2K žádá hráče, aby podpořili loot boxy. Ale jen ty vhodné

Další zářez na pažbě úřadů, které chtějí konec loot boxů.
2K žádá hráče, aby podpořili loot boxy. Ale jen ty vhodné

2K Games je se svým výtvorem dlouhodobě na špici pyramidy basketbalových her, což ze hry činí tak trochu i cíl. NBA 2K18 teď muselo stejně jako CS:GO nebo hry od Blizzardu zrušit nákupy balíčků pro hráče v Nizozemí a Belgii. 

Belgická herní komise chce hnát lootboxy před soud, projde to?

Belgická herní komise chce hnát lootboxy před soud, projde to?

"Udělali jsme určité lokálně zaměřené změny v módu MyTeam, které byly nezbytné, abychom neporušovali zákony o gamblingu v Belgii a Nizozemí. Co to přesně znamená? Vypneme možnost nakupování balíčků za prémiovou měnu. Balíčky hráči stále mohou pořídit, ale pouze za herní měnu," vyjádřilo se 2K ke změnám, které muselo udělat.

Přimluvte se za mikrotransakce

Zní to trošku bláznivě, ale vydavatel potom přikročil k naprosto nečekané a pro mnohé troufalé reakci na situaci. Prohlásil, že s definicí pravidel nesouhlasí, což by nebylo tak zvláštní, kdyby se následně neobrátil na hráče. 2K totiž apelovalo na hráče, aby se za smysl a fungování loot boxů přimluvili u svojí vlády. 

Producent 2K Games Rob Jones si myslí, že na mikrotransakcích je nejdůležitější najít rovnováhu. "Každá hra v určitém bodě dojde k tomu, že se snaží získat nějakou přidanou hodnotu od každého hráče. Záleží jenom na tom, jestli z toho uděláte hrabárnu na peníze, nebo to pro hráče opravdu bude pouze možnost navíc," vysvětluje Jones přístup, který je podle něj optimální.

"Víme, že většina hráčů v dnešní době prostě nemá trpělivost na to, všechno ve hře získávat pomalým hraním. Chtějí se na vrchol dostat hned. A my se na to díváme jako na příležitost, abychom jim umožnili tohle dlouhé grindování přeskočit," pokračoval.

Slibem nezarmoutíš

Jones se dále rozpovídal o tom, jak to bude vypadat v následujícím ročníku. "Chceme hráčům dát možnosti. A proto za a) nebudete toho muset pořizovat tolik (měny za reálné peníze), a za b) nebudete mít pocit, že investice skutečné měny je to, co dělá mezi vámi a soupeřem rozdíl," přislíbil Jones pro další ročník. 

NBA 2K19 vychází na PS4, PC, Xbox One a Nintendo Switch 11. září. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |