1TB SSD konzole Xbox Series X dovolí uživatelům využít pouze 800GB místa

Výrobce vyčlenil 20% místa uložiště pro systémové soubory.
1TB SSD konzole Xbox Series X dovolí uživatelům využít pouze 800GB místa

Podle slov IGN si Xbox Series X ze svého 1TB úložného prostoru ponechává rezervu okolo 198 GB pro operační systém a další systémové soubory.

Xbox Series X: vše, co víme o nové generaci konzole Microsoftu

Xbox Series X: vše, co víme o nové generaci konzole Microsoftu

Xbox však evidentně ví, že hry rok od roku požadují větší a větší nároky na úložný prostor, a proto svým zákazníkům dává možnost pořídit si navíc externí uložiště. To by za normálních okolností bylo ohleduplné a dobrou zprávou, jenže z jeho ceny vám bude do pláče. Dle oficiálních stránek Microsoftu se bude prodávat za macatých 6 319 Kč.

uložiště.png

Když k tomu připočítáme cenu za samotnou konzoli, ovladače a podobně, dostaneme se už na docela nezanedbatelnou finanční částku. A aby toho nebylo málo, při připojení zmíněného rozšíření se na něj automaticky nainstaluje dalších 80 GB systémových souborů. To proto, abychom si uvědomili, že ani peníze nám v životě nezajistí ono kýžené blaho, za kterým se všichni tak usilovně honíme.

Lidé místo Xboxu Series X omylem objednávají současný Xbox One X

Lidé místo Xboxu Series X omylem objednávají současný Xbox One X

Cenově dostupnější alternativou je použití levnějšího externího HDD USB 3.1 pro ukládání her nové generace, které zrovna nehrajete, a jednoduše je přesouvat tam a zpátky, jak budete chtít. Ušetříte si tak nutnost si je vždy znova stahovat. Navíc, přenos mezi SSD konzole Xbox Series X a USB 3.1 uložištěm je velice rychlý," říká IGN.

Venturebeat vyzkoušel, jak dlouho trvá přesun hry Assassin's Creed: Origins (49 GB) z externího USB 3.0 uložiště na Xbox Series X. A zjistil, že to trvá pouhých osm minut. 

Je třeba podotknout, že není možné hru hrát, pokud není uložená na disku konzole. Je to z důvodu, že stávající disky nejsou dostatečně rychlé, aby na nich bylo možné hrát hry určené pro novou generaci.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A