měli možnost už párkrát Diablo III zahrát.

Tales of Graces F

Platformy: PS3
Datum vydání: léto 2012

Série Tales of patří mezi nejoblíbenější JRPG a Graces platí za podařenější díl. V herním magazínu Famitsu si japonská PS3 verze vysloužila hodnocení 37/40, což bylo vůbec nejvyšší pro Tales of hru. Tedy než vyšla před nedávnem Tales of Xillia, která dostala 39/40. Vzhledem k překladatelské politice Namco Bandai se na ni můžeme těšit nejdřív v roce 2014. Jestli vůbec. Tales of Graces vás seznámí s Asbelem Lhantem , synem feudálního lorda, který se po určitém incidentu z dětství rozhodl stát rytířem a získat tak sílu ochraňovat ostatní. Ovšem po smrti otce musí nastoupit na jeho pozici a tím teprve začne to pravé dobrodružství.

Borderlands 2

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 1. září

Borderlands představují mazaný mix FPS s RPG zasazený do světa jak vypadlého ze Šíleného Maxe. Rozlehlý svět se spoustou questů, tuny (doslova, věci se generovaly náhodně) zbraní a vybavení, smysl pro humor a stylová cel-shade grafika – to jsou hlavní lákadla jak prvního dílu, tak chzstan0ho pokračování. Tvůrci sice tvrdí, jak nechtějí udělat jen takovéto „větší, propracovanější, hezčí“ pokračování, ale podle toho, co zatím předvedli, to tak vypadá. Základní principy jsou stejné, ale mise budou daleko rozlehlejší, protivníci inteligentnější, dočkáme se nových hrdinů a tak dále. Je to snad málo? Rozhodně ne.

South Park: The Game

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: druhá polovina 2012

Her podle oblíbeného kresleného seriálu South Park už vznikla celá řádka, ale obyvykle za moc nestály. Změnit by se to mohlo díky novému RPG, které chystaají tvůrci seriálu společně se známým vývojářským týmem Obsidian. Ve hře budeme hrát za nového chlapce, který se má skamarádit s hlavními protagonisty a pomáhat jim chránit městečko před různými hrozbami. Tvůrci se inspirovali hrami jako Final Fantasy, či Paper Mario, takže můžete čekat tradiční soubojový systém na tahy a grafickou stránku co nejbližší kreslenému seriálu.

South Park 06.jpg

Guild Wars 2

Platformy: PC
Datum vydání: 2012

První Guild Wars se sice řadily do kategorie MMORPG, ale dokázaly se mezi konkurencí prosadit originálním přístupem, protože mimo jiné nevyžadovaly pravidelné měsíční poplatky. Ale těch změn bylo víc. Guild Wars 2 budou opět bez poplatků a vypadají stejně inovativně. Asi nejlákavějším prvkem jsou dynamické úkoly a fázování, tedy změna prostředí podle vašich činů. Tvůrci se zaměřují víc na PvE, ale rozhodně nechtějí ochuzovat ani PvP. Guild Wars 2 vypadají graficky nádherně, slibují zajímavá povolání a spoustu inovativních nápadů.


 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A