3D Slot Car Racing – rychlost nade vše!

Po kratší době se opět mezi plnými hrami objevuje jedna, která by se určitě dala zařadit mezi závodní. A rozhodně to není žádná béčková hra – čeká nás pěkná 3D grafika, skvělá hudba a zvuky a také velmi dobrá hratelnost. Nebýti jedné výrazné chybičky, mohla hra 3D Slot Car Racing býti téměř dokonalou. I přesto by však neměla uniknout vaší pozornosti.
3D Slot Car Racing – rychlost nade vše!
Hra 3D Slot Car Racing se bezesporu nechala inspirovat některou ze stolních závodních her. Že nevíte, co tím myslím? Je to prosté – jsou to hry typu Micromachines, ve kterých závodíte na malém omezeném prostoru (často nějaké místnosti – kuchyně, dětský pokoj aj.). Ale mám-li být upřímný, tolik toho s nimi zase společného hra nemá, i když nějaká ta podobnost tu je…

Vaším hlavním úkolem v této hře jsou závody se soupeřem. A když píšu se soupeřem, myslím tím sice jen jednoho počítačem řízeného oponenta, ale zase na druhou stranu dostatečně silného a vypočítavého.

3D Slot Car Racing3D Slot Car Racing

Základní verze hry obsahuje jeden okruh, na kterém můžete závodit. Hm, jeden okruh, to není mnoho. Ale slyšel jsem, že prý se někde na internetu dají najít další, ale já je zatím nenašel :-(. Zpět ke hře. Jezdí se po něčem, co blízce připomíná stůl, na němž je jakási autodráha – toť vaše trať. Ta je celkem krátká a obsahuje velké množství zatáček, z kterých není problém vyletět. A to je podle mě největší kámen úrazu celé této hry – auto není možné rozjet na plný výkon a udržet ho na trati. Pokud pojedete maximální rychlostí do jakékoli zatáčky, určitě se ocitnete brzy mimo trať. To je sice stejné jako v reálu, ale u takové hry bych to ani v nejmenším neočekával, a když už, ne v takové míře.

Na začátku hry si můžete zvolit jedno z deseti aut, se kterým se vydáte zdolávat trať. Samotný výběr auta, dle mého názoru, nemá na hru velký význam. Můžete si rovněž navolit, na jaký počet kol budete jezdit – tzn., kdo první dosáhne stanoveného počtu kol, je vítěz.

3D Slot Car Racing3D Slot Car Racing

To, co vás na hře uchvátí je celkem povedená 3D grafika. Rozlišení hry je od 320×200 až do 1024×768. Mě osobně hra z neznámého důvodu běžela jen 640×480. Víc ani ťuk. Při samotném závodění si můžete zvolit jeden ze čtyř pohledů na trať. Rovněž se můžete rozhodnout, zdali se chcete dívat jen na své auto, nebo i na soupeřovo, přičemž pak hra běží ve split screenu.

Hudba a zvuky jsou také na vysoké úrovni – po celou dobu jízdy vám do uší hraje rychlá muzika, která jen o to více umocňuje dojem závodění a toho, že jste v časové tísni. Zvuky jsou rovněž skvělé.

3D Slot Car Racing3D Slot Car Racing

3D Slot Car Racing je bezesporu velice kvalitní hra a všem ji vřele doporučuji. Nebýti oné výše zmíněné chybky, neměl bych nejmenších výtek. I přesto ji však zkuste. Stáhnout si ji můžete z: http://netzgames.gnw.de/spiele/sportgames/carrera.zip (8,06 MB), link na VypalCD: zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A