3DS bylo původně bez 3D

Přestože je stereoskopický obraz největším lákadlem nového handheldu od Nintenda, jeho původní verze s jeho implementací nepočítala. Jak prozradil jeden z designérů 3DS, Hideki Konno, rozhodla se firma o jeho použití takřka na poslední chvíli.

"Začal jsem na 3DS pracovat v roce 2008, v té době ale ještě nemělo 3D obrazovku," řekl Konno magazínu Famitsu. "Dá se říct, že to prostě dobře vyšlo. Bylo načase znovu zvážit nové technologie a vyzkoušet 3D bez brýlí. Demo bylo tak působivé, že jsme se začátkem roku 2009 rozhodli technologii využít k hraní."

Rozhodnutí o zabudování gyroskopu přišlo ještě později. "Tyhle senzory jsme zabudovali dost pozdě. Oficiálně jsme je přijali těsně před loňskou E3."

Podle jeho slov se gyroskop prosadil na popud Shigeru Miyamota, který měl pocit, že v 3DS stále něco chybí.

Zdroj: 1UP

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |