11 stříleček, které vám nesmí v roce 2012 uniknout

Máme tu nový rok, což znamená i novou várku chystaných her. Prošli jsme si seznam FPS, co mají v roce 2012 vyjít, a vybrali ty nejslibnější.
11 stříleček, které vám nesmí v roce 2012 uniknout
Seznam kapitol
  1. Akce na zimu a jaro
  2. Střílečky od léta do zimy

Rok 2011 máme úspěšně za sebou, je tedy třeba začít hledět do budoucnosti. Jako každý rok přinášíme sérii článků, ve kterých vybíráme ty nejatraktivnější hry pro aktuální rok. Začínáme se střílečkami, protože v současnosti patří mezi vůbec nejoblíbenější žánry. Hry jsme seřadili hezky podle data vydání, abyste věděli, co si zahrajete už za pár týdnů a na co si naopak ještě chvíli počkáte. U každého titulu najdete i platformy, na kterých titul vyjde, ale jak už to tak bývá, až na dvě výjimky se jedná o multiplatformní kousky.

The Darkness II

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 10. února

Už za měsíc (a nějaký den) si budete moci zahrát pokračování podařené komiksové akce The Darkness. U nás sice původní komiks moc známý není, ale to vůbec nevadí, protože si brutální akci užijete i bez něj. Na druhém díle sice pracuje nové studio, nicméně jsme měli možnost si The Darkness II zahrát na letošním Gamescomu a svižná, brutální, ale zároveň i variabilní akce nás uhranula. Hlavní lákadlo se odvíjí už od samotného názvu – Temnota ovládá hlavního hrdinu, kterému díky tomu rostou ze zad dvě frajerská chapadla, jimiž dokáže porcovat protivníky na kusy. Plus umí spoustu dalších zajímavých triků. No, a navíc má hrdina i tunu klasických bouchaček. Dvojka vsází trochu víc na komiksovou stylizaci, což bereme taky jako plus.

Syndicate

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 24. února

Jasně, spoustě hráčů nebude nová verze klasiky jménem Syndicate pochuti, protože z akční strategie se stala klasická střílečka. Jenže je tu jeden zásadní důvod, proč se na hru těšit – Starbreeze Studios. Tvůrci mají mimo jiné na kontě výtečného Riddicka a neméně podařený první díl výše zmíněného The Darkness, takže nejsou žádná ořezávátka. Nový Syndicate slibuje být nekompromisní akcí z blízké budoucnosti, kdy vládu nad světem převzaly nadnárodní korporace, které mezi sebou válčí o technologie, peníze…cokoliv. Vy se stanete jedním z drsných agentů, co při cestě za svým cílem rozhodně nejedná v rukavičkách a využívá k likvidaci protivníků všech moderních vymožeností. Kombinace cyberpunku a zábavné akce nám prostě zní jako rajská hudba. A stejně tak dobře zní elektronický soundtrack.

XCOM

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 9. března

XCOM je stejný příklad, jako Syndicate. Opět se jedná o reboot legendární klasiky, ovšem v podobě taktické střílečky. Na rozdíl od Syndicate ale fandové původního Xcomu mohou být víc v klidu, protože zároveň vzniká i poctivý strategický remake první hry, na kterém pracují tvůrci Civilizace (Firaxis). Nicméně akční XCOM vypadá hodně dobře, protože slibuje mixovat strategickou část, kdy se budete starat o základnu, s akčně taktickými misemi. V průběhu boje budete nuceni využívat speciálních schopností ostatních členů týmu, takže nepůjde jen o tupou akci. Na XCOM se těšíme i kvůli stylovému zasazení do USA šedesátých let a pěkně bizarně/ponuré atmosféře.

Aliens: Colonial Marines

Platformy: PC, X360, PS3, Wii U, 3DS
Datum vydání: jaro

Aliens: Colonial Marines mají za sebou dost hrbolatou cestu. Jeden se čas věřilo, že se hry vůbec nedočkáme. Ostatně ona původní hra byla skutečně zrušena a vzniká nová, stejnojmenná od zkušeného studia Gearbox. Colonial Marines mají být zasazeni mezi druhé a třetí filmové Vetřelce. Vyrazíte s týmem mariňáku na U.S.S. Sulaco, abyste pátrali po Ripleyové. Hra má představovat taktickou střílečku, takže budete mít v pozici velitele týmu pod sebou tři další mariňáky se specifickou výzbrojí a schopnostmi. Tvůrci chtějí být co nejvěrnější svému vzoru, dokonce najali umělce, který pracoval na filmu, aby jim vymyslel i zbytek lodi, co v Aliens nebyl.

Bioshock: Infinite

Platformy: PC, X360, PS3
Datum vydání: 1. června

První Bioshock představoval skvělou hru, která sdílela hodně se svým spirituálním vzorem jménem System Shock. Ostatně na obou hrách pracoval Ken Levine. A pracuje i na nejnovějším pokračování jménem Bioshock: Infinite. Nejnovější díl nenavazuje na předchozí dva, protože se neodehrává v podmořském městě Rapture, ale na létajícím Columbine. Ovšem jinak všechny tři kousky sdílejí společné herní prvky: otevřenější úrovně, mix zbraní a „magických“ schopností a hlavně úžasnou atmosféru zmaru a destrukce, ve které se dá najít pár filozofických střípků pojednávajících o chování lidí. Infinite sice díky zasazení do modravých nebeských výšin vypadá hezky barevně, ale žádná „sluníčková“ hra to rozhodně nebude. To nám tedy věřte.  

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A