3dfx přijde s Napalmem až příští rok

Zástupci firmy 3dfx oficiálně potvrdili, že jejich grafický akcelerátor nové generace s krycím názvem Napalm se na trhu objeví až v prvním čtvrtletí roku 2000. To se tedy konkurence poměje!

Investoři 3dfx se konečně dočkali nepříznivé informace, kterou ti prozřetelnější z nich jistě již nějakou dobu očekávali. Karty s novým čipem se údajně objeví až v únoru-březnu 2000. Firma mluví o "nepředvídaných okolnostech, které se objevily v konečné fázi vývoje produktu", ale také o tom, že jejich akcelerátor nové generace bude "o hlavu a ramena výše než konkurenční výrobky a potvrdí vedoucí pozici 3dfx na technologickém poli".

Následkem tohoto odkladu mohou investoři očekávat ve třetím a čtvrtém kvartálu tohoto roku ztráty - dividendy půjdou možná až o 10 procent dolů - ale již příští rok bude firma podle jejích zástupců zisková.

Vypadá to, že dlouholetý leader a průkopník herní 3D grafiky ztrácí dech, což mu možná mnozí po létech bezproblémové dominance a velmi sebevědomých výroků přejí. Bylo by jistě předčasné odepisovat společnost 3dfx do starého železa, ale konkurence se v tomto oboru utužila tak, že se těžko dýchá všem, nota bene těm, kteří si podobným dostihům zatím neměli příležitost přivyknout. Uvidíme, jak příští rok napalmové bombičky sežehnou GeForce 256 a Savage2000 - asi moc ne, ale rozhodně srazí ceny, z čehož budeme (jako obvykle) těžit my - uživatelé.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce