15 nejlepších her, co už nemusíte kupovat, protože jsou zdarma

Dřív jste museli za hry jako Grand Theft Auto, Hidden and Dangerous, Team Fortress 2 a další, platit. Dnes jsou zdarma. Vybrali jsme ty nej.
Seznam kapitol
  1. První dávka her
  2. Další nášup vybraných her
  3. Posledních 5 her

Nejlepší cena je zadarmo, jak se tak říká. Platit to nemusí úplně vždy, ale v případě her, které se z placených staly freeware, to říct můžeme. Herní vydavatelé uvolňují zdarma svoje hry z celé sbírky impulzů. Ať už je to z důvodu velkého stáří hry, ve snaze zkusit nějaký alternativní styl získání peněž, či prostého reklamního zvýraznění nové hry.

Občas to může být i z důvodu, že ta hra za nic nestála. Nicméně to není případ ani jedné z následujících her, které jsme do tohoto výběru zvolili. Stáří her i žánr může být různý, ale zábava je vždy zaručena. Nesnažíme se tvářit, že jsme objevili Ameriku – většina následujících her je zdarma už nějaký rok, nicméně o všech jste to nemuseli vědět a věříme, že si vyberete.  

Beneath a Steel Sky

Stařičká, nicméně stále zábavná sci-fi point and click adventura. Hra se odehrává v dystopické budoucnosti, kde byla Země zamořena. Ovládáte muže jménem Robert Foster, kterého unesli a vyvraždili jeho kmen. Během transportu ovšem dojde k nehodě a Robert uteče. S pomocí robota jménem Joey se snažíte přežít a zjistit, o co tady vlastně jde. Mimochodem, zdarma je k dispozici i první hra studia Revolution (tvůrci  Broken Swordu) – Lure of the Temptress. 

Beneath a Steel Sky_2.png Beneath a Steel Sky_3.png

Beneath a Steel Sky ke stažení

Poznámka: Vybrali jsme verzi pro ScummVM, po kliknutí na odkaz zascrolujte na stránce dolu, najdete tam odkaz ke stažení. Hru případně najdete i na GoG.com.

Command & Conquer, Red Alert a Tiberian Sun

Command & Conquer je legendární série realtime strategií, která se proslavila kvalitními hranými videi a hlavně velmi chytlavou hratelností. Postupně byly jako freeware uvolněny hned tři hry: úplně první Command & Conquer, Red Alert a Tiberian Sun. Zatímco první C&C a jeho pokračování Tiberian Sun se odehrává v budoucnosti, kde bojuje GDI a NOD, Red Alert vás zanese do alternativní historie a bojů mezi Sověty a Spojenci.

C&C+Red_Alert_01.jpegC&C+Red_Alert_02.jpeg

Command & Conquer hry ke stažení

Poznámka: V případě nefunkčnosti nastavte kompatibilitu na Windows 95.

Death Rally

Arkádové závody viděné z ptačího nadhledu. Jak už název napovídá, nejedná se o nevinné závodění – auta jsou vybavena zbraněmi a cesta na stupně vítězů je tak doprovázena hořícími troskami aut soupeřů. Mezi jednotlivými závody si můžete své vraždící vozítko upravovat za vyhrané peníze. Death Rally bylo uvolněno jako freeware u příležitosti vydání remaku pro iOS.

death_rally_screen_1.png death_rally_screen_3.jpg

Death Rally ke stažení

Poznámka: Odkaz na původní verzi je ve sloupci vpravo

The Elder Scrolls II: Daggerfall

Pokud máte po Skyrimu chuť na další obrovské otevřené RPG a nevadí vám retro, určitě si zahrajte druhý díl série The Elder Scrolls. Daggerfall je nejrozsáhlejší hrou série – herní mapa má 487 000 čtverečních kilometrů, ovšem je toho dosaženo díky náhodnému generování terénu, který je navíc hodně skoupý na detaily. Jinak ovšem hra nabízí plus mínus to samé, co moderní Skyrim. Jako freeware byl uvolněn i první díl Arena.

daggerfa_screen004.jpg daggerfa_screen005.jpg

The Elder Scrolls II: Daggerfall ke stažení

Poznámka: Ke spuštění budete asi potřebovat DOSbox

Fish Fillets

Výtečná logická hra z díly dnes už neexistujícího českého studia Altar Interactive. Ve hře jste ovládali dvojici ryb, mezi kterými jste mohli libovolně přepínat. Malá rybka se dostala i do stísněných prostor, zatímco velká uzvedla i těžké předměty. To jste museli mít na paměti a využívat k tomu, abyste se dostali z každé herní místnosti.

mistnost1.jpg mistnost2.jpg

 

Fish Fillets ke stažení

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zábavního průmyslu na světě

GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zá…

Po mnoha letech na předních příčkách herních žebříčků je Grand Theft Auto 5 oficiálně nejlepší.

9.  4.  2018 | | 3 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A