18 nejlepších konzolových exkluzivit, které si nyní můžete zahrát

Každá herní konzole má hry, které si na žádné jiné nezahrajete. Dnes jsme si pro vás vybrali ty nejlepší z aktuální generace.

The Last of Us: Part II

Platforma: PS4

Platforma Playstation 4 nás ke konci svého životního cyklu potěšila hned dvojicí skvostných exkluzivit a my začneme samozřejmě tou více kontroverzní. The Last of Us: Part II bylo veleočekávané pokračování post-apokalyptického thrilleru z rukou Naughty Dog a i když šlo stále v mnoha ohledech o špičkovou hru, dostala od fanoušků zabrat kvůli špatně poskládanému scénáři a některým rozhodnutím v příběhu, která zkrátka nemohli rozdýchat. 

Ať už hru berete jakkoliv, nelze ji upřít, že jde o vrcholné dílo současné generace a především z grafického a technologického hlediska nastavuje novou laťku toho, co je možné. Ellie se vydává na cestu pomsty a bude na vás projít si zamořené Spojené státy, abyste splnili slib a po cestě možná zjistili i něco více o sobě samých. 

obrazek.jpg

Hra se opět soustředí na velmi filmové pojetí a především všudypřítomnou brutalitu, se kterou si vývojáři opravdu neberou servítky. Herní mechanismy zůstaly podobné, byly jen o něco vylepšeny a vypiplány. Prostředí je nyní často otevřenější a láká k průzkumu i struktura příběhu je zajímavá a dává možnost nahlédnout na situaci hned z několika různých úhlů. 

Osobně jsme si pouť Ellie v redakci neuvěřitelně užili a pokud vlastníte konzoli PS4, je kacířstvím nedat hře alespoň šanci.

Diskuze (6) Další článek: Xbox chce více zpřístupnit hraní díky jednotnému uživatelskému rozhraní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,