3D Pinball jako za mlada

Nepamatuji na PC či Amize chytlavější hru, než jakou byl Pinball Fantasies a jeho bráškové. Pokusů o proražení v této oblasti je mnoho – například Duke Nukemovský Ball of Steel, nebo Simon the Sorcerer Pinball který se dokonce při zakoupení obou dílů adventury přikládal coby věrnostní bonus. Sierra vyrazila do boje se svým Thrillridem a je opravdu SUPER!
3D Pinball jako za mlada
Nepamatuji na PC či Amize chytlavější hru, než jakou byl Pinball Fantasies a jeho bráškové. Pokusů o proražení v této oblasti je mnoho – například Duke Nukemovský Ball of Steel, nebo Simon the Sorcerer Pinball který se dokonce při zakoupení obou dílů adventury přikládal coby věrnostní bonus. Sierra vyrazila do boje se svým Thrillridem a je opravdu SUPER!

Nedá se vymýšlet mnohého, co by se o pinballu v obecné rovině dalo říct. Stále představuje nakloněnou desku s dvěma či více flipy (rozumějte packami na odrážení kuliček), dá se do něj kopat a je to takový malý velký žrout peněz. Své původy má hluboko v minulosti, konkrétně v době, kdy se první hospody plnily znuděnými ochlasty a hostinským začalo být jasné, že cesta za vyšším profitem vede skrze cílené investice a chytré marketingové tahy. Nakoupil se kulečník, šipky a mimojiné právě i pinball.

3D Pinball Thrillride3D Pinball Thrillride

V reálu jsem jej nikdy nehrál, nicméně v oblasti počítačových simulací si odvážím zařadit se mezi skalní štamgasty, pokud by se i zde vyskytoval vždy v oblasti hospůdek a oblíbených náleven. Sierra má jakous takous zkušenost s Pinbally, ale jejich 3D Pinball Thrillride se řadí určitě k těm povedenějším. Celá deska stolu se nese (v demu) v duchu zábavního parku, pročež zde najdete tradiční kolotoče, horské dráhy, vodní atrakce atd… až oči přechází. Je fakt, že možná pánové za svými počítači zapomněli na přehlednost, neboť plocha může ve své akční podobě velmi nepříjemně působit na oči – vše bliká a hýbe se, ocelová kulička se rychlostí projektilu pohybuje kdesi v tom mumraji a jedinou jistotou jsou dvě tlapky po stranách reagující na vaše stisknutí.

Nedá se příliš hovořit o pinballu, musíte si jej vyzkoušet sami, abyste viděli, co umí,. Plná verze bude obsahovat samozřejmě propojení s Internetem, takže bude možné porovnávat celosvětově výsledky a hrát pro pocit "toho nejlepšího na planetě". Samozřejmostí je mnoho stolů, více scenárií atd… Prostě – pinball jak víno. Takže - stáhnout nebo vypálit?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 23 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 2 N/A