35 nejlepších her roku 2019: podrobný přehled hitů, co si musíte zahrát

Co se urodilo za uplynulý rok na herním trhu? Bylo toho moc! Vybíráme 35 nejzajímavějších her, které stojí za to zkusit.

Resident Evil 2 Remake 

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Kdo by to byl řekl, že mezi nejlepší hry letošního roku bude patřit předělávka více než 20 let staré klasiky ze série Resident Evil? Capcomu se sázka na kompletní remake Resident Evilu 2 vyplatila. Dostal se dokonce i do finálního výběru kandidátů na hru roku letošních The Game Awards.  

Resident Evil 2 Remake Leaked Screen 19.jpg

Tento remake je oproti ostatním výjimečný hlavně v tom, že hráči původní verze z ní stále mají pocit jako při hraní své oblíbené klasiky a zároveň dokázal zapůsobit i na nové hráče. Vývojáři se totiž nebáli sáhnout do samotných základů hry a uzpůsobili Resident Evil 2 tak, aby odpovídal dnešním standardům. Tou největší změnou bezesporu prošla kamera. Statické pohledy už jsou zkrátka pasé a to, že pohled ze třetí osoby Resident Evilu sedí, dokázal už čtvrtý díl.  

Resident Evil 2: brilantní remake výtečné klasiky (recenze)

Resident Evil 2: brilantní remake výtečné klasiky (recenze)

Předělávka běží na RE enginu, který využívá i sedmý díl. Na pohled tedy vypadá nádherně. V základu je to přitom stále ten starý dobrý horor s ikonickými lokacemi jako je policejní stanice, nepřáteli a hlavně postavami. Opět nechybí možnost hrát jak za Claire Redfield, tak Leona S. Kennedyho.  

Tento koncept se Capcomu osvědčil do té míry, že na jaře příštího roku vyjde stejným způsobem předělaná i trojka. Rozhodně bychom se nezlobili, kdyby se i ostatní studia inspirovala při tvorbě remaků tímto způsobem.  


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole