3D Stronghold přijde pro změnu z Ruska?

Ruská vývojářská společnost Primal Software před několika málo dny zveřejnila první informace o svém nejnovějším projektu nazvaném Besieger. V několika stručných slovech by se tato hra dala shrnout jako "Stronghold ve 3D". Podrobnější informace a screenshoty přinášíme v dnešní novince.
3D Stronghold přijde pro změnu z Ruska?

Hra Stronghold přišla jako blesk z čistého nebe, tedy vlastně z dílen do té doby nepříliš známé společnosti FireFly Studios. Mizivá reklama před uvedením hry zajistila, že se ze Strongholdu stal hit takřka přes noc, a to jak u nás tak ve světě. Dokazuje to i nejnovější datadisk Stronghold: Crusader, který byl uveden nedávno - přidává ke hře nové kampaně a zavádí hráče až do vzdálených arabských zemí v dobách křížových výprav. V čem vlastně spočíval princip hry? Tvůrci obrátili starou dobrou myšlenku dobývání pevnosti naruby a postavili hráče naopak do role jejího obránce. A právě díky tomuto originálnímu, přitom ale jednoduchému nápadu si Stronghold získal obrovskou oblibu.

Mladá ruská společnost Primal Software, která právě pracuje na akčním fantasy projektu The I of the Dragon, se rozhodla využít popularity Strongholdu a ohlásila další projekt pojmenovaný Besieger. Toto slovo v angličtině znamená "obléhatel" a tak nenechává nikoho na pochybách o tom, co že to vlastně bude jádrem hry.

Ústředním motivem Besiegeru je tedy, podobně jako u Stronholdu, dobývání pevností a měst. Narozdíl od něj ale tento titul nabídne i druhou stranu mince, tedy dobývání měst - v zásadě tedy půjde o realtimovou fantasy strategii. Dobývání středověkých měst nebude žádná slast, ale možná ještě obtížnějším pak shledáte jejich bránění. Důležitou hru, jak tomu obvykle bývá v každé realtime strategii, sehrává ekonomika. Ta zde jde ruku v ruce s budováním města, budovy zde nabývají narozdíl od jiných RTS maximální důležitosti. Čím více budov postavíte, tím více se "objeví" obyvatel, které pak za určitý peněžitý obnos můžete naučit bojovat.

 

V Besiegeru narazíte na dvě odlišné rasy, kdy každá disponuje svou vlastní skladbou unikátních jednotek. Celkem jich potkáte na dvacet, druhů budov má být dokonce dvakrát více. Už za dob Dune 2 byl vynalezen upgradovací systém, kdy lze za určitou část zdrojů budovy (nebo dokonce jednotky) vylepšit (upgradovat) a tak z nich vyždímat vyšší "výkon". I na to tvůrci Besiegeru mysleli a do hry zahrnuli. Co však za dob Dune 2 možné nebylo a s čím přišel tuším teprve Command & Conquer bylo obsazování budov - i tím se nechali designéři z Primal Software inspirovat.

Z tahových strategií si pak vypůjčili skvělou vlastnost kterou je přecházení jednotek z jedné mise do druhé. Díky tomu můžete své nejlepší bojovníky využít i v dalších misích a ještě tak vylepšit jejich zkušenosti v boji. Tou nejdůležitější postavou celé hru ale bude hlavní charakter, který sehraje také hlavní úlohu v celém příběhu. O něm i o samotném příběhu toho bohužel zatím víme velice málo, lépe řečeno vůbec nic. Zápletka tak prozatím zůstává před našimi zraky utajena.

 

Hra nabídne celkem dvanáct rozsáhlých úrovní, které vás zavedou například do hor, na poušť či do hlubokých a nebezpečných lesů. Primal Software slibují velice detailně propracovaný terén i prostředí a nejen to. Také modely postav a zvířat se mají skládat až z tisíců polygonů, což v dnešní zaručuje výbornou kvalitu zobrazení a jen letmo postřehnutelné hrany. Na co je kladen velký důraz jak ze strany autorů, tak obvykle i hráčů, to je fyzikální model, resp. modelování poškození. V Besiegeru dokážete zničit nejen všechny budovy a další objekty ve městě, ale dokonce třeba i stromy. Celkově kvalitní dojem ze hry pak mají završit fotorealisticky zpracované mraky, slunce, hvězdy a měsíc.

 

Jak se stalo dobrým zvykem dnešních strategických her, ani u Besiegeru nemá chybět multiplayer, tedy hra více hráčů přes LAN nebo internet. Hry se může zúčastnit celek 16 dobyvatelů/obránců v klasických soubojích jako je Deathmatch, Capture the Flag, Cooperative, Hold Artifact (ukořistění předmětu), King of the Hill nebo Alone against all (jeden proti všem).

A kdy se má tahle novinka vlastně objevit? Těžko říct, nic oficiálního zatím nebylo vypuštěno, osobně odhaduji tak v polovině příštího roku. Navíc hra zatím nemá zajištěného ani vydavatele a jeho hledání rozhodně není práce na pouhých pár týdnů.

Oficiální stránky: http://www.besieger.com/
Výrobce: Primal Software (http://www.primal-soft.com/)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |