3dfx přijde s Napalmem až příští rok

Zástupci firmy 3dfx oficiálně potvrdili, že jejich grafický akcelerátor nové generace s krycím názvem Napalm se na trhu objeví až v prvním čtvrtletí roku 2000. To se tedy konkurence poměje!

Investoři 3dfx se konečně dočkali nepříznivé informace, kterou ti prozřetelnější z nich jistě již nějakou dobu očekávali. Karty s novým čipem se údajně objeví až v únoru-březnu 2000. Firma mluví o "nepředvídaných okolnostech, které se objevily v konečné fázi vývoje produktu", ale také o tom, že jejich akcelerátor nové generace bude "o hlavu a ramena výše než konkurenční výrobky a potvrdí vedoucí pozici 3dfx na technologickém poli".

Následkem tohoto odkladu mohou investoři očekávat ve třetím a čtvrtém kvartálu tohoto roku ztráty - dividendy půjdou možná až o 10 procent dolů - ale již příští rok bude firma podle jejích zástupců zisková.

Vypadá to, že dlouholetý leader a průkopník herní 3D grafiky ztrácí dech, což mu možná mnozí po létech bezproblémové dominance a velmi sebevědomých výroků přejí. Bylo by jistě předčasné odepisovat společnost 3dfx do starého železa, ale konkurence se v tomto oboru utužila tak, že se těžko dýchá všem, nota bene těm, kteří si podobným dostihům zatím neměli příležitost přivyknout. Uvidíme, jak příští rok napalmové bombičky sežehnou GeForce 256 a Savage2000 - asi moc ne, ale rozhodně srazí ceny, z čehož budeme (jako obvykle) těžit my - uživatelé.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce