4. kolo Hattricku - karty rozdány

První liga

Ještěrky Kroměříž - Ničivá Síla 5 : 0 - Tento zápas předznamenává výsledky, které čekají Ničivou sílu po odvolání jejího vedení. Zatím jsou hráči stále schopní se sejít a odehrát zápas, ale absence vedení je na jejich výkonu vidět a už je velice blízko doba, kdy budou všechny výsledky Ničivé kontumovány 5:0. Přesto je zvláštní, že Ještěrky jsou dalším týmem, který i přes znalost soupeřovi situace přistoupili k zápasu velmi zodpovědně. Třeba ví něco, co my ne?

FC Sternberg - Fianna 1 : 1 - Nováček ze Sternbergu doma přivítal v této sezóně prozatím nevýraznou Fiannu a určitě doufal v další body. A pokud si fanoušek, který se od Sternbergu stále nemůže dočkat nějakých ofenzivních manévrů, kolem 30. minuty odskočil do útrob stadiónu, přišel o všechny góly a stále si může myslet, že Sternberg prostě dopředu neumí. Přesto pokud bude Sternberg dále zlepšovat svoje výkony tímto tempem, možná řadu fotbalových expertů překvapí.

Slezan Frýdek-Místek - Prerov United 2 : 1 - Oba týmy přdvedly slušný víkend a oba hrály podle posledního trendu na jedno křídlo a snad to vyjde. Slezan však rozvíjel dále tuto variantu a v očekávání taktiky soupeře bránil pouze jedno křídlo, zatímco Přerov postavil vyrovnanou obrannou řadu. A přestože Slezan bránil slabší obranu soupeře, podařilo se mu blokovat rozehru protivníka již ve středu pole a nemusel tohoto svého přehmatu litovat. A pravděpodobně díky domácímu prostředí se může radovat ze tří bodů.

FC Zdar nad Sazavou - Wizardos 5 : 0 - Wizardos přijeli na Bouchalky odehrát zápas jen proto, aby se neřeklo. Tomu odpovídala jejich sestava i jejich nasazení. Je jen otázkou, jestli se šetřili na pohár, který je stále ještě v ranné fázi a v kterém na ně čeká lehký soupeř, nebo chtějí překvapit soupeře z Kroměříže.

II.1

Parta hyc! - Mifa.cz 4 : 1 - Mifa přivezla do Bohnické léčebny svůj beton a odvezla si ho řádně rozdrcený. Konečně se fanoušci Party dočkali vítězství na domácí půdě a mohou jen doufat, že v tomto trendu bude jejich tým bude pokračovat. Parta překvapila nasazením nové posily Valdéze na útočného krajního obránce nejen fanoušky, ale i soupeře.

FC The - Viktoria Radim 1 : 3 - FC The už je pravděpodobně rozhodnut ukončit své působení ve druhé lize co nejrychleji. Jinak si nedokážeme představit, proč by takto snadno pustil tři body druhému nováčkovi. Viktorce na jasnou výhru stačil jen průměrný druholigový výkon v záloze, ale určitě je mile překvapena svojí současnou pozicí nejlepšího mezi nováčky.

1.FC Kosice - FC Chlísti Kameničky 4 : 1 - Košice si doma průměrnou hrou bezpečně pohlídaly tři body. Kameničky, které dobře vědí, že Košice mají silnou obranu, se snažili mít aspoň jeden z útoků schopný proniknout zahuštěnou obranou. Bohužel už jinde nedokázaly Košicím konkurovat. Přesto asi očekávají úspěchy spíše s níže umístěnými soupeři než se žhavým kandidátem na titul.

Eden Devils - Robin Vnuk Team 3 : 4 - Robin vlétl na soupeře a do poločasu to bylo 0:3, čtyři minuty po návratu ze šaten vedl dokonce 0:4. Pak však spokojení hráči začali pro jistotu bránit výsledek a začaly se dít věci. Během dalších 22 minut se Ďáblové z Edenu dostali na dosah bodů. Po třetí obdržené brance si však všechny hráče svého týmu svolal Robin Vnuk. Co jim řekl nikdo neví. Obraz hry se však změnil a soupeři z Edenu už se nedostali k balónu.

II.2

Spojené Mlékárny - Blanicti Rytiri 0 : 5 - Mlékárenští se zjevně šetřili na pohár a výkon tomu odpovídal. Rytíři hrajícív nevídané pohodě dorazili se silným respektem k soupeři. Jejich defenzivní soupiska a celoplošný pressing neslibovalnějakou extra pohlednou hru. Ale člověk míní a hattrick mění. Blaničtí nasázeli domácím pět fíků a stále se drží v bojio první příčku. Na 4-5-1 nevídaná produktivita.

SK Slavien Praha - OB Devils Mrac 3 : 1 - Souboj trápících se celků ze dna tabulky rozhodl Delgado, který vrátil slávistydo zápasu vyrovnávající brankou, zároveň dobře rozděloval míče ve středu pole. V závěru byl donucen střídat po zákroku, kterýrozhodčí neuzřel. Díky tomu se dohrávalo za velmi dusné atmosféry.

Jablonec N.n - Dynamo Dablice 5 : 1 - Už to bude znít jako obehraná pásnička, ale Jablonec momentálně výkonnostně nemákonkurenci. Ola Fogelstal opět vedl své hráče do boje. Ďábličtí měli snahu a jejich hra byla sympatická, ale pouze to nestačí. Jablonec má dobře rozjeto na první ligu. Velmi zajímavé bude měření sil s Rytíři v 6.kole .

FC Banik Ostrava - Pohroma Ivancice 2 : 1 - Ostrava použila velmi často výhodný pressing a svěřila svůj osud standardním situacím. Pohroma opět věřila protiútokům. Nechceme Pohromě do toho mluvit, ale nějaká jiná herní alternativa by nebyla naškodu. Ostrava těsně vyhrála díky dobré práci Kavana na křídle a penaltě. Pohroma ukázala pěkný protiútok, ale navíc už senezmohla.

II.3

Sakura - AC South Park 4 : 0 - Kdyby na Jižní Moravě výjimečne zapršelo, jistě by hráči Sakuri měli vodu až v krku, jak nastoupili s nosem nahoru. Zápas ovšem ukázal, že právem. Pevná obrana si poradila s každým náznakem brejku hostů a pro útočníky nebyl problém i přes lehkovážné zacházení s množstvím šancí vstřelit 4 goly.

FK Biermannov - Fosforos Cass 4 : 2 - Mimořádný tah domácího trenéra zachránil domácím Vidlákům zápas. Když se hosté ve 20. minutě ujali vedení 2:0, nechal všechny své hráče přezout z kopaček do holínek. Ty sedí Vidlákům mnohem lépe, což dokumentovalo snížení za 4 minuty a vyrovnání do poločasu. Ve druhé půli už hra připomínala hru sedláků s kopkou sena, výsledek 4:2 je naprosto zasloužený.

1.FC Donner - 1.FC Steta 4 : 0 - Domácí tradičně zahustili středový kruh komplet základní jedenáctkou, náhradníky i realizačním týmem. Hosté však se do přetlačování o každý milimetr uprostřed hřiště nepustili, ovšem navsadili ani na beton ani na totální ofenzivu, takže si odvážejí výprask 4:0.

Space Storm - Bombers Ouhol 1 : 3 - Nemocnici zaplnil velmi vyrovnaný zápas v Thunder Areně. Hosté se v 50. minutě ujali vedení 2:0, ovšem domácí se nepoložili a v 68. minutě snížili. Pak se ke slovu dostali přivolaní lékaři - obrovská snaha o vyrovnání stála zdraví dva domácí borce, zdraví stovek fanoušků si vyžádala neproměněná šance domácích z 85. minuty, další diváci pak neustáli třetí gól hostů o tři minuty později.

II.4

FK Chmelari Zatec - 1. FC Brno 2 : 0 - Chmelaři soupeře přejeli na hřišti herně rozdílem třídy, ale výsledek tomurozhodne neodpovídá. Kdyby to skončilo 5:0 , tak se nikdo nedivil. Brněnští zápas odehráli v klidovém tempu a nakonecbyli celkem spokojeni.

Chivas Town - Good-Boys 0 : 5 - Goodboys opět předvedli, že když drží zálohu, tak naloží soupeři pytel gólů. Nejinaktomu bylo v zapase s Chivasem. Chivas Town je nejspíše dalším týmem manažera z ciziny, který nás opustí diky konfliktus pravidly. V tomto světle není vítězství hostu takové, ale i tak hoste předvedli pěkný výkon.

FK Tabor - DXX 0 : 5 - Tábor marně vzpomíná na minulou sezonu. DXX vrací úder a po údržbové sezoně opět útočí na nejvyššímety. DXX těží z posily v podobě Dokoupila. Krajní útok se stává nepokrytelným a dosahuje reprezentačních úrovní.

SDH Sudice - Sparta Prag Club 5 : 1 - Sudice odehrály velmi pěkný zápas a nedaly hostům pražádnou šanci. Sparta se spíše šetřila. Její hra byla opět nemastná neslaná bez nápadu.

O dalším dění se můžete dozvědět na stránkách příznivců českého HATTRICKu na adrese http://www.HATTRICK-cz.com.