10 tipů na skvělé deskovky, které můžete hrát o samotě

Co dělat v případě, že máte chuť zahrát si nějakou deskovku, ale zrovna nemáte po ruce žádné kamarády? Směle se můžete pustit do některé z her, které obsahují solitérní mód. A že se nejedná jen takovou z nouze ctnost, ale plnohodnotnou zábavu!

Ano, my víme – jeden z faktorů, který dělá deskovky tak oblíbené a návykové je to, že se při jejich hraní bavíte spolu se svými přáteli. Jenže sehnat nějaké kamarády na hraní je občas docela problém. Není nicméně neřešitelný, protože řada herních vývojařů myslí i na vlky samotáře, a tak jejich tituly obsahují také solitérní mód. A nejedná se jen o žádné osekané verze původní hry, kdepak. Vybrali jsme pro vás desítku her napříč různými žánry, které vám můžeme s klidným srdcem doporučit.

Her, které si můžete užít i v jednom samozřejmě existuje mnohem více a pokud máte nějakého svého favorita, budeme rádi, když se o něj s námi podělíte v diskuzi.  

This War of Mine

Tahle deskovka na motivy počítačové hry byla bezpochyby jednou z největších událostí loňského roku. Depresivní atmosféra občanskou válkou zmítaného města, nebezpečí na každém roku, nedostatek jídla a všudypřítomná bezmoc dokázala se slabšími povahami občas pěkně zamávat. Ujmete se zde role skupinky přeživších uprostřed rozbombardovaného města, kteří mají jediný cíl – přežít do konce války.

solo3.jpgsolo2.jpgsolo1.jpg

Ačkoli krabice hry uvádí, že je možné si ji zahrát až v šesti hráčích, pokud jste This War of Mine už někdy zkoušeli, jistě nám dáte za pravdu, že v tomto počtu je hra praktiky nehratelná. Původně se totiž jedná o ryze solitérní záležitost – sdílený zážitek s více hráči (ideálně s jedním či dvěma) sice hru obohatí o diskuze na téma „dáme těm nebohým dětem najíst, nebo je pošleme pryč?“, ale pokud po ruce zrovna nebudete mít žádného spoluhráče, vůbec to nevadí. Na herním zážitku vám to neubere, a navíc se při rozhodování, jestli někomu pomoct nebo ho nechat umřít nebudete muset ohlížet na to, jak se na vás budou koukat ostatní…


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

8.  1.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A
Unikly nové fotografie chystaného ovladače Dualshock 5 pro PS5

Unikly nové fotografie chystaného ovladače Dualsho…

Pátý dualshock zřejmě bude vypadat skoro stejně jako jeho předchůdce.

6.  1.  2020 |