10 tipů na nejočekávanější deskovky roku 2019

Jaké deskoherní pecky náš čekají v roce 2019 a na co se vyplatí šetřit? V redakci jsme dali hlavy dohromady a vybrali pro vás 10 her, které by v letošním roce neměly uniknout vaší pozornosti.

Na své si letos přijdou fanoušci fantasy, H. P. Lovecrafta, Pána Prstenů nebo třeba Vetřelce. Na následujících řádcích jsme pro vás vybrali hry, na jejichž vydání se letos opravdu těšíme. Příjemným bonusem je fakt, že většina z nich by se na světlo světa měla dostat už v první polovině roku 2019. Nutno však podotknout, že je velmi pravděpodobné, že v průběhu roku ještě k nějakým oznámením dojde.

Panství hrůzy: Sanctum of Twilight

V letošním roce si na své přijdou také fanoušci mýtu Cthulhu. Zatím není jisté, jestli se mohou těšit přímo na překlad třetí edice kultovního Arkham Horroru (vydání je plánováno buď na konec roku 2019, nebo na začátek roku 2020), jisté ale je, že majitelé Panství hrůzy mohou udělat místo na své poličce pro rozšíření. Tím bude Sanctum od Twilight.

Rozšíření do hry přidává dva nové scénáře, Behind Close Doors a Twilight Diadem. V prvním z nich se probudíte studené kamenné podlaze v temné místnosti. Kde to vlastně jste? Jak jste se tam dostali?  A jak se, ksakru, dostanete ven? Druhý scénář se pak točí kolem Řádu měsíčního soumraku, který ve městě pořádá slavnost a při té příležitosti bude korunována nová královna lásky a soumraku, Mary Ann Chase. Vy však tušíte, že na řádu je něco zlověstného…

nejhry25.pngnejhry26.pngnejhry27.png

Kromě nových scénářů se můžete samozřejmě těšit na nová kouzla, předměty, příšery, nové mechaniky a samozřejmě také nové vyšetřovatele. Dámy a pánové, seznamte se s politikem Chalie Kanem a mistryní bojových umění Lily Chenovou! Charlie se může pyšnit skvělými vyjednávacími schopnostmi, charismatem a jeho zkušené oko si dokáže všimnou detailů, které jiným uniknou. Oproti tomu Lily ovládá boj beze zbraně a leckdo jí může závidět její mrštnost.

Počet hráčů: 1-5
Herní doba: 180 minut
Doporučený věk: 14 let
Předpokládané vydání: průběh roku 2019, případně začátek 2020

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 dokáže grafiku brutálně nakopnout

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 doká…

Nebyl by to další měsíc bez další grafické modifikace do GTA 5. A tentokrát jde o pořádného cvalíka.

26.  7.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Tsushimy vyráží dech

Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Ts…

Graficky možná nejde o naprosto špičku současné generace, jen málo co ale odkáže překonat umělecký styl hry Ghost of Tsushima.

4.  8.  2020 |
Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sam nemá penis

Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sa…

Můžeme mu začít říkat „bezkulčák"

28.  7.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a začátek QuakeConu

Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a za…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  8.  2020 | | 1 N/A