10 strategických her, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Jste fandové strategických her a přemýšlíte, jestli si letos vůbec něco zahrajete? Projděte si náš seznam nejslibnějších her pro rok 2012.
Kapitoly článku

Takže, co už máme za sebou? Představili  jsme vám 11 nejslibnějších stříleček, kterých se letos dočkáme, následovalo 10 third person akcí, potom jsme se zaměřili na RPG hry a dnes se mrkneme na strategie. Stejně jako minule jsou hry seřazeny podle data vydání, najdete u nich i platformy, na které jsou určeny. I když strategie jsou žánrem dominantním na PC a jinou platformu najdete jen u tří titul;. Je docela možné, že se letos dočkáme podařené hry, která v tomto seznamu není a zároveň nemusí všechny zde vybrané hry vyjít skutečně letos, ale to už je riziko předvídání budoucnosti.

King Arthur II

Platformy: PC
Datum vydání: 27. ledna

Pokračování povedeného mixu tahové a real-time strategie, s prvky RPG. King Arthur ze všeho nejvíc připomíná oblíbenou sérii Total War. V tahovém módu se staráte o své provincie, necháváte stavět budovy, trénovat vojáky, přesouváte armády a tak podobně. Samotná střetnutí pak už jsou ve formách masivních bitev v reálném čase. Arthur do povědomého herního stylu přidává mix historie a fantasy prvků, takže na bojišti narazíte třeba na draky. 

Crusader Kings II

Platformy: PC
Datum vydání: 7. února

Pokud vás nebaví šoupat jednotlivými vojáčky po mapě, mohli by vás zaujmout Crusaders Kings II. Hra se soustředí spíš na makro–management a zajímavá je i tím, že vás nechá se starat o celou dynastii místo státu, jako je to v podobných hrách Paradoxu: Europa Universalis, či Hearts of Iron. S nimi ale sdílí herní styl i úvodní důraz na historické události, ovšem další události si už pochopitelně formujete sami. A jak už název napovídá, hra je zasazená do doby Křižáků a svatých válek.

Jagged Alliance: Back in Action

Platformy: PC
Datum vydání: 10. února

Hra původně známá jako Jagged Alliance 2: Reloaded si dala za cíl převést výtečný druhý díl do modernějšího kabátku. Kromě hezčí grafiky to znamená i zahození původně tahového systému a jeho nahrazení za pauzovací real-time, jako znáte třeba z českých UFO. Smysl je jasný - zrychlit trohu hru. Moc nadšení z této změny nejsme, ale pokud tvůrci nechají ostatní silné stránky původní hry, velmi rádi se na Arulco vrátíme.

VIDEO: 5149 'Jagged Alliance: Back in Action - Trailer'

Wargame: European Escalation

Platformy: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí

Předchozí hra Eugen Systems, RUSE, představovala válečnou real-time strategii s několika zajímavými prvky, jako je třeba využívání speciálních karet pro obelstění protivníka. Hra zaujala i vizuálně – mohli jste kamerou odzoomovat do takové výšky, že jste následně své jednotky ovládali jen jako ikony na mapě, ale stačilo trochu zatočit kolečkem myši a koukali jste na tanky a další jednotky pěkně zblízka. Wargame toto obrovské měřítko opět přinesou, ale jinak se z druhé světové války přesunou do té studené. A ještě alternativní, protože dojde ke skutečnému konfliktu mezi NATO a vojsky Varšavského paktu. 

End of Nations

Platformy: PC
Datum vydání: 12. června

End of Nations je připravovanou MMORTS a zajímat by vás měla, protože na ní pracují Petroglyph Games – studio tvořené bývalými zaměstnanci Westwood Studios. Na svědomí mají slušné Star Wars: Empire at War a Universe at War. Ovšem i jinak je hra hodně slibná, protože nabídne masivní bitvy více než 50 hráčů, kteří budou čelit hlavnímu NPC: Order of Nations. Samozřejmě hra bude nabízet perzistentní svět, kde se stále bude něco dít, i když zrovna nebudete připojeni. End of Nations má stavět na free-to-play modelu. 

VIDEO: 4568 'End of Nations - Trailer'

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Malé basy do bytu. Recenze subwooferu Sonos Sub Mini

Malé basy do bytu. Recenze subwooferu Sonos Sub Mini

** Menší subwoofer cílí na menší místnosti ** Soundbaru Sonos dovolí lépe otevřít prostor a vylepšit dialogy ** Basy uslyšíte, ale nábytek to nerozklepe

Tomáš Holčík
SonosSubwooferyTesty
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Prožitek blízké smrti a psychedelika mění náhled lidí na konec života

Prožitek blízké smrti a psychedelika mění náhled lidí na konec života

** Psychedelika, jako je LSD nebo psilocybin, zahánějí strach ze smrti ** Velmi podobně působí na lidskou psychiku i prožitek blízké smrti ** Tím je např. překonání klinické smrti

Jaroslav Petr
SmrtDrogyPsychika