10 strategických her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Jste fandové strategických her a přemýšlíte, jestli si letos vůbec něco zahrajete? Projděte si náš seznam nejslibnějších her pro rok 2012.
10 strategických her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout
Seznam kapitol
  1. První polovina roku 2012
  2. Podzim a bez specifického data

Takže, co už máme za sebou? Představili  jsme vám 11 nejslibnějších stříleček, kterých se letos dočkáme, následovalo 10 third person akcí, potom jsme se zaměřili na RPG hry a dnes se mrkneme na strategie. Stejně jako minule jsou hry seřazeny podle data vydání, najdete u nich i platformy, na které jsou určeny. I když strategie jsou žánrem dominantním na PC a jinou platformu najdete jen u tří titul;. Je docela možné, že se letos dočkáme podařené hry, která v tomto seznamu není a zároveň nemusí všechny zde vybrané hry vyjít skutečně letos, ale to už je riziko předvídání budoucnosti.

King Arthur II

Platformy: PC
Datum vydání: 27. ledna

Pokračování povedeného mixu tahové a real-time strategie, s prvky RPG. King Arthur ze všeho nejvíc připomíná oblíbenou sérii Total War. V tahovém módu se staráte o své provincie, necháváte stavět budovy, trénovat vojáky, přesouváte armády a tak podobně. Samotná střetnutí pak už jsou ve formách masivních bitev v reálném čase. Arthur do povědomého herního stylu přidává mix historie a fantasy prvků, takže na bojišti narazíte třeba na draky. 

Crusader Kings II

Platformy: PC
Datum vydání: 7. února

Pokud vás nebaví šoupat jednotlivými vojáčky po mapě, mohli by vás zaujmout Crusaders Kings II. Hra se soustředí spíš na makro–management a zajímavá je i tím, že vás nechá se starat o celou dynastii místo státu, jako je to v podobných hrách Paradoxu: Europa Universalis, či Hearts of Iron. S nimi ale sdílí herní styl i úvodní důraz na historické události, ovšem další události si už pochopitelně formujete sami. A jak už název napovídá, hra je zasazená do doby Křižáků a svatých válek.

Jagged Alliance: Back in Action

Platformy: PC
Datum vydání: 10. února

Hra původně známá jako Jagged Alliance 2: Reloaded si dala za cíl převést výtečný druhý díl do modernějšího kabátku. Kromě hezčí grafiky to znamená i zahození původně tahového systému a jeho nahrazení za pauzovací real-time, jako znáte třeba z českých UFO. Smysl je jasný - zrychlit trohu hru. Moc nadšení z této změny nejsme, ale pokud tvůrci nechají ostatní silné stránky původní hry, velmi rádi se na Arulco vrátíme.

VIDEO: 5149 'Jagged Alliance: Back in Action - Trailer'

Wargame: European Escalation

Platformy: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí

Předchozí hra Eugen Systems, RUSE, představovala válečnou real-time strategii s několika zajímavými prvky, jako je třeba využívání speciálních karet pro obelstění protivníka. Hra zaujala i vizuálně – mohli jste kamerou odzoomovat do takové výšky, že jste následně své jednotky ovládali jen jako ikony na mapě, ale stačilo trochu zatočit kolečkem myši a koukali jste na tanky a další jednotky pěkně zblízka. Wargame toto obrovské měřítko opět přinesou, ale jinak se z druhé světové války přesunou do té studené. A ještě alternativní, protože dojde ke skutečnému konfliktu mezi NATO a vojsky Varšavského paktu. 

End of Nations

Platformy: PC
Datum vydání: 12. června

End of Nations je připravovanou MMORTS a zajímat by vás měla, protože na ní pracují Petroglyph Games – studio tvořené bývalými zaměstnanci Westwood Studios. Na svědomí mají slušné Star Wars: Empire at War a Universe at War. Ovšem i jinak je hra hodně slibná, protože nabídne masivní bitvy více než 50 hráčů, kteří budou čelit hlavnímu NPC: Order of Nations. Samozřejmě hra bude nabízet perzistentní svět, kde se stále bude něco dít, i když zrovna nebudete připojeni. End of Nations má stavět na free-to-play modelu. 

VIDEO: 4568 'End of Nations - Trailer'


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry, které západ nechtěl

Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry,…

Autoři Gravity Rushe, Knacku, Shadow of the Colossus nebo hry The Last Guardian končí.

26.  2.  2021 | |9 N/A
Lukáš Václavík
PlayStationSony
Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Valheim vzal herní svět útokem. Na první pohled běžná hra o přežití má již miliony prodaných kopií a každým dnem se její popularita zvyšuje. Opravdu stojí za to?

28.  2.  2021 | |4 N/A
Vojtěch Matušinský
SurvivalDojmy
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
DiabloVideo
Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráčů a překonal Dotu 2

Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráč…

Nejnovější vikingská survival hra boří rekordy na celé čáře.

22.  2.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
SteamByznys
Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes 3 miliony kusů

Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes…

Nejnovější online survival spadl na herní komunitu jako blesk z čistého nebe.

20.  2.  2021 | |4 N/A
Michal Maliarov
SurvivalOnline