10 tipů na nejočekávanější deskovky roku 2019

Jaké deskoherní pecky náš čekají v roce 2019 a na co se vyplatí šetřit? V redakci jsme dali hlavy dohromady a vybrali pro vás 10 her, které by v letošním roce neměly uniknout vaší pozornosti.

Na své si letos přijdou fanoušci fantasy, H. P. Lovecrafta, Pána Prstenů nebo třeba Vetřelce. Na následujících řádcích jsme pro vás vybrali hry, na jejichž vydání se letos opravdu těšíme. Příjemným bonusem je fakt, že většina z nich by se na světlo světa měla dostat už v první polovině roku 2019. Nutno však podotknout, že je velmi pravděpodobné, že v průběhu roku ještě k nějakým oznámením dojde.

Panství hrůzy: Sanctum of Twilight

V letošním roce si na své přijdou také fanoušci mýtu Cthulhu. Zatím není jisté, jestli se mohou těšit přímo na překlad třetí edice kultovního Arkham Horroru (vydání je plánováno buď na konec roku 2019, nebo na začátek roku 2020), jisté ale je, že majitelé Panství hrůzy mohou udělat místo na své poličce pro rozšíření. Tím bude Sanctum od Twilight.

Rozšíření do hry přidává dva nové scénáře, Behind Close Doors a Twilight Diadem. V prvním z nich se probudíte studené kamenné podlaze v temné místnosti. Kde to vlastně jste? Jak jste se tam dostali?  A jak se, ksakru, dostanete ven? Druhý scénář se pak točí kolem Řádu měsíčního soumraku, který ve městě pořádá slavnost a při té příležitosti bude korunována nová královna lásky a soumraku, Mary Ann Chase. Vy však tušíte, že na řádu je něco zlověstného…

nejhry25.pngnejhry26.pngnejhry27.png

Kromě nových scénářů se můžete samozřejmě těšit na nová kouzla, předměty, příšery, nové mechaniky a samozřejmě také nové vyšetřovatele. Dámy a pánové, seznamte se s politikem Chalie Kanem a mistryní bojových umění Lily Chenovou! Charlie se může pyšnit skvělými vyjednávacími schopnostmi, charismatem a jeho zkušené oko si dokáže všimnou detailů, které jiným uniknou. Oproti tomu Lily ovládá boj beze zbraně a leckdo jí může závidět její mrštnost.

Počet hráčů: 1-5
Herní doba: 180 minut
Doporučený věk: 14 let
Předpokládané vydání: průběh roku 2019, případně začátek 2020

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

8.  1.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech starších generací konzole

Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech sta…

Sony podle všeho nasypalo spoustu zdrojů do tzv. Remastering Enginu, který spojí všechny generace do jedné.

4.  1.  2020 | | 6 N/A
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a novoroční akce

Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a …

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

3.  1.  2020 | | 4 N/A