3D Slot Car Racing – rychlost nade vše!

Po kratší době se opět mezi plnými hrami objevuje jedna, která by se určitě dala zařadit mezi závodní. A rozhodně to není žádná béčková hra – čeká nás pěkná 3D grafika, skvělá hudba a zvuky a také velmi dobrá hratelnost. Nebýti jedné výrazné chybičky, mohla hra 3D Slot Car Racing býti téměř dokonalou. I přesto by však neměla uniknout vaší pozornosti.
3D Slot Car Racing – rychlost nade vše!
Hra 3D Slot Car Racing se bezesporu nechala inspirovat některou ze stolních závodních her. Že nevíte, co tím myslím? Je to prosté – jsou to hry typu Micromachines, ve kterých závodíte na malém omezeném prostoru (často nějaké místnosti – kuchyně, dětský pokoj aj.). Ale mám-li být upřímný, tolik toho s nimi zase společného hra nemá, i když nějaká ta podobnost tu je…

Vaším hlavním úkolem v této hře jsou závody se soupeřem. A když píšu se soupeřem, myslím tím sice jen jednoho počítačem řízeného oponenta, ale zase na druhou stranu dostatečně silného a vypočítavého.

3D Slot Car Racing3D Slot Car Racing

Základní verze hry obsahuje jeden okruh, na kterém můžete závodit. Hm, jeden okruh, to není mnoho. Ale slyšel jsem, že prý se někde na internetu dají najít další, ale já je zatím nenašel :-(. Zpět ke hře. Jezdí se po něčem, co blízce připomíná stůl, na němž je jakási autodráha – toť vaše trať. Ta je celkem krátká a obsahuje velké množství zatáček, z kterých není problém vyletět. A to je podle mě největší kámen úrazu celé této hry – auto není možné rozjet na plný výkon a udržet ho na trati. Pokud pojedete maximální rychlostí do jakékoli zatáčky, určitě se ocitnete brzy mimo trať. To je sice stejné jako v reálu, ale u takové hry bych to ani v nejmenším neočekával, a když už, ne v takové míře.

Na začátku hry si můžete zvolit jedno z deseti aut, se kterým se vydáte zdolávat trať. Samotný výběr auta, dle mého názoru, nemá na hru velký význam. Můžete si rovněž navolit, na jaký počet kol budete jezdit – tzn., kdo první dosáhne stanoveného počtu kol, je vítěz.

3D Slot Car Racing3D Slot Car Racing

To, co vás na hře uchvátí je celkem povedená 3D grafika. Rozlišení hry je od 320×200 až do 1024×768. Mě osobně hra z neznámého důvodu běžela jen 640×480. Víc ani ťuk. Při samotném závodění si můžete zvolit jeden ze čtyř pohledů na trať. Rovněž se můžete rozhodnout, zdali se chcete dívat jen na své auto, nebo i na soupeřovo, přičemž pak hra běží ve split screenu.

Hudba a zvuky jsou také na vysoké úrovni – po celou dobu jízdy vám do uší hraje rychlá muzika, která jen o to více umocňuje dojem závodění a toho, že jste v časové tísni. Zvuky jsou rovněž skvělé.

3D Slot Car Racing3D Slot Car Racing

3D Slot Car Racing je bezesporu velice kvalitní hra a všem ji vřele doporučuji. Nebýti oné výše zmíněné chybky, neměl bych nejmenších výtek. I přesto ji však zkuste. Stáhnout si ji můžete z: http://netzgames.gnw.de/spiele/sportgames/carrera.zip (8,06 MB), link na VypalCD: zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |