10 utilit pro zlepšení práce s počítačem

Ačkoliv použitím softwarových utilit nikdy nemůžete dosáhnout takového zlepšení výkonu počítače jako když vyměníte některou z jeho komponent, přesto můžete zaznamenat určitý nárůst výkonu či stability. V následujícím článku vás seznámíme se sadou 10 právě takových prográmků, které vám mohou být nápomocny.
10 utilit pro zlepšení práce s počítačem
Double Modem 1.1
Skvělá věc pro všechny, kteří nadávají na rychlost svého dial-upového připojení. Nejedná se zase jenom o žádný Internet Booster nebo tak něco, kterých je teď mnoho a jejich informace o 300% nárůst rychlosti se dá lehce vyvrátit. Jedná se o Utilitu, která vám upraví v registrech informaci o posílání paketů, které v původním nastavení Windows nejsou zcela nejlepší. Nenabízí sice papírově 300% „navýšení“ rychlosti jako jiné…ehm programy, ale za to prakticky můžete zpozorovat 20-30% nárůst a to hlavně při on-line hraní.

Program je freeware

Délka: 250 kB

Download zde: http://wcarchive.cdrom.com/pub/3dfiles/tweakfiles/networking/double_modem.zip

Bootcelerator
Jste už otráveni dlouhým startem Windows? Tak tenhle program je vám přímo ušit na míru. Pomocí různých nastavení, jako odstranění loga windows při startu, scandisku a jiných věcí, které program nabízí, lze docílit opravdového zrychlení. Obzvláště se doporučuje pro systémy, kde Windows nabíhají více jak 30 vteřin.

Program je freeware

Délka: 250 kB

Download zde: http://wcarchive.cdrom.com/pub/3dfiles/tweakfiles/misc/bootcelerator.zip

Performance '95 2.03
Chtěli jste někdy vědět, jaký program vám ubírá kolik paměti nebo nakolik vám zatěžuje procesor a nepracujete zrovna ve Windows 2000? Tento program u všech běžících aplikací vypočítá míru, s jakou zatěžují procesor a paměť. Navíc můžete ihned pozastavit nebo zavřít jakýkoliv program, i který běží na pozadí a v nabídce přístupné přes CTRL-ALT-DELETE není vidět. Navíc si můžete nastavit i jakési makro, aby se všechny statistiky zaznamenávaly do souboru k pozdějšímu prohlédnutí.

Program je shareware, 30 denní trial verze. Registrace 30$

Délka: 1 MB

Download: http://wcarchive.cdrom.com/pub/3dfiles/tweakfiles/diagnostic/p95v203c.zip

RegCleaner 3.7.1.641
Nainstalujete program, smažete ho. Bohužel, v registrech systému ovšem i potom často zůstanou nějaké informace, které se vážou k programům, které již dávno nepoužíváte. Za nějakou dobu tak registry vypadají jako nepřehledná hromádka smetí a neočekávané chyby začnou brzdit váš systém. Tento program je na takovéto věci stavěný, je opravdu přátelský k použití, nabízí hodně funkcí, například umí prohledat registry a nepotřebné a nepoužívané klíče vám automaticky odstraní, prostě lahůdka.

Seznam funkcí:

  • umožní odstranění všech klíčů a hodnot v registru u jakéhokoliv softwaru
  • vypíše vám všechny programy, které se spouští při startu a umožní jejich odstranění ze start-upu
  • možnost odinstalování softwaru (jako v ovladacích panelech)
  • zálohování
  • dokáže optimalizovat registry
  • dokáže uložit list jako textový soubor
Program je freeware

Délka: 431 kB

Download zde: http://wcarchive.cdrom.com/pub/3dfiles/tweakfiles/registry/regcleaner.exe

MPower 1.1
Vyčistí a provede defragmentaci systémové RAM, čímž docílíte vyšší rychlosti a lepší stability.. V programu ještě naleznete celkové zatížení procesoru a využití pamětí, změří vám kmitočet procesoru a zápis/čtení harddisku.

Program je freeware

Délka: 770 kB

Download zde: http://wcarchive.cdrom.com/pub/3dfiles/tweakfiles/memory/mpow.zip

Cool Mouse 3.4
Jeden z nejlepších programů pro myš. Mraky různých nastavení jsou samozřejmostí. Můžete si přidělit všelijaké funkce třetímu tlačítku nebo může sloužit třeba i jako „dvojité kliknutí“. Ať jste kdekoliv na ploše, okno start menu máte hned u kurzoru, takže už nemusíte jezdit kurzorem až někam doleva dolu, aby jste si mohli otevřít nabídku. Můžete toho nastavit hodně i pro klávesnici a ještě mraky dalších funkcí, některé ještě ani dokonce teď nevím, co vlastně dělají!

Program je shareware a stojí 25$

Délka: 425 kB

Download zde: http://wcarchive.cdrom.com/pub/3dfiles/tweakfiles/input/cmouse.zip

Cool Desk 3.61
Můžete mít zároveň až 9 virtuálních desktopů, to znamená, že v prvním máte třeba otevřeno 5 oken Internet Exploreru, v druhým můžete zase pracovat jen v 3D studiu Max, ve třetím máte spuštěné třeba zase nějaké hudební studio atd… přitom na přepnutí mezi nimi stačí jediný klik. Navíc program podporuje mraky skinů, na každém desktopu můžete mít i dokonce jiné pozadí. Hodí se tedy zejména pro lidi, co se nenudí a mají vždy rozděláno tolik práce, takže tenhle program slouží spíše pro zpřehlednění.

Program je shareware, 30 denní trial verze. Zaregistrování stojí 25$

Délka: 674 kB

Download skinů zde: http://skinz.org/skins.php3?login=&id=&area=cooldesk99

Download zde: http://wcarchive.cdrom.com/pub/3dfiles/tweakfiles/appearance/cdesk99.zip

Win2k Performance Enhancer Beta 2.20
Program značně urychlí práci se sítí tím, že ji přidělí maximum paměti a udělá menší úpravy v registrech a protokolech, tím docílíte toho, že i rychlost na internetu stoupne, hlavně načítání stránek a celková síťová propustnost. Další věc je, že pro částečné využití musíte mít procesor alespoň s P3 500 Mhz a minimálně 128MB RAM, v tom případě může rychlost stoupnout o 0 – 150%, pokud nemáte tak silný procesor ani tolik paměti, zrychlení bude nepatrné.

Program je freeware

Délka: 2 MB

Download zde: http://wcarchive.cdrom.com/pub/3dfiles/tweakfiles/networking/speed2k.exe

PCTuner 1.31
Utilita, která vám odhalí stovky skrytých nastavení windows, nastavení ve start menu, na ploše, v příslušenství, windows exploreru a v jiných, různých oddílech. Programem můžete i do jisté míry urychlit chod windows, ale na druhou stranu, někteří ho i můžou totálně zničit k nepoznání :-).

Program je freeware

Délka: 706 kB

Download zde: http://wcarchive.cdrom.com/pub/3dfiles/tweakfiles/allinone/pctuner131.zip

PowerStrip 3.0 Beta
Velmi univerzální program. Můžete v něm nastavovat různé rozlišení, přednastavit si u každého rozlišení refresh-rate. Dále se v něm skrývá mraky nastavení hlavně pro vaši 3D kartu, pak obsahuje taky nastavování rychlosti čipu a paměti vašeho akcelerátoru v reálném čase. Obsahuje různé diagnostické nástroje, výpis funkcí, které umí vaše grafická karta, podporované rozlišení jak vašeho monitoru, tak vaši grafické karty. Ani kalibrace barev a nastavování geometrie zde nechybí. Nová verze přináší odstranění malých chybiček, přidání nějakých funkcí a hlavně podporu nových grafických karet, jak je zvykem.

Program je shareware

Délka: 645 kB

Download zde: http://168.144.101.149/files/ps3beta.exe


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A