3D Stronghold přijde pro změnu z Ruska?

Ruská vývojářská společnost Primal Software před několika málo dny zveřejnila první informace o svém nejnovějším projektu nazvaném Besieger. V několika stručných slovech by se tato hra dala shrnout jako "Stronghold ve 3D". Podrobnější informace a screenshoty přinášíme v dnešní novince.
3D Stronghold přijde pro změnu z Ruska?

Hra Stronghold přišla jako blesk z čistého nebe, tedy vlastně z dílen do té doby nepříliš známé společnosti FireFly Studios. Mizivá reklama před uvedením hry zajistila, že se ze Strongholdu stal hit takřka přes noc, a to jak u nás tak ve světě. Dokazuje to i nejnovější datadisk Stronghold: Crusader, který byl uveden nedávno - přidává ke hře nové kampaně a zavádí hráče až do vzdálených arabských zemí v dobách křížových výprav. V čem vlastně spočíval princip hry? Tvůrci obrátili starou dobrou myšlenku dobývání pevnosti naruby a postavili hráče naopak do role jejího obránce. A právě díky tomuto originálnímu, přitom ale jednoduchému nápadu si Stronghold získal obrovskou oblibu.

Mladá ruská společnost Primal Software, která právě pracuje na akčním fantasy projektu The I of the Dragon, se rozhodla využít popularity Strongholdu a ohlásila další projekt pojmenovaný Besieger. Toto slovo v angličtině znamená "obléhatel" a tak nenechává nikoho na pochybách o tom, co že to vlastně bude jádrem hry.

Ústředním motivem Besiegeru je tedy, podobně jako u Stronholdu, dobývání pevností a měst. Narozdíl od něj ale tento titul nabídne i druhou stranu mince, tedy dobývání měst - v zásadě tedy půjde o realtimovou fantasy strategii. Dobývání středověkých měst nebude žádná slast, ale možná ještě obtížnějším pak shledáte jejich bránění. Důležitou hru, jak tomu obvykle bývá v každé realtime strategii, sehrává ekonomika. Ta zde jde ruku v ruce s budováním města, budovy zde nabývají narozdíl od jiných RTS maximální důležitosti. Čím více budov postavíte, tím více se "objeví" obyvatel, které pak za určitý peněžitý obnos můžete naučit bojovat.

 

V Besiegeru narazíte na dvě odlišné rasy, kdy každá disponuje svou vlastní skladbou unikátních jednotek. Celkem jich potkáte na dvacet, druhů budov má být dokonce dvakrát více. Už za dob Dune 2 byl vynalezen upgradovací systém, kdy lze za určitou část zdrojů budovy (nebo dokonce jednotky) vylepšit (upgradovat) a tak z nich vyždímat vyšší "výkon". I na to tvůrci Besiegeru mysleli a do hry zahrnuli. Co však za dob Dune 2 možné nebylo a s čím přišel tuším teprve Command & Conquer bylo obsazování budov - i tím se nechali designéři z Primal Software inspirovat.

Z tahových strategií si pak vypůjčili skvělou vlastnost kterou je přecházení jednotek z jedné mise do druhé. Díky tomu můžete své nejlepší bojovníky využít i v dalších misích a ještě tak vylepšit jejich zkušenosti v boji. Tou nejdůležitější postavou celé hru ale bude hlavní charakter, který sehraje také hlavní úlohu v celém příběhu. O něm i o samotném příběhu toho bohužel zatím víme velice málo, lépe řečeno vůbec nic. Zápletka tak prozatím zůstává před našimi zraky utajena.

 

Hra nabídne celkem dvanáct rozsáhlých úrovní, které vás zavedou například do hor, na poušť či do hlubokých a nebezpečných lesů. Primal Software slibují velice detailně propracovaný terén i prostředí a nejen to. Také modely postav a zvířat se mají skládat až z tisíců polygonů, což v dnešní zaručuje výbornou kvalitu zobrazení a jen letmo postřehnutelné hrany. Na co je kladen velký důraz jak ze strany autorů, tak obvykle i hráčů, to je fyzikální model, resp. modelování poškození. V Besiegeru dokážete zničit nejen všechny budovy a další objekty ve městě, ale dokonce třeba i stromy. Celkově kvalitní dojem ze hry pak mají završit fotorealisticky zpracované mraky, slunce, hvězdy a měsíc.

 

Jak se stalo dobrým zvykem dnešních strategických her, ani u Besiegeru nemá chybět multiplayer, tedy hra více hráčů přes LAN nebo internet. Hry se může zúčastnit celek 16 dobyvatelů/obránců v klasických soubojích jako je Deathmatch, Capture the Flag, Cooperative, Hold Artifact (ukořistění předmětu), King of the Hill nebo Alone against all (jeden proti všem).

A kdy se má tahle novinka vlastně objevit? Těžko říct, nic oficiálního zatím nebylo vypuštěno, osobně odhaduji tak v polovině příštího roku. Navíc hra zatím nemá zajištěného ani vydavatele a jeho hledání rozhodně není práce na pouhých pár týdnů.

Oficiální stránky: http://www.besieger.com/
Výrobce: Primal Software (http://www.primal-soft.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A