10 tipů, jak si naplno užít Real Racing 3 i zadarmo

Atraktivní mobilní závody Real Racing 3 zvou k utrácení, můžete to ale ignorovat

Koncem února vyšla mobilní závodní pecka Real Racing 3. Úchvatná grafika, reálné pojetí okruhových závodů a dostupnost zdarma – to přilákalo mnoho hráčů. Jenomže ti záhy zjistili, že s tím „zdarma“ to není až tak jednoduché.

Nejatraktivnější auta jsou ve virtuální měně hodně drahá a servisní intervaly jsou značně zdlouhavé. Obojí lze vyřešit platbou ve hře. Za reálné peníze získáte ty virtuální, anebo zlaté žetony. Za peníze lze nakupovat a tunit auta, za žetony je dostupný vrcholný tuning, některé prémiové modely aut a hlavně se jimi urychluje čas při čekání na servis. Ten je u základních aut v řádech minut, u těch pořádných už se ale natahuje na hodiny.

Hře Real Racing 3 jsem přišel na chuť a byl jsem původně připraven i utratit nějakou tu korunu. Ale nakonec jsem zjistil, že s vhodnou strategií to vůbec není potřeba. Dá se naplno užívat hry a rychle vydělávat na to nejlákavější, tedy na ta nejrychlejší auta. Tady je pár rád pro ty, kteří rádi hrají, ale neradí platí:

1. Nevybírejte auta podle sympatií, ale strategicky

Strategie výběru aut je klíčová. Je vhodné se příliš neřídit emocemi a sympatiemi k různým značkám, ale pečlivě vybírat auta, která budou dostatečně silná, že s nimi budete moci snadněji vyhrát více závodů v sérii a hlavně, že budou použitelná pro více sérií

01.jpg
Které vybrat? To, které se bude hodit i jinde
 

Zatímco se jedno auto servisuje nebo tuní, můžete závodit druhým. Proto je dobré si hned v počátku pořídit auta dvě, až si teda na to druhé vyděláte… Přebujelý vozový park je ale jinak zbytečný, je vhodné mít dvě, tři stěžejní auta, se kterými chcete objet alespoň dvě série, a tato auta plně vytunit. Snadněji se pak vyhrává a rychleji vydělává.

Jakmile se dostanete k dražším supersportům, značně vzrostou finanční nároky na tuning a také časové nároky na servis. Hodí se proto nezanevřít na slabší auta, dvě si plně vytunit a jet s nimi „nižší“ ligu. Zábava je to stejně a docela rychle si vyděláte na tuning své nejrychlejší chlouby.

2. Hlídejte si timemanagement

Budete-li chtít vytěžit z hry maximum bez placení, budete si kromě závodníka muset hrát i na manažera a plánovat. Podle toho, kolik můžete/chcete zrovna strávit času hraním si vybírejte pořadí závodů podle aut.

02.jpg
Čtyři auta se opravují, ale s dalšími se dá stále závodit
 

Máte-li před sebou volnou půlhodinku, odjeďte nejdřív se slabším autem, kterému pak bude stačit na servis třeba jen 10-15 minut. V tomto čase si odjedete dva závody s dražším autem, které pak bude potřebovat servis v řádech desítek minut až hodin. To už bude telefon v kapse, ale to si ještě stihnete zajezdit s levnějším autem, které se vám mezitím opraví. Takto podobně je prostě dobré plánovat a čekání na opravy pak časem zcela vymizí.

3. S každým škrábancem netřeba do servisu

Je dobré mít auto na závod připravené v plné kondici, ale stojí to čas a peníze. Je proto zbytečné opravovat, pokud měřák opotřebení nevykazuje červenou barvu, což už značí vliv na vlastnosti auta. S přechozím bodem je tak potřeba plánování ještě v souladu s opotřebením auta.

03.jpg
Olej už to chce vyměnit, ale podvozek ještě krátký závod vydrží

Nepostupujte v sériích slepě v daném pořadí závodů, ale vybírejte si. Máte-li auto v kondici, zvládnete pohár, drag race, speed record nebo autocross si nechávejte jako „dodělávky“ pro auta těšně před kritickým opotřebením. Začínat delší závod s poškozením „na hraně“ nemá smysl, auto se postupně zpomalí, začne vynechávat motor, pneumatiky ztratí přilnavost… a všichni vás předjedou. To je zmařený čas a škoda peněz.

4. Vyhýbejte se bouračkám

Lehko se to řekne, ale s chladnou hlavou i celkem snadno realizuje. Jedna z nejkritizovanějších slabin hry Real Racing 3 je absence kvalifikačních kol, přičemž je v rámci spravedlnosti pro srovnávání časů mezi přáteli zavedeno pravidlo startu z poslední pozice. To často znamená předjet 21 aut a zpočátku je to dost mela. Je dobré si zpočátku držet trochu odstup a počkat si až se auta srovnají do jedné stopy. Takto srovnaná projíždějí zatáčky docela pomalu a tak se dá celkem snadno předjíždět na brzdy, ale i v průběhu zatáček. S vytuněným autem s vypnutými asistenty to jde celkem dobře i vnějškem.

04.jpg
Tohle dovádění bude stát hodně peněz...

Proč taková opatrnost? Protože „real racing“, ve skutečném autě byste se také na potkání neoťukávali. Snaha nenarazit je součástí hry, a pokud pojede agresivně, budete platit. Opravy se pak leckdy vyšplhají na výdělek ze závodu a peníze nepřibývají.

5. Nechte si platit za trénink

Jednou absolvovaný závod si můžete švihnout znovu a dostanete za něj stejně zaplaceno. Toho lze parádně využívat pro rychlý zisk peněz. Jak si hru zatraktivnit, aby i při opakování bavila, to už je dost individuální záležitost, ale já si oblíbil hon za nejlepším časem v autocrossových zkouškách. Jsou krátké, ale slouží jako perfektní trénink na projíždění vybraných úseků tratí. Za pár minut si objedete třeba desetkrát stejnou trať, zlepšíte se a patnáct tisíc je doma. A to zpravidla bez nutnosti platit za opravy, protože soupeři na trati při tomto typu závodu nejsou.

05.jpg 
Na opakované závody se hodí Head to head - na trati je jen jeden soupeř, trénujete celé kolo a výplata za výhru docela potěší
 

6. Otevírejte další závody

Po absolvování setu závodů v rámci série se otevře další a vypadne z toho pro vás príma bonus. Čím dále v sérii jste a čím rychlejší máte auto, tím jsou větší. Když třeba ještě nemáte dostatečně vytuněné auto, stačí dojíždět na třetích pozicích a otevíráním setů si slušně vydělat. Poté auto vytuníte, zopakujete závody, vyhrajte a znovu vyděláte.

06.jpg
Další sekce, další peníze...

Vedle peněz za nové a absolvované závody vám budou naskakovat i zlaté žetony za dosažení řidičských levelů. Ale s tím už se moc nedá strategicky laborovat.

07.jpg

7. Hlídejte si milníky v sérii

Každá série má milníky po dosažení 25%, 50%, 75% a 100%. Jsou za to speciální bonusy peněz i zlatých žetonů. A čím zazší milník, tím větší odměna. Vyplatí se proto jezdit série až k 75%, dál už je to ale otázka strategie. Pro dokončení si musíte dokoupit další auta, abyste mohli absolvovat všechny závody, což vás bude stát více, než vyděláte. Pokud se vám auta nehodí do dalších sérií, začněte raději jinou, dosažení 100% by vám polechtalo ego, ale v globálním postupu hrou by vám bylo na nic. A také pozor, k dosažení 100% musíte všechny závody vyhrát.

08.jpg 09.jpg
V rámci milníků se peníze i žetony celkem slušně nahromadí

8. Mějte co nejvíce kamarádů

Přihlaste se přes Facebook a ve hře se vám začnou ukazovat přátelé, kteří na Real Recing také ujíždí. Jejich výsledky jsou zaznamenány a v závodech s jejich časy budete soupeřit. A potkáte je i na trati, kde pochopitelně nejedou přesně ve svých stopách, ale robot za ně jede na čas, který v jiném závodě zajeli. Zejména první série si zkoušel ledaskdo a na tratích tak potkáte spoustu známých. Předjeďte je a dostanete finanční bonusy. Když máte kamarádů hodně, tak si slušně vyděláte.

10.jpg 10a.jpg
Dva kamarádi poraženi, to znamená peníze navíc • přátelé jsou navíc dobrý motivační prvek, můžete se stále porovnávat
 

9. Nakupujte ve slevách

V rámci sérií jsou i závody určené čistě pro jeden typ auta, které jsou do série připuštěny zpravidla čtyři. Máte-li ambici dojet sérii na 100%, budete si je muset koupit. A k tomu hra motivuje slevami – vždy před takovým závodem dostanete 20% slevu na auto, se kterým se musí jet. Stačí se tedy podívat na seznam aut v sérii a víte, která budou časem ve slevě. Pokud by se vám některé hodilo, vyplatí se počkat. Ušetříte hromadu peněz.

11.jpg
Cena jako v Lidlu...
 

Další slevy nabízí hra zpravidla každý týden, kdy je vybráno jedno auto s výraznou slevou – aktuálně je v nabídce Lambo za 50%.

10. Vypněte asistenty a dejte na brzdy a přilnavost

Poslední rada vám peníze přímo neušetří, ale budete je rychleji vydělávat, protože budete snadněji vyhrávat. Zpočátku si možná k jistějšímu vedení auta po trati pomůžete zapnutím asistentů, ale je vhodné se naučit jezdit bez nich. Eliminuje se „arkádovost“ a přijde o něco opravdovější zážitek, který při troše tréninku využijete ve svůj prospěch. Dosáhnete lepších časů.

00.jpg

Nejvíce lze při závodech získat v zatáčkách, kde je základem úspěchu jízda v ideální stopě na hranici smyku. Je vhodné vypnout automatický plyn a v zatáčkách v případě přestřelení hned nebrzdit, což je jistota opuštění oblouku po tečně. Po uvolnění plynu, lehkém kontra a přidání se auto často chytne a po frajerské myšce můžete pokračovat bez větší časové ztráty.

00b.jpg

Při tuningu se nejdříve zaměřte na nejvíce odstrčené položky – tedy pneumatiky, brzdy, podvozek… Nejvíce aut předjedete a času získáte na brzdách před zatáčkami a při jejich průjezdu. Poté se hodí zrychlení, ale absolutní rychlost není až tak důležitá. I na Indy ovále se dá dohnat právě v zatáčkách.

00c.jpg
Možná málo akční, ale pro mě nejpřesnější pohled pro závodění
 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |