2K žádá hráče, aby podpořili loot boxy. Ale jen ty vhodné

Další zářez na pažbě úřadů, které chtějí konec loot boxů.

2K Games je se svým výtvorem dlouhodobě na špici pyramidy basketbalových her, což ze hry činí tak trochu i cíl. NBA 2K18 teď muselo stejně jako CS:GO nebo hry od Blizzardu zrušit nákupy balíčků pro hráče v Nizozemí a Belgii. 

"Udělali jsme určité lokálně zaměřené změny v módu MyTeam, které byly nezbytné, abychom neporušovali zákony o gamblingu v Belgii a Nizozemí. Co to přesně znamená? Vypneme možnost nakupování balíčků za prémiovou měnu. Balíčky hráči stále mohou pořídit, ale pouze za herní měnu," vyjádřilo se 2K ke změnám, které muselo udělat.

Přimluvte se za mikrotransakce

Zní to trošku bláznivě, ale vydavatel potom přikročil k naprosto nečekané a pro mnohé troufalé reakci na situaci. Prohlásil, že s definicí pravidel nesouhlasí, což by nebylo tak zvláštní, kdyby se následně neobrátil na hráče. 2K totiž apelovalo na hráče, aby se za smysl a fungování loot boxů přimluvili u svojí vlády. 

Producent 2K Games Rob Jones si myslí, že na mikrotransakcích je nejdůležitější najít rovnováhu. "Každá hra v určitém bodě dojde k tomu, že se snaží získat nějakou přidanou hodnotu od každého hráče. Záleží jenom na tom, jestli z toho uděláte hrabárnu na peníze, nebo to pro hráče opravdu bude pouze možnost navíc," vysvětluje Jones přístup, který je podle něj optimální.

"Víme, že většina hráčů v dnešní době prostě nemá trpělivost na to, všechno ve hře získávat pomalým hraním. Chtějí se na vrchol dostat hned. A my se na to díváme jako na příležitost, abychom jim umožnili tohle dlouhé grindování přeskočit," pokračoval.

Slibem nezarmoutíš

Jones se dále rozpovídal o tom, jak to bude vypadat v následujícím ročníku. "Chceme hráčům dát možnosti. A proto za a) nebudete toho muset pořizovat tolik (měny za reálné peníze), a za b) nebudete mít pocit, že investice skutečné měny je to, co dělá mezi vámi a soupeřem rozdíl," přislíbil Jones pro další ročník. 

NBA 2K19 vychází na PS4, PC, Xbox One a Nintendo Switch 11. září. 

Diskuze (1) Další článek: Nejlepší na hraní je PS. Sony se vrací k odmítání cross-play

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,