10 strategických her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Jste fandové strategických her a přemýšlíte, jestli si letos vůbec něco zahrajete? Projděte si náš seznam nejslibnějších her pro rok 2012.
10 strategických her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout
Seznam kapitol
  1. První polovina roku 2012
  2. Podzim a bez specifického data

Takže, co už máme za sebou? Představili  jsme vám 11 nejslibnějších stříleček, kterých se letos dočkáme, následovalo 10 third person akcí, potom jsme se zaměřili na RPG hry a dnes se mrkneme na strategie. Stejně jako minule jsou hry seřazeny podle data vydání, najdete u nich i platformy, na které jsou určeny. I když strategie jsou žánrem dominantním na PC a jinou platformu najdete jen u tří titul;. Je docela možné, že se letos dočkáme podařené hry, která v tomto seznamu není a zároveň nemusí všechny zde vybrané hry vyjít skutečně letos, ale to už je riziko předvídání budoucnosti.

King Arthur II

Platformy: PC
Datum vydání: 27. ledna

Pokračování povedeného mixu tahové a real-time strategie, s prvky RPG. King Arthur ze všeho nejvíc připomíná oblíbenou sérii Total War. V tahovém módu se staráte o své provincie, necháváte stavět budovy, trénovat vojáky, přesouváte armády a tak podobně. Samotná střetnutí pak už jsou ve formách masivních bitev v reálném čase. Arthur do povědomého herního stylu přidává mix historie a fantasy prvků, takže na bojišti narazíte třeba na draky. 

Crusader Kings II

Platformy: PC
Datum vydání: 7. února

Pokud vás nebaví šoupat jednotlivými vojáčky po mapě, mohli by vás zaujmout Crusaders Kings II. Hra se soustředí spíš na makro–management a zajímavá je i tím, že vás nechá se starat o celou dynastii místo státu, jako je to v podobných hrách Paradoxu: Europa Universalis, či Hearts of Iron. S nimi ale sdílí herní styl i úvodní důraz na historické události, ovšem další události si už pochopitelně formujete sami. A jak už název napovídá, hra je zasazená do doby Křižáků a svatých válek.

Jagged Alliance: Back in Action

Platformy: PC
Datum vydání: 10. února

Hra původně známá jako Jagged Alliance 2: Reloaded si dala za cíl převést výtečný druhý díl do modernějšího kabátku. Kromě hezčí grafiky to znamená i zahození původně tahového systému a jeho nahrazení za pauzovací real-time, jako znáte třeba z českých UFO. Smysl je jasný - zrychlit trohu hru. Moc nadšení z této změny nejsme, ale pokud tvůrci nechají ostatní silné stránky původní hry, velmi rádi se na Arulco vrátíme.

Wargame: European Escalation

Platformy: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí

Předchozí hra Eugen Systems, RUSE, představovala válečnou real-time strategii s několika zajímavými prvky, jako je třeba využívání speciálních karet pro obelstění protivníka. Hra zaujala i vizuálně – mohli jste kamerou odzoomovat do takové výšky, že jste následně své jednotky ovládali jen jako ikony na mapě, ale stačilo trochu zatočit kolečkem myši a koukali jste na tanky a další jednotky pěkně zblízka. Wargame toto obrovské měřítko opět přinesou, ale jinak se z druhé světové války přesunou do té studené. A ještě alternativní, protože dojde ke skutečnému konfliktu mezi NATO a vojsky Varšavského paktu. 

End of Nations

Platformy: PC
Datum vydání: 12. června

End of Nations je připravovanou MMORTS a zajímat by vás měla, protože na ní pracují Petroglyph Games – studio tvořené bývalými zaměstnanci Westwood Studios. Na svědomí mají slušné Star Wars: Empire at War a Universe at War. Ovšem i jinak je hra hodně slibná, protože nabídne masivní bitvy více než 50 hráčů, kteří budou čelit hlavnímu NPC: Order of Nations. Samozřejmě hra bude nabízet perzistentní svět, kde se stále bude něco dít, i když zrovna nebudete připojeni. End of Nations má stavět na free-to-play modelu. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

dnes | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A