10 strategických her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Jste fandové strategických her a přemýšlíte, jestli si letos vůbec něco zahrajete? Projděte si náš seznam nejslibnějších her pro rok 2012.
10 strategických her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout
Seznam kapitol
  1. První polovina roku 2012
  2. Podzim a bez specifického data

Takže, co už máme za sebou? Představili  jsme vám 11 nejslibnějších stříleček, kterých se letos dočkáme, následovalo 10 third person akcí, potom jsme se zaměřili na RPG hry a dnes se mrkneme na strategie. Stejně jako minule jsou hry seřazeny podle data vydání, najdete u nich i platformy, na které jsou určeny. I když strategie jsou žánrem dominantním na PC a jinou platformu najdete jen u tří titul;. Je docela možné, že se letos dočkáme podařené hry, která v tomto seznamu není a zároveň nemusí všechny zde vybrané hry vyjít skutečně letos, ale to už je riziko předvídání budoucnosti.

King Arthur II

Platformy: PC
Datum vydání: 27. ledna

Pokračování povedeného mixu tahové a real-time strategie, s prvky RPG. King Arthur ze všeho nejvíc připomíná oblíbenou sérii Total War. V tahovém módu se staráte o své provincie, necháváte stavět budovy, trénovat vojáky, přesouváte armády a tak podobně. Samotná střetnutí pak už jsou ve formách masivních bitev v reálném čase. Arthur do povědomého herního stylu přidává mix historie a fantasy prvků, takže na bojišti narazíte třeba na draky. 

Crusader Kings II

Platformy: PC
Datum vydání: 7. února

Pokud vás nebaví šoupat jednotlivými vojáčky po mapě, mohli by vás zaujmout Crusaders Kings II. Hra se soustředí spíš na makro–management a zajímavá je i tím, že vás nechá se starat o celou dynastii místo státu, jako je to v podobných hrách Paradoxu: Europa Universalis, či Hearts of Iron. S nimi ale sdílí herní styl i úvodní důraz na historické události, ovšem další události si už pochopitelně formujete sami. A jak už název napovídá, hra je zasazená do doby Křižáků a svatých válek.

Jagged Alliance: Back in Action

Platformy: PC
Datum vydání: 10. února

Hra původně známá jako Jagged Alliance 2: Reloaded si dala za cíl převést výtečný druhý díl do modernějšího kabátku. Kromě hezčí grafiky to znamená i zahození původně tahového systému a jeho nahrazení za pauzovací real-time, jako znáte třeba z českých UFO. Smysl je jasný - zrychlit trohu hru. Moc nadšení z této změny nejsme, ale pokud tvůrci nechají ostatní silné stránky původní hry, velmi rádi se na Arulco vrátíme.

Wargame: European Escalation

Platformy: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí

Předchozí hra Eugen Systems, RUSE, představovala válečnou real-time strategii s několika zajímavými prvky, jako je třeba využívání speciálních karet pro obelstění protivníka. Hra zaujala i vizuálně – mohli jste kamerou odzoomovat do takové výšky, že jste následně své jednotky ovládali jen jako ikony na mapě, ale stačilo trochu zatočit kolečkem myši a koukali jste na tanky a další jednotky pěkně zblízka. Wargame toto obrovské měřítko opět přinesou, ale jinak se z druhé světové války přesunou do té studené. A ještě alternativní, protože dojde ke skutečnému konfliktu mezi NATO a vojsky Varšavského paktu. 

End of Nations

Platformy: PC
Datum vydání: 12. června

End of Nations je připravovanou MMORTS a zajímat by vás měla, protože na ní pracují Petroglyph Games – studio tvořené bývalými zaměstnanci Westwood Studios. Na svědomí mají slušné Star Wars: Empire at War a Universe at War. Ovšem i jinak je hra hodně slibná, protože nabídne masivní bitvy více než 50 hráčů, kteří budou čelit hlavnímu NPC: Order of Nations. Samozřejmě hra bude nabízet perzistentní svět, kde se stále bude něco dít, i když zrovna nebudete připojeni. End of Nations má stavět na free-to-play modelu. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A