3D Pinball jako za mlada

Nepamatuji na PC či Amize chytlavější hru, než jakou byl Pinball Fantasies a jeho bráškové. Pokusů o proražení v této oblasti je mnoho – například Duke Nukemovský Ball of Steel, nebo Simon the Sorcerer Pinball který se dokonce při zakoupení obou dílů adventury přikládal coby věrnostní bonus. Sierra vyrazila do boje se svým Thrillridem a je opravdu SUPER!
3D Pinball jako za mlada
Nepamatuji na PC či Amize chytlavější hru, než jakou byl Pinball Fantasies a jeho bráškové. Pokusů o proražení v této oblasti je mnoho – například Duke Nukemovský Ball of Steel, nebo Simon the Sorcerer Pinball který se dokonce při zakoupení obou dílů adventury přikládal coby věrnostní bonus. Sierra vyrazila do boje se svým Thrillridem a je opravdu SUPER!

Nedá se vymýšlet mnohého, co by se o pinballu v obecné rovině dalo říct. Stále představuje nakloněnou desku s dvěma či více flipy (rozumějte packami na odrážení kuliček), dá se do něj kopat a je to takový malý velký žrout peněz. Své původy má hluboko v minulosti, konkrétně v době, kdy se první hospody plnily znuděnými ochlasty a hostinským začalo být jasné, že cesta za vyšším profitem vede skrze cílené investice a chytré marketingové tahy. Nakoupil se kulečník, šipky a mimojiné právě i pinball.

3D Pinball Thrillride3D Pinball Thrillride

V reálu jsem jej nikdy nehrál, nicméně v oblasti počítačových simulací si odvážím zařadit se mezi skalní štamgasty, pokud by se i zde vyskytoval vždy v oblasti hospůdek a oblíbených náleven. Sierra má jakous takous zkušenost s Pinbally, ale jejich 3D Pinball Thrillride se řadí určitě k těm povedenějším. Celá deska stolu se nese (v demu) v duchu zábavního parku, pročež zde najdete tradiční kolotoče, horské dráhy, vodní atrakce atd… až oči přechází. Je fakt, že možná pánové za svými počítači zapomněli na přehlednost, neboť plocha může ve své akční podobě velmi nepříjemně působit na oči – vše bliká a hýbe se, ocelová kulička se rychlostí projektilu pohybuje kdesi v tom mumraji a jedinou jistotou jsou dvě tlapky po stranách reagující na vaše stisknutí.

Nedá se příliš hovořit o pinballu, musíte si jej vyzkoušet sami, abyste viděli, co umí,. Plná verze bude obsahovat samozřejmě propojení s Internetem, takže bude možné porovnávat celosvětově výsledky a hrát pro pocit "toho nejlepšího na planetě". Samozřejmostí je mnoho stolů, více scenárií atd… Prostě – pinball jak víno. Takže - stáhnout nebo vypálit?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A