3D Morris – v jednoduchosti je prý krása!

Ano, zrak Vás neklame, pouhé letmé mrknutí oka na jakýkoliv ze zmenšených obrázků dokola vás utvrdí v tom, že řeč bude o hře, kterou u nás známe pod lakonickým a nicneříkajícím názvem "mlýn". Pokud cítíte při kontaktu s hrami tohoto typu lehké rozpaky s pocitem "tohle není pro mně", děláte kardinální chybu. Tohle zpracování, když už ničím, tak vás zaručeně dostane svou roztomilostí a dynamickou hratelností vůbec.
3D Morris – v jednoduchosti je prý krása!
Ano, zrak Vás neklame, pouhé letmé mrknutí oka na jakýkoliv ze zmenšených obrázků dokola vás utvrdí v tom, že řeč bude o hře, kterou u nás známe pod lakonickým a nicneříkajícím názvem "mlýn" nebo též používanou zdrobnělinou "mlýnek". Pokud cítíte při kontaktu s hrami tohoto typu lehké rozpaky s pocitem "tohle není pro mně", děláte kardinální chybu. Tohle zpracování, když už ničím, tak vás zaručeně dostane svou roztomilostí a dynamickou hratelností vůbec.

Pravidla asi všichni známe, takže jen letmo:

  • na začátku mají oba hráči 8 kamenů
  • umisťují střídavě do sítě 3x3 spojené pouze vodorovně a svisle
  • V případě, že vy nebo váš protihráč (klasika - počítač nebo stejně se nudící kolega z kanclu =)) spojíte tři kameny vodorovně nebo svisle, můžete odebrat jeden kámen soupeřův
  • po umístění se kameny tahá, a to na nejbližší volné pole; pouze v případě, že máte už jen tři kameny, můžete táhnout kamkoliv na desce
  • kdo má jen dva kameny nebo nemůže s žádným pohnout, prohrál
3D Morris3D Morris

Co se týče strategie při zápasech, zde je poměrně zavádějící snažit se definovat nějakou naprosto skvělou a unikátní taktiku, která vám za všech konstelací zaručí slavné vítězství. Počítač spíš hraje stylem "vymyslel jsem si taktiku a když zahraješ něco, co mi ji ničí, tak ji upravím dál ve svůj prospěch". Ano, počítač vám někdy naoko postoupí nějaké lukrativní místečko pro vaši figurku (mimochodem, to byste nevěřili, jak někteří lidé nazývají herní figurky, mezi ty zajímavější názvy co jsem zaslechl patří např. slovo "ovečky") a zatímco se radujete, jak jste geniální a dokonalý, počítač provede další část plánu a buď vás zablokuje nebo vám vezme ZROVNA tu nejdůležitější figurku, na které stojí a padá buď obrana nebo blokování klíčového území. Prostě, počítač hraje už na druhou úroveň jako průměrný hráč. Pravda, trošku si autoři mohli vyhrát s algoritmy, protože počítač přemýšlí ve vyšších úrovních běžně 5 - 20 sekund, což trošku zdržuje, ale dá se to přežít.

3D Morris3D Morris

Ač by se na první pohled nezdálo, obě strategie činí hru velmi zajímavou, rychlou a nesmírně svižnou (partii zde odehrajete průměrně za deset minutek). Počítač je docela obstojným oponentem a na čtyři obtížnosti vám bude pěkně zatápět. K dispozici je i jakýsi "Arcade mód", kdy začínáte proti relativně slabému protivníkovi, ale jakmile jej porazíte, nastupuje ostřejší hoch a tak dále, přičemž si musíte dávat pozor ještě na čas. Lze hrát i několik zápasů ve stylu "Kdo vyhraje tři zápasy po sobě" atd. Zkrátka, u Morrise se zaručeně nudit nebudete.

3D Morris3D Morris

Grafické zpracování nemá chybu, tedy na stolní hru. Můžete dokonce hrát na různých deskách (jak vidno z obrázků, máme tu klasiku, jakousi vesmírnou odrůdu a dětmi zbožňované LEGO), které se sice v principu hry logicky nijak neliší, ale je to zajímavé osvěžení, např. pokud hru předhodíte mladšímu členovi rodiny, s Legem na beton prorazíte. Snad jen jedna malá drobnost, bez registrace je přístupný pouze klasický stůl a kameny. Nepochybuji že existují lidé, kteří po návštěvě těch "správných" stránek najdou něco, co

jim k registraci dopomůže, ale tenhle program za to vážně stojí. Je za ním vidět velký kus práce. Moderně smýšlející můžou registrovat dokonce i v Euru (18), jinak samozřejmě $ (18) a DM (30).

Co dodat?
Ideální hra pro nudící se sekretářky, začínající smažiče mladšího věku (4-8) a všechny milovníky dobrých remaků stolních her vůbec. Všechno to najdete na http://www.lobstersoft.com/.

Nejnovější komentáře