10 tipů na skvělé deskovky, které můžete hrát o samotě

Co dělat v případě, že máte chuť zahrát si nějakou deskovku, ale zrovna nemáte po ruce žádné kamarády? Směle se můžete pustit do některé z her, které obsahují solitérní mód. A že se nejedná jen takovou z nouze ctnost, ale plnohodnotnou zábavu!

Ano, my víme – jeden z faktorů, který dělá deskovky tak oblíbené a návykové je to, že se při jejich hraní bavíte spolu se svými přáteli. Jenže sehnat nějaké kamarády na hraní je občas docela problém. Není nicméně neřešitelný, protože řada herních vývojařů myslí i na vlky samotáře, a tak jejich tituly obsahují také solitérní mód. A nejedná se jen o žádné osekané verze původní hry, kdepak. Vybrali jsme pro vás desítku her napříč různými žánry, které vám můžeme s klidným srdcem doporučit.

Her, které si můžete užít i v jednom samozřejmě existuje mnohem více a pokud máte nějakého svého favorita, budeme rádi, když se o něj s námi podělíte v diskuzi.  

This War of Mine

Tahle deskovka na motivy počítačové hry byla bezpochyby jednou z největších událostí loňského roku. Depresivní atmosféra občanskou válkou zmítaného města, nebezpečí na každém roku, nedostatek jídla a všudypřítomná bezmoc dokázala se slabšími povahami občas pěkně zamávat. Ujmete se zde role skupinky přeživších uprostřed rozbombardovaného města, kteří mají jediný cíl – přežít do konce války.

solo3.jpgsolo2.jpgsolo1.jpg

Ačkoli krabice hry uvádí, že je možné si ji zahrát až v šesti hráčích, pokud jste This War of Mine už někdy zkoušeli, jistě nám dáte za pravdu, že v tomto počtu je hra praktiky nehratelná. Původně se totiž jedná o ryze solitérní záležitost – sdílený zážitek s více hráči (ideálně s jedním či dvěma) sice hru obohatí o diskuze na téma „dáme těm nebohým dětem najíst, nebo je pošleme pryč?“, ale pokud po ruce zrovna nebudete mít žádného spoluhráče, vůbec to nevadí. Na herním zážitku vám to neubere, a navíc se při rozhodování, jestli někomu pomoct nebo ho nechat umřít nebudete muset ohlížet na to, jak se na vás budou koukat ostatní…


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na zaručenou zábavu do kapsy

Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na za…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

17.  11.  2018 | | 5 N/A
Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky lákají do bitevní vřavy (galerie)

Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky l…

Co si budeme povídat, Frostbite engine je prostě to nejlepší, co střílečky z pohledu první osoby v dnešní době mohou mít.

15.  11.  2018 | | 9 N/A
Fallout 76 se na Metacriticu sotva přehoupl přes hodnocení 30%

Fallout 76 se na Metacriticu sotva pře…

Nový Fallout hráče opravdu nepotěšil.

15.  11.  2018 | | 14 N/A
Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté aneb hráči vs fakta (galerie)

Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté…

Uplynulo teprve pár týdnů, ale již nyní jsou některé skutečnosti evidentní.

7.  11.  2018 | | 2 N/A