3D Morris – v jednoduchosti je prý krása!

Ano, zrak Vás neklame, pouhé letmé mrknutí oka na jakýkoliv ze zmenšených obrázků dokola vás utvrdí v tom, že řeč bude o hře, kterou u nás známe pod lakonickým a nicneříkajícím názvem "mlýn". Pokud cítíte při kontaktu s hrami tohoto typu lehké rozpaky s pocitem "tohle není pro mně", děláte kardinální chybu. Tohle zpracování, když už ničím, tak vás zaručeně dostane svou roztomilostí a dynamickou hratelností vůbec.
3D Morris – v jednoduchosti je prý krása!
Ano, zrak Vás neklame, pouhé letmé mrknutí oka na jakýkoliv ze zmenšených obrázků dokola vás utvrdí v tom, že řeč bude o hře, kterou u nás známe pod lakonickým a nicneříkajícím názvem "mlýn" nebo též používanou zdrobnělinou "mlýnek". Pokud cítíte při kontaktu s hrami tohoto typu lehké rozpaky s pocitem "tohle není pro mně", děláte kardinální chybu. Tohle zpracování, když už ničím, tak vás zaručeně dostane svou roztomilostí a dynamickou hratelností vůbec.

Pravidla asi všichni známe, takže jen letmo:

  • na začátku mají oba hráči 8 kamenů
  • umisťují střídavě do sítě 3x3 spojené pouze vodorovně a svisle
  • V případě, že vy nebo váš protihráč (klasika - počítač nebo stejně se nudící kolega z kanclu =)) spojíte tři kameny vodorovně nebo svisle, můžete odebrat jeden kámen soupeřův
  • po umístění se kameny tahá, a to na nejbližší volné pole; pouze v případě, že máte už jen tři kameny, můžete táhnout kamkoliv na desce
  • kdo má jen dva kameny nebo nemůže s žádným pohnout, prohrál
3D Morris3D Morris

Co se týče strategie při zápasech, zde je poměrně zavádějící snažit se definovat nějakou naprosto skvělou a unikátní taktiku, která vám za všech konstelací zaručí slavné vítězství. Počítač spíš hraje stylem "vymyslel jsem si taktiku a když zahraješ něco, co mi ji ničí, tak ji upravím dál ve svůj prospěch". Ano, počítač vám někdy naoko postoupí nějaké lukrativní místečko pro vaši figurku (mimochodem, to byste nevěřili, jak někteří lidé nazývají herní figurky, mezi ty zajímavější názvy co jsem zaslechl patří např. slovo "ovečky") a zatímco se radujete, jak jste geniální a dokonalý, počítač provede další část plánu a buď vás zablokuje nebo vám vezme ZROVNA tu nejdůležitější figurku, na které stojí a padá buď obrana nebo blokování klíčového území. Prostě, počítač hraje už na druhou úroveň jako průměrný hráč. Pravda, trošku si autoři mohli vyhrát s algoritmy, protože počítač přemýšlí ve vyšších úrovních běžně 5 - 20 sekund, což trošku zdržuje, ale dá se to přežít.

3D Morris3D Morris

Ač by se na první pohled nezdálo, obě strategie činí hru velmi zajímavou, rychlou a nesmírně svižnou (partii zde odehrajete průměrně za deset minutek). Počítač je docela obstojným oponentem a na čtyři obtížnosti vám bude pěkně zatápět. K dispozici je i jakýsi "Arcade mód", kdy začínáte proti relativně slabému protivníkovi, ale jakmile jej porazíte, nastupuje ostřejší hoch a tak dále, přičemž si musíte dávat pozor ještě na čas. Lze hrát i několik zápasů ve stylu "Kdo vyhraje tři zápasy po sobě" atd. Zkrátka, u Morrise se zaručeně nudit nebudete.

3D Morris3D Morris

Grafické zpracování nemá chybu, tedy na stolní hru. Můžete dokonce hrát na různých deskách (jak vidno z obrázků, máme tu klasiku, jakousi vesmírnou odrůdu a dětmi zbožňované LEGO), které se sice v principu hry logicky nijak neliší, ale je to zajímavé osvěžení, např. pokud hru předhodíte mladšímu členovi rodiny, s Legem na beton prorazíte. Snad jen jedna malá drobnost, bez registrace je přístupný pouze klasický stůl a kameny. Nepochybuji že existují lidé, kteří po návštěvě těch "správných" stránek najdou něco, co

jim k registraci dopomůže, ale tenhle program za to vážně stojí. Je za ním vidět velký kus práce. Moderně smýšlející můžou registrovat dokonce i v Euru (18), jinak samozřejmě $ (18) a DM (30).

Co dodat?
Ideální hra pro nudící se sekretářky, začínající smažiče mladšího věku (4-8) a všechny milovníky dobrých remaků stolních her vůbec. Všechno to najdete na http://www.lobstersoft.com/.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 1 N/A